škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön taraftan gelen gacırtı

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: McOğuz;303879
Üstadım senin araç pür-ü pak birdurumda, ses yol sesi olur, teybin sesi olur ancak.

Üst-iç temiz de alt aynıdır tüm araçlarla :)

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracınız kışın soğukta sabah dışarda (otoparkta değil sanırım) ilk çalıştırdığınızda ve tümseklerde geliyor sanırım bu ses, tüm yazılanları okumadım ama, Benim Golf de de benzer bir sorun vardı, amortisör basındaki lastikleri yumuşatıp yağladılar düzelmişti. Benzer birşey olabilir.

saygılar...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle sorunla ilgili olarak yapıcı öneride bulunan, sorunla ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim..

İrfan Bey'in Fabia'sında yokmuş mesela böyle bir ses; anlaşılan o ki diğer Superb sahiplerinde de böyle bir ses yok ya da bu konuyu görmediler; zira bu ses öyle duyulmayacak bir ses değil..

hekimoğlu, sizin bahsettiğiniz parça da İrfan Bey'in bahsettiği amortisör takozu mu oluyor acaba? Eğer öyleyse bir de orayı kontrol ettirmem iyi olacak..

Bugün servise gitmedim, servis müdürü bugün serviste olmayacakmış; yarın sabah geleceği için ben de yarın sabah gideceğim..

Bu arada; aracım kullanmadığım zamanlarda hep kapalı garajda duruyor.. Araca sabah ilk bindiğimde sıcaklık en fazla 5 derece oluyor ancak bu aralar genellikle 2 derece civarında.. Dışarı çıktığımda direkt 0 derecenin altına düşüyor zaten..

Belirtmek istediğim bir diğer konu var; akşamları da çalıştığım Banka'nın kapalı otoparkında oluyor araç ve araca ilk bindiğimde sıcaklık 12 derece civarında oluyor ve sonra kademe kademe düşüyor.. Eve gidene kadar yaklaşık 20-25 km. ve takriben 45-50 dk. arası bir yol yapıyorum.. Dün akşam özellikle dikkat ettim; akşam siteye girerken de yine aynı tümseklerde yine aynı sesi yapıyor.. Bunu şunun için söylüyorum; genelde söylenen şey araçla 10-15 dk. yol yapınca ya da birkaç tümsekten geçince sesin kesildiğini söyleyenler de olmuş araştırdığım kadarıyla ancak bende o kadar yol ve süre kat etmeme rağmen tümsekten geçer geçmez ses yine oluyor..
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet amortisör takozu, mutlaka onu kontrol ettirin.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sabah servise uğradım. Servis müdürü İstanbul'dayken konuyu Yüce'den Cemal Bey'e(kim olduğunu bilmiyorum) ilettiğini ve cevap bekledğini söyledi.. Pazartesi'ye kadar beklemedeyiz yine..

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;304300
Sabah servise uğradım. Servis müdürü İstanbul'dayken konuyu Yüce'den Cemal Bey'e(kim olduğunu bilmiyorum) ilettiğini ve cevap bekledğini söyledi.. Pazartesi'ye kadar beklemedeyiz yine..

Mercedes te olsaydı aracı çoktan almanya'ya yollayıp araştırma için laboratuar'a kapatırlardı.Size de gıcır gıcır sıfır bir araç verirlerdi.Bunu söyleyin.Bence siz nazik davrandığınız sürece sizi hep bekleteceklerdir.Artık bir süre verip,yapılan işlemleri de dosyalayıp,mahkeme laflarını dillendirmeniz, olayın çözümü için süreci hızlandıracaktır.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;304322
Mercedes te olsaydı aracı çoktan almanya'ya yollayıp araştırma için laboratuar'a kapatırlardı.Size de gıcır gıcır sıfır bir araç verirlerdi.Bunu söyleyin.Bence siz nazik davrandığınız sürece sizi hep bekleteceklerdir.Artık bir süre verip,yapılan işlemleri de dosyalayıp,mahkeme laflarını dillendirmeniz, olayın çözümü için süreci hızlandıracaktır.
Haklısınız aslında; Mercedes ya da BMW bir aracım olsa idi sanırım süreç daha farklı olurdu; ancak ne yazık ki ülkemizde durum belli, dediğim gibi ben artık "abi bu ses normal"a doğru bir gidişattan endişeliyim.. Yakın zamanda Avea'yı mahkemeye verdim, bunun üzerine firmanın tavrı 180 derece döndü; ancak bu gibi bir sorundan dolayı hukuki süreci işletmek pratikte çok yarar getirmeyecektir kanaatindeyim.. Hele hele aracın değişimini vs. hiç mümkün görmüyorum, böyle bir şey aklımdan geçmedi bile.. Sadece çözüm istiyorum..

Daha birkaç sıkıntıda direkt Skoda Global ile görüşme yoluna gitmiştim ancak onlarda doğru dürüst yardımcı olmuyorlar; direkt topu Yüce'ye atıyor, silsilenin devamında iş en son servise gitmeye kalıyor..

Bu sıkıntıda ise bir sonuç alamazsam sanırım önce Yüce ile kendim görüşürüm, olmadı buraya da koyduğum videoyu hem Yüce'ye hem Skoda Global'e gönderirim..

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;304403
Haklısınız aslında; Mercedes ya da BMW bir aracım olsa idi sanırım süreç daha farklı olurdu; ancak ne yazık ki ülkemizde durum belli, dediğim gibi ben artık "abi bu ses normal"a doğru bir gidişattan endişeliyim.. Yakın zamanda Avea'yı mahkemeye verdim, bunun üzerine firmanın tavrı 180 derece döndü; ancak bu gibi bir sorundan dolayı hukuki süreci işletmek pratikte çok yarar getirmeyecektir kanaatindeyim.. Hele hele aracın değişimini vs. hiç mümkün görmüyorum, böyle bir şey aklımdan geçmedi bile.. Sadece çözüm istiyorum..

Daha birkaç sıkıntıda direkt Skoda Global ile görüşme yoluna gitmiştim ancak onlarda doğru dürüst yardımcı olmuyorlar; direkt topu Yüce'ye atıyor, silsilenin devamında iş en son servise gitmeye kalıyor..

Bu sıkıntıda ise bir sonuç alamazsam sanırım önce Yüce ile kendim görüşürüm, olmadı buraya da koyduğum videoyu hem Yüce'ye hem Skoda Global'e gönderirim..

Bu gibi faaliyetlerde yapacağınız etkinin kaç kişiye etki edeceği önemlidir.
Ben buradan şöyle bir öneri sunabilirim:
Sieteye üye arkadaşlarla ortak bir yazı oluşturup yüce oto'ya ayrı ayrı yollamak ve bu olayı protesto edip,arkadaşımızın mağduriyetinin bir an önce giderilmesini istemek olmalı.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı casper73

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba.
o sesler viraj demir lastiklerinde geliyor.
vw binek araçlarında daha doğrusu golf kasa ve malzeme kullanan tüm modellerde mevcut.
yerli servisten aldığım lastiklerde  o sesleri kesemedi. 2 çeşit var içi keçeli olanlar ve full lasik olanlar.
en sonunda almanyadan getirttim de ses derdim olmadı.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam viraj demir çubuğu komple değişti ancak ses düzelmedi; Superb'de bu kasada viraj demir çubuklarındaki lastikler tek başında değiştirilemiyor, sistem biraz daha farklı.. Ancak dediğim gibi viraj demir çubuğu -diğer adıyla terazi kolları- komple değişmesine rağmen ses mevcut..

@adorno; konuyu siz de yakından takip ediyorsunuz, benden başka Superb aracında bu sorunu yaşayan herhangi bir kullanıcı konuya yazmadı hatırladığım kadarıyla..Bu nedenle şu aşamada ancak tek başıma hareket edebiliyorum, ne kadar sonuç alabildiğim de ortada işte..

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;304445
Hocam viraj demir çubuğu komple değişti ancak ses düzelmedi; Superb'de bu kasada viraj demir çubuklarındaki lastikler tek başında değiştirilemiyor, sistem biraz daha farklı.. Ancak dediğim gibi viraj demir çubuğu -diğer adıyla terazi kolları- komple değişmesine rağmen ses mevcut..

@adorno; konuyu siz de yakından takip ediyorsunuz, benden başka Superb aracında bu sorunu yaşayan herhangi bir kullanıcı konuya yazmadı hatırladığım kadarıyla..Bu nedenle şu aşamada ancak tek başıma hareket edebiliyorum, ne kadar sonuç alabildiğim de ortada işte..

Demek istediğim,skoda türkiye yani yuce oto ya hep beraber,sizin yaşadığınızı eleştiren ve mağduriyetinizi giderilmesini istememiz gerektiğini düşünüyorum.

Mesela,....isimli arkadaşımızın....şasi numaralı aracında yapılan tüm işlemlere rağmen problemi giderilememiştir.Bu sorun hem markanızı hem bir skoda kullanıcıları ve sevenlerini üzmüştür.Sonuç olarak arkadaşımızın mağduriyeti halen devam etmekte,marka imajınız zedelenmektedir.Gereken hassasiyeti skoda forum üyesi-seveni-sahibi olarak göstermeniz beklentisi içindeyiz.

gibi bir e-mail i
tüm forum üyeleri aynı alıcıya gönderirse daha etkili olur demek istiyorum.
Ki yapmamız gereken şeyin bu olması gerek diye temenni ediyorum ve umarım olgunlaşır bu fikrim.Bundan sonra olacak şeylere de emsal teşkil eder.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;304459
Demek istediğim,skoda türkiye yani yuce oto ya hep beraber,sizin yaşadığınızı eleştiren ve mağduriyetinizi giderilmesini istememiz gerektiğini düşünüyorum.

Mesela,....isimli arkadaşımızın....şasi numaralı aracında yapılan tüm işlemlere rağmen problemi giderilememiştir.Bu sorun hem markanızı hem bir skoda kullanıcıları ve sevenlerini üzmüştür.Sonuç olarak arkadaşımızın mağduriyeti halen devam etmekte,marka imajınız zedelenmektedir.Gereken hassasiyeti skoda forum üyesi-seveni-sahibi olarak göstermeniz beklentisi içindeyiz.

gibi bir e-mail i
tüm forum üyeleri aynı alıcıya gönderirse daha etkili olur demek istiyorum.
Ki yapmamız gereken şeyin bu olması gerek diye temenni ediyorum ve umarım olgunlaşır bu fikrim.Bundan sonra olacak şeylere de emsal teşkil eder.
Fikir çok güzel gerçekten; bu şekilde bir oluşuma katılmak isteyen olursa buraya yazarsa sevinirim..

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce bu konuya mesaj atmıştım benim araçta da oluyor diye. Benimki Octavia gerçi ama olsun sonuçta kullanılan parçalar aynıdır büyük oranda.

Ne zamandır fırsat bulamadım, bu hafta sonu gitmeyi düşünüyorum bende servise. Bakalım ne diyecek bizim Konmar.

Çevrimdışı McOğuz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Farklı marka aracım var, ben ve benim gibi diğer arkadaşlar da dönüş yaptığımızda etkisi olacaktır. Potansiyel Skoda alıcısı olarak değerlendirilmeliyiz.
Skoda sahipleri zaten müşteri, bizler forumdan ailedeyiz. İleride araç değiştireceğimiz gün geldiğinde satın alma kriterlerinde bu durum değerlendirilecektir.
Ben Mitsubishi Lancer alımından Temsa servislerine forumlardaki kullanıcı eleştirileri nedeni ile vazgeçtim örneğin.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;304473
Fikir çok güzel gerçekten; bu şekilde bir oluşuma katılmak isteyen olursa buraya yazarsa sevinirim..

Cemal Bey dediğiniz kişinin e-mail adresini servisinizden veya servisteki sizinle ilgilenen kişiden isteyebilirsiniz.
Şöyle yapalım,siz bir format hazırlayın,benimkine benzer olsun ve copy-paste yapıp Cemaş Bey'in email ine atalım,bulamazsak da yuce oto'ya iletişim sekmesinden atalım diyorum,hemen yarın hem de.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i