škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Görev yerimi değiştirmeye çalışıyorlar:((

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, 2 hafta süren mahkemenin yürütmeyi durdururma kararı sonrasında 1 haftalık daha süren bir uğraş neticesinde bugün eski görev yerimde görevime başladım. Çok şükür....

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Emre bey :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medmania;305495
Arkadaşlar, 2 hafta süren mahkemenin yürütmeyi durdururma kararı sonrasında 1 haftalık daha süren bir uğraş neticesinde bugün eski görev yerimde görevime başladım. Çok şükür....

Yürütmeyi durdurma almanız güzel bir gelişme,

Ancak dava hala devam ediyor, sonuçlanmış değil.

İdare Mahkemeleri genellikle personelin mağdur olmaması ve idarenin takdir hakkını keyfiye kullanmasını önlemek için personel lehine kararlar veriyorlar. ( mevzuat çerçevesinde )

Sorun idare ile uyum içinde çalışarak çözülürse daha çok rahat edersiniz,

Diğer türlü bazı durumlarda idare sizin lehinize olmayan bazı argümanları kullanabiliyor.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akbilge;305702
Yürütmeyi durdurma almanız güzel bir gelişme,

Ancak dava hala devam ediyor, sonuçlanmış değil.

İdare Mahkemeleri genellikle personelin mağdur olmaması ve idarenin takdir hakkını keyfiye kullanmasını önlemek için personel lehine kararlar veriyorlar. ( mevzuat çerçevesinde )

Sorun idare ile uyum içinde çalışarak çözülürse daha çok rahat edersiniz,

Diğer türlü bazı durumlarda idare sizin lehinize olmayan bazı argümanları kullanabiliyor.

Şimdiye kadar yapılan iş yasaya aykırı olduğu için bildiğim kadarıyla mahkeme sonucu olumlu oluyor, ama dediğiniz gibi belli olmaz. Zaten bu süreç içinde 3 hafta geçti geriye 1 hafta kaldı. Ben ilk başlangıçta 4-5 gün gidip görüşeyim mağduriyetimi anlatayım diye uğraştım, zaten çözüm getiren bir atama değildi çünkü ben atandığım zaman bu sefer de benim hastanemde aynı durum ortaya çıkıyordu. Her neyse ne yazık ki her gün uğramama , telefon etmeme, randevu almaya çalışmama rağmen hiç bir sonuç elde edemedim ve yargıya başvurmak durumunda kaldım. Keşke bu işleri yapan insanlar kendileri "Yönetici" değil "İdareci" olarak görseler ve bir nevi beraber çalıştıkları bizlere azıcık değer verip, zamanlarını ayırsalardı.

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_emrah;292974
buna benzerbi durumda arkadşlar dava açtı iki arkadaşım
biri kazandı eski yerine tekrar döndü ama altı aydan uzun süre dava süreci gelişti,döner dönmezde istifa edip askere gitti

diğer arkadaşım kazanamadı davayı o da mecburen istifa etti

bu arad kazanan arkadaşa özel müfetiş tuttular yaptıgı hemen herşeyi kontrol amaclı adama zindan ettler hayatı

maalesef vatandaşın bakış açısı bize hiç güzel değil.arkamızda duran yok.mecburin biterde istediğin yere gidersin inşllh
Hocam vatandaş bir size değil malesef bütün kamu görevlilere güzel bakmıyor(bende öğretmenim)

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demirhan;305724
Hocam vatandaş bir size değil malesef bütün kamu görevlilere güzel bakmıyor(bende öğretmenim)

Çok haklısınız. Benim anne ve babam dahil olmak üzere sülalemin yarısı öğretmen. Eskinin saygı duyulan meslekleri.... Şimdilerde ne hallerdeyiz....