škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön taraftan gelen gacırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oguvendi;316428
belki bu konu başlığı ile uyumlu değil ama 2010 1.4 tsi comfort aracımda bir ses duymaya başladım motor rölantide çalışırken duyuyorum genelde. sanki soğuk havada çalışan fan sesi gibi (tır tır tır  şeklinde bi ses) hafif gaz versem hemen kesiliyor sağ ön taraftan geliyor sağ ön kapıya doğru bir ses böyle bir durumla karşılaşan oldumu merak ettiğimden sormak istedim.şimdiden ilginiz için teşekkürler

Sizin sorununuz Benzin taşıyan kablonun kaputun altında soğuktan ya da gevşeme nedeniyle rolantide tıkırtı yapması, çözüm olarak servisler aracı kaldırıp altındaki koruyucu kapağı söküp oradaki taşıyıcı hortumu plastik klipslerle sabitliyorlar, aynısı bende de oldu. Ses tam olarak sag kapının altından geliyor. 15-20 dk lık bir iş

Çevrimdışı lehonour

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim octavia'da da aynı durum başladı. başlığı görünce hemen atladım zaten, videodaki sesten biraz daha az olmakla birlikte aynı şekilde kasislerde oluyor. Yani bozuk asfalt yada çukurda yapmıyor da araba özellikle düşük hızlarda bir yaylanma hareketi yapınca oluyor.

Ben 15 bin bakımı bekliyordum göstermek için en azından onu da arada çıkarırız diye. Ama " olur öyle arada " diyeceklerinden de adım gibi eminim. Artık sonrasında bana bi aydınlanma gelip arabada bende tedavi oluruz heralde :)

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam konuyla alakasız olacak ama dün gece rüyamda bahsettiğiniz şekilde superbimin ön takımlarından gacır gucur sesler geliyordu. Bir moralim bozuluyor anlatamam. Bu konular çok fena bilinç altına işlemiş. :) Rüya yorumcusu var mı aramızda? :kork1:İnşallah sorununuz en kısa sürede düzelir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses en başta da dediğim gibi soğukla da alakalı. Bir de yağmur yağdığı zaman geçip, yağmurdan sonra tekrar başlıyor..

İşin enteresan tarafı geçen kış bu ses hiçbir şekide yoktu..

Bu sorunla ilgili gerek yurtiçi gerek yurtdışı sitelerde epey araştırma yaptım ancak nokta atışı bir çözüm bulamadım. Zira herkesin tek bir parçada uzlaşması gibi bir durum yok, farklı farklı bir çok parçadan yapabilir denmiş. Aslında ön düzeni komple değiştirdiğimde sesin geçeceğini bilsem onu da yaparım da geçmeme ihtimali de var..

Ben sorunla ilgili olarak ilk etapta And'a götürmüştüm aracı.. İlk önce yağlama yapıldı, sorun çözülmedi.. Sonra salıncak burçları ve viraj demir çubuğu da değişti yine sorun çözülmedi.. Şimdi burada detayını vermek istemediğim çok tatsız olaylardan sonra And'a götürmedim aracımı bir daha, bundan sonra da aracım And'ın önünde arızalansa dahi aracımı oraya götürmem..

En son geçen hafta sonu Ata'ya gittim.. Salıncak burcu tekrar değişti, parçalar tekrar yağlandı.. Ses fark edilir biçimde azaldı, ancak tamamen geçtiği konusu şüpheli..

Ben bu konuda servislerin yapabileceği pek birşey olduğunu düşünmüyorum. Ata'ya gittiğimde sağ olsunlar Octavia ile de aynı ses testini yaptık, daha 8.000km civarındaki araçtan da benim araçtaki sesler geliyor.. Ben bu sorunun kronik bir arıza olduğunu düşünüyorum, bunu çözmesi gereken de Skodada'dır bana kalırsa..
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı lehonour

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu kadar çok karşılaşılan bir sorunu en azından fabrikaya iletip de nasıl çözeceklerini dahi öğrenemeyen insanlara arabanın orasını burasını elletmenin bir anlamı yok demek ki. bi taraftan gelen sesi gidereyim derken olmadık yerleri bozarlar, sorunun çözümüyle ilgili Ankara için bi özel servis bulursanız ben de takipteyim....

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lehonour;322938
bu kadar çok karşılaşılan bir sorunu en azından fabrikaya iletip de nasıl çözeceklerini dahi öğrenemeyen insanlara arabanın orasını burasını elletmenin bir anlamı yok demek ki. bi taraftan gelen sesi gidereyim derken olmadık yerleri bozarlar, sorunun çözümüyle ilgili Ankara için bi özel servis bulursanız ben de takipteyim....
Servisten ziyade Yüce Oto ve Skoda Global'i ilgilendiren bir durum olduğunu düşünüyorum...

Şöyle ki: Ben servise arızayla ilgili gidiyorum, servis bunun bilgisini veriyordur Yüce'ye, Yüce gidecek Skoda Global ile görüşecek o zaman..

Bir de şu var, Skoda sanırım en çok Çek Cumhuriyeti'nde satılıyordur.. Oranın iklimi hiç kuşku yok ki buraya göre daha ssoğuk ve sert.. Ben oradaki araçlarda da bu sorun olmalı o zaman diyorum.. Peki bu durumda Skoda ne yapmış? Ar-Ge yapıp hatalı parça veya parçaları bulma yoluna gitmiş mi? Ya da soruna çözüm bulmuş mu? Çözüm bulduysa dünya genelindeki partnerlerine bültenle bildirmiş mi bu sorun ve çözümünü? Anlaşılan o ki soruların yanıtı "hayır"...

Çevrimdışı oguvendi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;322690
Sizin sorununuz Benzin taşıyan kablonun kaputun altında soğuktan ya da gevşeme nedeniyle rolantide tıkırtı yapması, çözüm olarak servisler aracı kaldırıp altındaki koruyucu kapağı söküp oradaki taşıyıcı hortumu plastik klipslerle sabitliyorlar, aynısı bende de oldu. Ses tam olarak sag kapının altından geliyor. 15-20 dk lık bir iş
teşekkür ederim zaten haftasonu genel bi baktırmayı düşünüyordum öğrendiğim iyi oldu inşallah bu sorunu halletirebilirim.:+1:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ilk mesajda videosu olan kasislerden geçerken ön takımlardan garç-gurç gıcırtı-gacırtı sesi gelmesi problemi yine başladı...

Bu sorunu yaşayıp çözüm bulabilen var mı acaba?

Çevrimdışı hanedan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gıcırtı alt takımlardan mı geliyor ? kokpitten mi ? bende kokpit kısmından düşük hızda tümseklerden geçerken ses geliyordu , servise gittiğimde havalandırmalara silikon sprey sıktılar geçti.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanedan;417051
Gıcırtı alt takımlardan mı geliyor ? kokpitten mi ? bende kokpit kısmından düşük hızda tümseklerden geçerken ses geliyordu , servise gittiğimde havalandırmalara silikon sprey sıktılar geçti.

Yok hocam bendeki ses iç mekandan gelmiyor; ön takımlardan geliyor.

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
:wsh2:
Alıntı yapılan: enoktakenokta;322918
Bu ses en başta da dediğim gibi soğukla da alakalı. Bir de yağmur yağdığı zaman geçip, yağmurdan sonra tekrar başlıyor..

İşin enteresan tarafı geçen kış bu ses hiçbir şekide yoktu..

Bu sorunla ilgili gerek yurtiçi gerek yurtdışı sitelerde epey araştırma yaptım ancak nokta atışı bir çözüm bulamadım. Zira herkesin tek bir parçada uzlaşması gibi bir durum yok, farklı farklı bir çok parçadan yapabilir denmiş. Aslında ön düzeni komple değiştirdiğimde sesin geçeceğini bilsem onu da yaparım da geçmeme ihtimali de var..

Ben sorunla ilgili olarak ilk etapta And'a götürmüştüm aracı.. İlk önce yağlama yapıldı, sorun çözülmedi.. Sonra salıncak burçları ve viraj demir çubuğu da değişti yine sorun çözülmedi.. Şimdi burada detayını vermek istemediğim çok tatsız olaylardan sonra And'a götürmedim aracımı bir daha, bundan sonra da aracım And'ın önünde arızalansa dahi aracımı oraya götürmem..

En son geçen hafta sonu Ata'ya gittim.. Salıncak burcu tekrar değişti, parçalar tekrar yağlandı.. Ses fark edilir biçimde azaldı, ancak tamamen geçtiği konusu şüpheli..

Ben bu konuda servislerin yapabileceği pek birşey olduğunu düşünmüyorum. Ata'ya gittiğimde sağ olsunlar Octavia ile de aynı ses testini yaptık, daha 8.000km civarındaki araçtan da benim araçtaki sesler geliyor.. Ben bu sorunun kronik bir arıza olduğunu düşünüyorum, bunu çözmesi gereken de Skodada'dır bana kalırsa..

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynen katılıyorum, arabamın 4. senesi soğukta artıp havalar ısınınca azalıyor. Şu anda gıcır gıcır :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sorunla ilgili olarak başka bir platformda da konu açmıştım, oraya gelen yanıtlardan anladım ki sadece bizim araca özgü bir durum değil; Latitude'den Lancer'a kadar birçok farklı marka ve modelde bu sıkıntıyı yaşayan var.

Kesin çözüm bulan yok gibi, geçici çözüm yağlatmak; genelde burçlardan olabileceği söyleniyor..

Çevrimdışı beyazmelek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda iyi hoş diyorduk sıkıntıya bak yaa çok canım sıkıldı şimdiden. enoktakenokta eğer servise gidersen sorun çözülüre neden olduğunu ne çözüm getirdiklerini yazarsan sevinirim. Hava soğum yok eksi derecede gibi birşeyden dolayı olursa çok çok kötu bence herkez arabaya biniyor farklı model kimseden duymadım

Çevrimdışı monoto

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;292932
2 haftadır hız kesici tümseklerden geçerken ön taraftan gacırtı şeklinde ses geliyor. Buna benzer bir sorun yaşayan var mı?

[YOUTUBE]Uq3N2wx1nJ0&feature=g-upl&context=G2ab98d7AUAAAAAAAAAA[/YOUTUBE]

Başlığınızdaki tüm yazılanları baştan sona okudum. Benim golf 7 aracımdada aynen bahsettiğiniz ses mevcut. Benimde burçları önce yağladılar, ses dahada arttı, sonra değiştirdiler ses aynen devam etti. Şuanda Almanyadan özel bir sprey getirtiyorlar ama zannımca bir işe yaramayacak. Benim merak ettiğim sizin aracın son durumu nedir, bilgi verebilirseniz sevinirim.