škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni araç sahiplerinin diğer kesime ön yargılı bakması ??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Saygıdeğer arkadaşlar.. Belki bu güne kadar böyle bir konu  açılmadı ve ilk benden olsun...  

Yeni arabası olan arkadaşlar.. Mesela  audi, bmw, mercedes, wv, volvo skoda superb octi  vs.....

Sizler trafikte gördüğünüz toros, brodway, favorit, felicia, doğan şahin vb... bunlar gibi eski segment araçları gördüğüzde yada bu arabaları zor bi durumda gördüğünüzde ( bozulup yolda kalması gibi ) bakış açılarınız nasıl çok merak ediyorum...

Benim bugün cok ama cok moralim bozuldu... Bende 98 model felicia var ve aracımda kronik olduğunu düşündüğümüz ve hiçbir ustanın yapamadığı bir arıza var.. Skoda yetkili servis bile bulamadı... Aracım seyir halinde sürekli stop ediyor akü yenilendi sarj dinamasu elektrik aksamı ıvız zıvırlar ama yıne stop edıyor...  Neyse bu işin farklı boyutı..  

Ben bugun yine aynı problemden  dolayı   yoldakaldım  ve unutmuyorum birisi opel astra biriside yeni elantra sahibi araç sahipleri yanındakilerle  bana bakıp gülmeleri ve alaycı bi şekilde bakışları beni cok üzdü... Bende isterdim onların yerinde olmayı ama şartlarım buna el veriyo insallah birgün bende o araçlara sahip olurum ve sahip olursamda asla önyargılı ve aşalayıcı ve alaycı bakmam zordaki insanlara... bu tür yaklasımlar sergilemelerine anlam veremedim... Sağolsun eşim bana destek verdi moralim bir nebzede olsa yerine geldi.Sizler ne düşünürdünüz onların yerinde olsaydınız yada ne yapardınız??

Başımdan böyle bir hadise geçti ve sizlerlede paylasmak istedim... dinlediğiniz için teşekkür ederim.Saygılar...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hiç bir zaman gülmek tek kınadığım nokta eski arabaları olanların o araçları çürümeye bırakmaları tek sinirlendiğim nokta budur yoksa aracı ile ilgilenen ona gözü gibi bakanlara sonsuz saygım vardır :) Kaldı ki bir gün o da yolda kalabilir en basitinden bir akü bitmesi bile insanın acayip canını sıkabiliyor başımıza geldi ordan biliyorum istersen altındaki dünyanın en pahalı arabası olsun sonuçta bunlar mekanik ve elektronikle donatılmış araçlar elbet sorun yaratabilir insanın başını ağrıtabilir.Sizi öyle yapan insalarında tamamen görgüsüzlüğündendir başka bir şey değil yanınıza gelip yardımcı olacaklarına alay etmeleri onların kişiliğini gösteriyor başka bir şey değil..

Siz kafanıza takmayın boşverin arabadır bu bozulurda çizilirde her şey olabilir boşuna canınızı sıkmayın arabanızla güzel vakit geçirin gerisi hiç önemli değil :)

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracıma gözüm gibi bakıyorum ve hiçbirzamanda aracıma olan sevgimden birşey değişmez... ister 5.000 ister 50.000 tl lik araba olsun her insanın  kendi arabası en güzel arabadır. Ama   böyle cibiliyetsiz ( afedersiniz )  insanların can sıkmalarından dolayı ne heves kalıyor ne de baska bir duygu... Neyse ki önemli olan benim ve benim gibi insanların düştüğümüz bu duruma karşılık sizler gibi değerli insanların duygularınızı ve düşüncelerinizle yanımızda olduğunuzu  hissettirmeniz çok mutlu ediyor ve ettide beni. Bir avuç mutluluk bu olsa gerek :) Teşekkür ederim güzel açıklamalarınız için

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babam arka lastiği inmiş bir Broadway e selektör yapmış ve uyararak sağa yanaşmasını söylemiş. Oda yanaşmış,babamda önünde durup yardımcı olmaya gitmiş.. Bakmışlar ki lastik patlak.Araçta pompa yok. Babamda bzim bagajdan pompayı almaya gitmiş ki; stepne yuvasını açtığında ieçrde 1 kova suyla karşılaşmış. Meğerse bizim araç(2010 Passat) fitil kısmından su alıyormuş içeri daha önceki bir kazada tamir edilmişti,servis yanlış takmış fitili..

Bu kısacık hikayedende anlaşılacağı gibi,gülecek,dalge geçecek hiç bir şey yok.2010 model arabada bile böyle bir şey olabiliyor. Kadirinde dediği gibi çürümeye terk edilmiş her araç sahibine kızarım. Ancak arabasına bakan insanlara gerçekten saygım vardır..

Aldırmayın,hepsi analarının karnından altlarındaki araçlarla çıktı sanki. Terbiyesiz insanlar işte neyine takılıyorsunuz...

Çevrimdışı paliow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pardon ama ohaaa diyorum. Böyle bi saçmalık olabilirmi?  kim kiminle dalga geçiyorsa yarın kendisi aynı duruma düşer.O hadsizlerin yaptıkları adamlık değil biraz daha ağır olacak ama insanlık dışı davranıştır diye düşünüyorum.. Siz sakın canınızı sıkmayın  ve  aracınıza sevgiyle sarılmaya devam edin. Her insanın aracı dediğiniz gibi kendisine güzeldir.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;293359
Babam arka lastiği inmiş bir Broadway e selektör yapmış ve uyararak sağa yanaşmasını söylemiş. Oda yanaşmış,babamda önünde durup yardımcı olmaya gitmiş.. Bakmışlar ki lastik patlak.Araçta pompa yok. Babamda bzim bagajdan pompayı almaya gitmiş ki; stepne yuvasını açtığında ieçrde 1 kova suyla karşılaşmış. Meğerse bizim araç(2010 Passat) fitil kısmından su alıyormuş içeri daha önceki bir kazada tamir edilmişti,servis yanlış takmış fitili..

Bu kısacık hikayedende anlaşılacağı gibi,gülecek,dalge geçecek hiç bir şey yok.2010 model arabada bile böyle bir şey olabiliyor. Kadirinde dediği gibi çürümeye terk edilmiş her araç sahibine kızarım. Ancak arabasına bakan insanlara gerçekten saygım vardır..

Aldırmayın,hepsi analarının karnından altlarındaki araçlarla çıktı sanki. Terbiyesiz insanlar işte neyine takılıyorsunuz...

Kişiden kişiye değişiyor davranış ve yaklaşımlar. Babanızdan allah razı olsun yani yardım ettiği insanı o an ne kadar onure etmiştir.. Ben öyle olduğunu düşünüyorum çünkü bana yapılsaydı bende mutlu olurdum.. Ben çok etkilendim yasadıgım olaydan dolayı ..  Ve tekrardan Allah sizin gibi insanlardan razı olsun hersey gönlünüzce olsun zordaki insanlara yardımlarınızdan ötürü ve düşüncelerinziden dolayı. Saygılar

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben asıl öylelerine gülüyorum :) Altında pahalı araban olsa ne yazar ? İnsanlıktan ders almamışlar... Sonradan görmeler vs. çok şey denir. Üstünlük arabayla belli olsaydı ohooo. :)
Bizim 35-40 yıllık müşterimizin 2 büyük fabrikası var,kocaman presler vs. otosan'a parça basıyor. Adam trilyonlarla oynuyor. Ama gel gelelim adam 1998 model ford mondeo ghia'ya biniyor :) oğullarında pahalı oyuncaklar... önce adam olacaksın !

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence siz otomobilizin probleminden dolayı biraz sıkılmışsınız üzerine böyle bir olayda yaşayınca alıngan davranıyorsunuz, zamanında toros,şahin,murat... gibi bir çok eski model otomobilde çok güzel anılarımda oldu çok defa ittiğim sanayilerde uğraştığımda oldu sizi o halde görseydim bende sizi göstererek güler ve yanımdakilere bende az uğraşmadım derdim. ;)

Başınıza böyle aksilikler geldiğinde otomobili ilk aldığınızdaki mutluluğunuzu hatırlayın.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence onlar lüks araba içindeki insan değil, insan kalıbı içindeki hayvanlarmış. Hiç gereği yok canınızı sıkmayın. Aracınızla mutlu olun yeter. Yıllarca broadwayimiz vardı, severdim keratayı babamda zor ayrıldı. Üzerindeki kıyafete altındaki arabaya göre insanı değerlendirenleri zaten dikkate almamak gerek. Alınganlık yapma , keyfine bak....

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adam olmak kolay değil maalesef, canınızı sıkmayın, geçmiş olsun.

Bu arada; aracınız stop ettikten sonra geri marşa bastığınızda çalışıyor mu? Yoksa uzun süre uğraşmanız mı gerekiyor? Bir de gaz yemeyle ilgili herhangi bir sıkıntısı var mı?

Db1

• Ziyaretçi
Ben hic oyle bakmadim. Ama ortam kotu oldugundan durup da yardim etmeye tirsiyorum. Asil kil olduklarim apaciler. Araba marka farketmiyor.

opel33

• Ziyaretçi
Hocam onlar adam değilse sen mi adam ediceksin bu saatten sonra??
Terbiyesizlik yapmışlar sizse boş yere canınızı sıkmışsınız.. ;)

İnşallah daha iyileri sizlerin olur.. Çok sevdiğiniz felica nızında sorunu çözülür kapalı garajınızda hafta sonu gezintilerinizde kullanırsınız :)

Çevrimdışı KemalAkel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan61;293343
Saygıdeğer arkadaşlar.. Belki bu güne kadar böyle bir konu açılmadı ve ilk benden olsun...

Yeni arabası olan arkadaşlar.. Mesela audi, bmw, mercedes, wv, volvo skoda superb octi vs.....

Sizler trafikte gördüğünüz toros, brodway, favorit, felicia, doğan şahin vb... bunlar gibi eski segment araçları gördüğüzde yada bu arabaları zor bi durumda gördüğünüzde ( bozulup yolda kalması gibi ) bakış açılarınız nasıl çok merak ediyorum...

Benim bugün cok ama cok moralim bozuldu... Bende 98 model felicia var ve aracımda kronik olduğunu düşündüğümüz ve hiçbir ustanın yapamadığı bir arıza var.. Skoda yetkili servis bile bulamadı... Aracım seyir halinde sürekli stop ediyor akü yenilendi sarj dinamasu elektrik aksamı ıvız zıvırlar ama yıne stop edıyor... Neyse bu işin farklı boyutı..

Ben bugun yine aynı problemden dolayı yoldakaldım ve unutmuyorum birisi opel astra biriside yeni elantra sahibi araç sahipleri yanındakilerle bana bakıp gülmeleri ve alaycı bi şekilde bakışları beni cok üzdü... Bende isterdim onların yerinde olmayı ama şartlarım buna el veriyo insallah birgün bende o araçlara sahip olurum ve sahip olursamda asla önyargılı ve aşalayıcı ve alaycı bakmam zordaki insanlara... bu tür yaklasımlar sergilemelerine anlam veremedim... Sağolsun eşim bana destek verdi moralim bir nebzede olsa yerine geldi.Sizler ne düşünürdünüz onların yerinde olsaydınız yada ne yapardınız??

Başımdan böyle bir hadise geçti ve sizlerlede paylasmak istedim... dinlediğiniz için teşekkür ederim.Saygılar...

Kardeşcim kendi adıma bende sana bunu paylaşıp anlattığın için teşekkür ederim..
Sen üzme canını diyeyim ama ne yazıkki aynı durumları ben çok yaşadım ve bazı kere aldırmadım ama bazende belki ayıp olacak ama dalaşmadım değil..
Biz toplum olarak nereye gittiğimizin farkında olmayan milletiz heralde.
Bu sadece senin anlatığın durumlarda değilde, yolda giderken bile abartmadan söyleyeyim 5 saniye duraklasan hemen arkadan daaat korna. Neymiş.. Bekliyormuş.. Peki hiç adres soramam mı? yada arabada bir problem olamaz mı? vs. Olur elbet.. Ama bir sabırsızlık bir ukalalık almış başını gidiyor ortalıkta.
Senin durumu çok yaşadım derken; benim 1956 Chevrolet'm var. Altındaki yeni araba ile yolda giderken önünde giden eski model arabayı hazmedemeyip terbiyesizlik yapanıda gördüm.. Halbuki yemin ederim herkes gibi benim arabamda aynı gidiyordu.
Bir ne oldum hali aldı başını gidiyor. Nacizane tavsiyem; Görme, Duyma, Aldırma..
Selamlarımla..