škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni araç sahiplerinin diğer kesime ön yargılı bakması ??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mert;293370
Ben asıl öylelerine gülüyorum :) Altında pahalı araban olsa ne yazar ? İnsanlıktan ders almamışlar... Sonradan görmeler vs. çok şey denir. Üstünlük arabayla belli olsaydı ohooo. :)
Bizim 35-40 yıllık müşterimizin 2 büyük fabrikası var,kocaman presler vs. otosan'a parça basıyor. Adam trilyonlarla oynuyor. Ama gel gelelim adam 1998 model ford mondeo ghia'ya biniyor :) oğullarında pahalı oyuncaklar... önce adam olacaksın !

Evet kardeş o da farklı bi boyut :) Yani durumu olupta  eski arabalara binenler :)  Onlarada saygı duyarız canım yeterki kimse kimseyle ugrasmasın alay etmesin. Saygılar

Alıntı yapılan: Blackbird;293378
Bence siz otomobilizin probleminden dolayı biraz sıkılmışsınız üzerine böyle bir olayda yaşayınca alıngan davranıyorsunuz, zamanında toros,şahin,murat... gibi bir çok eski model otomobilde çok güzel anılarımda oldu çok defa ittiğim sanayilerde uğraştığımda oldu sizi o halde görseydim bende sizi göstererek güler ve yanımdakilere bende az uğraşmadım derdim. ;)Başınıza böyle aksilikler geldiğinde otomobili ilk aldığınızdaki mutluluğunuzu hatırlayın.

Yok kardeşim her ne kadar problem olsada araçta başka alternatif olmadığı için aracımı seviyordum yani sevmekte zorundayım.. İlk günkü mutluluk geliyor tabiki ancak insan sinirleniyor zor durumda kalınca.. Yaşayan bilir ki  allah yaşatmasın kimseye. Tesekkür ederim yorumun için ;)

Alıntı yapılan: kaptan52;293379
Bir Soru Yakıt Otomatigine Baktırdınızmı Acaba ?

Ben yakıt otomatiğine bakın demedim ancak serviste tüm donanımlarına bakıldığını söylemişlerdi ki  ona da bakmışlarmıdır acaba  :S

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir Elektrikçiye Gösterin İnşallah Şüphelendigim Gibi Otomatiktendir.. Skodalarda Nerede Oluyor Bilmiyorum Ama Arka Koltugun Altında Olma İhtimali Yüksek.. Genelde Bu Tip Sorunlarda Yakıt Otomatigi Başı Çekiyor .. Araçta LPG Varmı Varsa Lpgdede Aynı Şeyi yapıyormu ?

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medmania;293391
Bence onlar lüks araba içindeki insan değil, insan kalıbı içindeki hayvanlarmış. Hiç gereği yok canınızı sıkmayın. Aracınızla mutlu olun yeter. Yıllarca broadwayimiz vardı, severdim keratayı babamda zor ayrıldı. Üzerindeki kıyafete altındaki arabaya göre insanı değerlendirenleri zaten dikkate almamak gerek. Alınganlık yapma , keyfine bak....

Değerli yorumunuzdan ötürü teşekkür ederim çok mutlu oldum iyiki sizler varsınız  artık kendımı dahada iyi hissediyorum.Sevgilerimle

Alıntı yapılan: detaycı;293395
Adam olmak kolay değil maalesef, canınızı sıkmayın, geçmiş olsun.

Bu arada; aracınız stop ettikten sonra geri marşa bastığınızda çalışıyor mu? Yoksa uzun süre uğraşmanız mı gerekiyor? Bir de gaz yemeyle ilgili herhangi bir sıkıntısı var mı?

Çok Teşekkür ederim.. Arac stop ettıkten sonra marsa basınca calısmıyor ne gazda ne benzınde.. Ancak rampada olursam vurdurumca calıyor araç.  

Alıntı yapılan: opel33;293426
Hocam onlar adam değilse sen mi adam ediceksin bu saatten sonra??
Terbiyesizlik yapmışlar sizse boş yere canınızı sıkmışsınız.. ;)

İnşallah daha iyileri sizlerin olur.. Çok sevdiğiniz felica nızında sorunu çözülür kapalı garajınızda hafta sonu gezintilerinizde kullanırsınız :)

Çok teşekkür ederim güzel desteğiniz  ve dilekleriniz için.. Sonsuz sevgi saygılar.

Alıntı yapılan: KemalAkel;293435
Kardeşcim kendi adıma bende sana bunu paylaşıp anlattığın için teşekkür ederim..
Sen üzme canını diyeyim ama ne yazıkki aynı durumları ben çok yaşadım ve bazı kere aldırmadım ama bazende belki ayıp olacak ama dalaşmadım değil..
Biz toplum olarak nereye gittiğimizin farkında olmayan milletiz heralde.
Bu sadece senin anlatığın durumlarda değilde, yolda giderken bile abartmadan söyleyeyim 5 saniye duraklasan hemen arkadan daaat korna. Neymiş.. Bekliyormuş.. Peki hiç adres soramam mı? yada arabada bir problem olamaz mı? vs. Olur elbet.. Ama bir sabırsızlık bir ukalalık almış başını gidiyor ortalıkta.
Senin durumu çok yaşadım derken; benim 1956 Chevrolet'm var. Altındaki yeni araba ile yolda giderken önünde giden eski model arabayı hazmedemeyip terbiyesizlik yapanıda gördüm.. Halbuki yemin ederim herkes gibi benim arabamda aynı gidiyordu.
Bir ne oldum hali aldı başını gidiyor. Nacizane tavsiyem; Görme, Duyma, Aldırma..
Selamlarımla..

Kemal Bey olayı çok güzel özetlediniz ve inanınki şuan tebessüm içerisindeyim tesekkür ederim desteğinizden ötürü.. İnsanın en çok zoruna gidende yanımda eşim var iken bunu bana yapmaları.. Sağolsun eşim bana sonsuz destek verdi ama içten içie üzülüyordum yanındayken... Trafik saygı işidir kavramı gerçektende çok önemli bir oldugur her ne kadar  basit bir sözmüş gibi görünsede.. Sanırım ortak yaşadığımız durumlar olmus. ( Herkes için söylüyorum )  Trafikte giderken    
arkadan afedersiniz dibimize kadar girip bizi zora koyan insanlar dolu trafik... Tekrar çok teşekkür ederim ve Sonsuz saygı sevgiler sunuyorum size.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;293442
Bir Elektrikçiye Gösterin İnşallah Şüphelendigim Gibi Otomatiktendir.. Skodalarda Nerede Oluyor Bilmiyorum Ama Arka Koltugun Altında Olma İhtimali Yüksek.. Genelde Bu Tip Sorunlarda Yakıt Otomatigi Başı Çekiyor .. Araçta LPG Varmı Varsa Lpgdede Aynı Şeyi yapıyormu ?

Göstermediğim servis usta ve kategori kalmadı ama bulamadılar. Zaten aracı sürekli lpg de kullanıyorum ve benzinde de aynısı oluyor.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Birine Danışıp Yarın Size Geri Dönecem. Tam Doğru Teşhis Olmayabilir Ama Belki Bir Fikir Olur

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;293447
Ben Birine Danışıp Yarın Size Geri Dönecem. Tam Doğru Teşhis Olmayabilir Ama Belki Bir Fikir Olur

Çok sağolun. Bu arada düz yoldayken stop edınce   aracın calısması neredeyse 1 saati buluyor. Ancak rampa iken " aracı vurdurma " medotu ile anında calıstırabiliyorum

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kaptan52;293447

:clap::ok:

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
En büyük hayalim Golf 5 :)) Bi ara tam almaya niyetlendim  araştırdım ettim ama kredi cekememiştim.. Ama bir gün o da olacak.  Benim arabam bölümüne o konuyu açacağım bir gün

Çevrimdışı paliow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan61;293464
En büyük hayalim Golf 5 :)) Bi ara tam almaya niyetlendim  araştırdım ettim ama kredi cekememiştim.. Ama bir gün o da olacak.  Benim arabam bölümüne o konuyu açacağım bir gün

İnsallah hayallerinize kavusursunuz :ok:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnşallah Hayalinize Kavuşursunuz Ama Aracındaki En Ufak Problem Yüzünden Foruma Koc Koca Yazılarla Skodadan Bıktım Bir Daha Skoda Almayın Gibi Konular Açmamanız Gerçekten Aracınızı Sevdiginizi Ve Onunla İlgilendiginizi Gösteriyor..
 Ben Çoğu Foruma Üyeyim Adamın Arabasında Ufacık Bir Arıza Çıkıyor Başlıyor Sayfalarca Saydırmaya .

06lkn66

• Ziyaretçi
Halinizi cok iyi anlıyorum 2003 yılına kadar 90 model kartal kullandık cok zamanda yolda kaldık artık arabayla yola cıkmaya korkar olmustuk sonra satıp renault 19 aldık aksilikler ondada pesimizi bırakmadı canimiza tak etti fabia aldık ama hala köyde dogan slx ve marea var ki mareayla iki haftalıkken yolda kalmistik insanliktan nasibini almamis görgüsüzler her zaman olur onlara yapacak bisey yok allaha havale ediyorum ben öylelerini ayrıca hala adam gibi adam onlardan daha cok var cok sükür

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;293469
İnşallah Hayalinize Kavuşursunuz Ama Aracındaki En Ufak Problem Yüzünden Foruma Koc Koca Yazılarla Skodadan Bıktım Bir Daha Skoda Almayın Gibi Konular Açmamanız Gerçekten Aracınızı Sevdiginizi Ve Onunla İlgilendiginizi Gösteriyor..
 Ben Çoğu Foruma Üyeyim Adamın Arabasında Ufacık Bir Arıza Çıkıyor Başlıyor Sayfalarca Saydırmaya .

Yok ben aracımı ve skodayı cok sevıyorum.. Hayalim golf olsada rüyalarımı süper b süsler :) Aracıma elimden geldiğince gözüm gibi bakarım. önceden actıgım konularada bakarsanız aracımla ilgili yağ değişim  vb. sorunlarla ilgili konularda açmıştım ( YIL 2009 :) ama dediğiniz gibi şikayetçi de olmadım hiçbirzaman, anlık sinirlenmeler hariç :)  

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=3442
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2011, 01:10:55 Gönderen: mariachi »

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;293474
Halinizi cok iyi anlıyorum 2003 yılına kadar 90 model kartal kullandık cok zamanda yolda kaldık artık arabayla yola cıkmaya korkar olmustuk sonra satıp renault 19 aldık aksilikler ondada pesimizi bırakmadı canimiza tak etti fabia aldık ama hala köyde dogan slx ve marea var ki mareayla iki haftalıkken yolda kalmistik insanliktan nasibini almamis görgüsüzler her zaman olur onlara yapacak bisey yok allaha havale ediyorum ben öylelerini ayrıca hala adam gibi adam onlardan daha cok var cok sükür

Körün taşı diye bir deyim vardır.. Bu benim gibi sizde yaşamışsınız. Ve anladım ki ben yalnız değilmişim bu konuda.. Hepimiz aynı konuda hemfikiriz ve ortak düşüncemizdir ki  Görgüsüz ve saygısız insaları allaha havale edelim değerli arkadaşlar.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bişeyi Atladım :)
Araç Enjeksiyonlumu ? Tek Noktadanmı Çok Noktadanmı ?

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;293492
Bişeyi Atladım :)
Araç Enjeksiyonlumu ? Tek Noktadanmı Çok Noktadanmı ?

Karbüratorlu  :)