škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni araç sahiplerinin diğer kesime ön yargılı bakması ??

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kaptan52;293492
Bişeyi Atladım :)
Araç Enjeksiyonlumu ? Tek Noktadanmı Çok Noktadanmı ?

Ersin Abi sen bu sorunu çözeden bu gece :D
Çözmeden uyku yok sanırım sana :D

opel33

• Ziyaretçi
Bu arada felicia nın duruşu rengi mengi çok tatlı :)
İlk mesajınızdan dedim heralde yıkık dökük bir araç :aman:
Allah kaza bela vermesin..

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: opel33;293500
Bu arada felicia nın duruşu rengi mengi çok tatlı :)
İlk mesajınızdan dedim heralde yıkık dökük bir araç :aman:
Allah kaza bela vermesin..

Aracım göründüğü gibi :) maşallah maşallah tü tü tü :)))))  Teşekkür ederim Allah cümlemizi kaza beladan korusun.

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan61;293508
Aracım göründüğü gibi :) maşallah maşallah tü tü tü :)))))  Teşekkür ederim Allah cümlemizi kaza beladan korusun.

Amiinn.. İyi geceler herkeze..

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: opel33;293509
Amiinn.. İyi geceler herkeze..

İyi geceler.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eşinizin size böyle bir durumda destek olması Mercedes ile değişilemez. Aracınızla mutlu olun inşallah.

Bu arada eski model değilde, bakımsız belki yağsız kalmış araçlarla trafiğe çıkıp yolda kalınca tarfiktekileri perişan edenlerle sizi karıştırmıyorum.

İnşallah siz de istediğiniz araca kavuşursunuz. Ben iki araç arasında 1 gün arabasız kaldım İstanbul'da arabayı alacağım adrese 5 vesait ile gittim. İyi, kötü ama bakımlı bir araç varsa gerisi kolay :)

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski araç ayrı bir tattır.Takmayın kafanızı her araba arıza cıkartır eşinizinde destek olması ayrı bir taktirdir.

Nacizane bir tavsiyem tam aracın motor donanımını bilemiyorum fakat araçın distribütöründe ufak kibrit kutusu kadar bir sogutucu vardır muhtemelen sogutucu arızalanmıs ve cok ısınan distribütörün akımını kesiyor ve araç yolda giderken stop ediyor bir kontrol ettirin derim 98 model bir kartalda basıma gelmişti.Benim diyen ustalar bilemediler sorunu.Eski bir emekli tamirci olayı anlatınca tek kelimeyle cevap verdi.Ustalık işte...
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok, ne elbiseler gördüm içinde insan yok!"
Mevlana'nın çok sevdiğim ve başucu sözlerimden biridir. Hiçbir şey sizden ve sahip olduklarınızdan değerli değildir, başkaları yüzünden canınızı hiç sıkmayın. Kefenin cebi yok, diğer aleme geçtiğinizde buradan bir kurdan bile götüremiyorsunuz yanınızda, Sabancı, Koç v.s neyi alabildi yanına? Gülsünler, yaptıkları onların zavallılığı. Yolda yaşadığınız teknik sıkıntı içinde geçmiş olsun. Felicia çaresiz araba değildir, öyle çözülemeyecek bir şeyi yoktur, nabzından hakikaten anlayan biri çözer, merak etmeyin.:ok:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi Akşamlar ;
Sizin Sıkıntınızı Bir İki Kişiye Anlattım , Aracın Karbüratöründe Sıkıntı Olabilecegini Söylediler. Ama Çözülemeyecek Bir Sorun Yoktur

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan61;293343
Saygıdeğer arkadaşlar.. Belki bu güne kadar böyle bir konu  açılmadı ve ilk benden olsun...  

Yeni arabası olan arkadaşlar.. Mesela  audi, bmw, mercedes, wv, volvo skoda superb octi  vs.....

Sizler trafikte gördüğünüz toros, brodway, favorit, felicia, doğan şahin vb... bunlar gibi eski segment araçları gördüğüzde yada bu arabaları zor bi durumda gördüğünüzde ( bozulup yolda kalması gibi ) bakış açılarınız nasıl çok merak ediyorum...

Benim bugün cok ama cok moralim bozuldu... Bende 98 model felicia var ve aracımda kronik olduğunu düşündüğümüz ve hiçbir ustanın yapamadığı bir arıza var.. Skoda yetkili servis bile bulamadı... Aracım seyir halinde sürekli stop ediyor akü yenilendi sarj dinamasu elektrik aksamı ıvız zıvırlar ama yıne stop edıyor...  Neyse bu işin farklı boyutı..  

Ben bugun yine aynı problemden  dolayı   yoldakaldım  ve unutmuyorum birisi opel astra biriside yeni elantra sahibi araç sahipleri yanındakilerle  bana bakıp gülmeleri ve alaycı bi şekilde bakışları beni cok üzdü... Bende isterdim onların yerinde olmayı ama şartlarım buna el veriyo insallah birgün bende o araçlara sahip olurum ve sahip olursamda asla önyargılı ve aşalayıcı ve alaycı bakmam zordaki insanlara... bu tür yaklasımlar sergilemelerine anlam veremedim... Sağolsun eşim bana destek verdi moralim bir nebzede olsa yerine geldi.Sizler ne düşünürdünüz onların yerinde olsaydınız yada ne yapardınız??

Başımdan böyle bir hadise geçti ve sizlerlede paylasmak istedim... dinlediğiniz için teşekkür ederim.Saygılar...

Selamlar. Tam benim konum. Şimdi,öncelikle bizim insanlarımızdan utandığımı söylemek isterim.İnsanlık yok,bitmişde değil,yok :)

Aynı motordan eski arabamda vardı 1.3 Karbiratör. Bu motoru kullanmayan bilmez,dilinden anlamak lazım,resmen size derdini anlatır sesiyle olsun gidişiyle olsun, dikkat ister.

Benim favorit, en bakımlı arabalardan biriydi. Size şöyle söyliyeyim,ciddi titizlikle (ufak kazalar olmuş olsada) restorasyona girdi ve 4.000TL masrafa mal oldu, 5 yıl garanti verdiler,öylede oldu 5 yıl sorunsuz kullandık.Ne kadarda olsa garajda durmadı araba,dışardan bakıldığında çiziği çarığı yoktu ama boya çürümüştü.Motorunda yorgunluğu var tabi içini açtık çoğu parçası çalışan aksam olsa bile dahi paslı görüldüğü için değiştirildi.(en ufak vidasına kadar) Diyiceksiniz,araba alsaydınız o parayla, felicia alıcaktık hatta klimalı :) Ama favoritin tadı bambaşkaydı ya,sevilicek kıymetli bir arabadır. Böyle bir karar almıştık.

Gelelim arıza konusuna;
Hiçbirşey sorunsuz değil,elektronik sonuçta,mutlaka biyerden arıza çıkarıyor. Ben her ne kadar bakmış olsamda 58 bg karbiratörlü bir motor var altımda, bir anımı anlatıyım, yüzlerce varda hemen birini anlatayım,riva sapağını bilirsiniz, köprüyü geçtikten sonra, hafif yokuştur orası,içersi dolu 5 kişiyiz ve bagajda dolu,favorit yavrucak zorlanıyor 3te, 2ye attım yavaşladım ben haliyle,dikizden baktığımda albeanın biri deli gibi selektör atıyordu, derdi tasası yok belli içerde tek başına, arkasındaki arabada albeaya selektör, ben şimdi çıkamıyorum,bunlara ne yapsan farz ? içerde 5 erkek, o tek başına, şu andada sinirlendim aklıma gelince. Ben o yokuşu tim tim çıktım yol verdim bana korna çaldı, sağa çektim kaputu açtım motor ısınmıştı, soğumasını bekledim tekrar devam.

Bizim milletimiz enteresan. Kimse kimsenin halinden anlamıyor. Işıklarda kırmızıda bekliyorsunuz,yeşilin sanisesine kadar korna çalmak icin bekliyen vatandaşın önünde durun kalkmayın,inin derdin ne senin deyin kavga etmek istiyicektir. Garip bi zihniyet. İlk üye olduğumda favorit varken çoğu mesajımda belirtmişimdir.Ekmeğini yollardan çıkaran kamyon şoförlerimize Allah sabır versin diye. O adamları iyi tanırım. Kamyonda muavinliğim oldu.Akrabalarımdan kamyoncu olanlar olduğu için. Görüceksiniz binbir türlü insan,selektör atanı bırak korna çalan küfür eden, Gece bursadan dönüyoruz o zaman yol yapımı vardı gidiş geliş, sağımız uçurum tabelada yok,görme zorluğu çekiyoruz,yavaş gidiyoruz tehlikeli yol,arkadan deli gibi selektör, (normal farlarında bile hayır yok) Eniştenin canını sıktı hayli. Otobana girdi takometreye bi yumruk. Üstteki farları açarsın sisleri açarsın sende varsa bizdede var diyerek arkasına geçti yanına geldiğimizde binekdeki arkadaş özür diledi falan  :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mira

• ince fikir
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İNŞALLAH istedin araçtan fazlası olur ben hayalini bile kurmadım bi araca biniyorum şuan  annemin bana sölediği  bi sözü vardır ALLAH seni ne kadar yükseltirse sen o kadar alçak gönüllü ol   hep aklımda  

:ok:
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2011, 00:58:41 Gönderen: mira »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle