škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cep telefonu Almaya karar verdim

osiiso · 116 · 30349

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
HTC wildfire S kullanıyorum 6 aydır, igo navigasyon yükledim bedava navi de mevcut(laz şivesi bile var)benim işimi görüyor. twittera bakıp bazı oyunları oynuyorum(pes 2011, angry birds vs). geceleri uçuş modunda ortalama kullanım ile 2 gün gidiyor şarjı. android sistemden çok memnunum. nokiakolik biri değilsen androidden çok memnun kalırsın.

tek kötü yanı, alarmı kapalı iken çalmıyor, pc gibi yani kapalıyken alarm çalışmıyor.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İsterseniz bi Nokia N9 ve iphone, samsung, htc karşılaştırmalarını izleyin siz ;)
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarın Vatan'dan Xperia Ray veya Neo alıyorum. 4 sene oldu benimde, artık telefon alma vakti geldi. :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ''V/RS'';297240
İsterseniz bi Nokia N9 ve iphone, samsung, htc karşılaştırmalarını izleyin siz ;)

Link verebilrmisiniz :)
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;297235
HTC wildfire S kullanıyorum 6 aydır, igo navigasyon yükledim bedava navi de mevcut(laz şivesi bile var)benim işimi görüyor. twittera bakıp bazı oyunları oynuyorum(pes 2011, angry birds vs). geceleri uçuş modunda ortalama kullanım ile 2 gün gidiyor şarjı. android sistemden çok memnunum. nokiakolik biri değilsen androidden çok memnun kalırsın.

tek kötü yanı, alarmı kapalı iken çalmıyor, pc gibi yani kapalıyken alarm çalışmıyor.

iyiymiş valla, Sensation Xl iki katı para, olabilir aslında :)
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osiiso;297232
Peki Samsung I8150, S7250, S5830 vesaire, fiyatlarıda iyi görüntüleride ama nasıl ki acaba bunlar?

Şimdi vatan bigisayarda bakıyorumda % 25 indirim varmış, ama Cep tel menşei P.R.C veya Tayvan yazıyor, bu farkeder mi acaba?

ya teknolojinin çok gerisinde kalmışım çok :(

Forumda şu an 3 kişi sony kullanıyoruz peş peşe 15-20 gün arayla aldık cihazlarımızdan çok memnunuz sizede tavsiye ederim biraz üst model isterseniz arc s öneririm :)

http://www.vatanbilgisayar.com/cep-telefonu/sony-ericsson-se_lt18i_wh-xperia-arc-s-cep-telefonu-(beyaz)/productdetails.aspx?I_ID=57526

http://donanimhaber.com/avea/VideoDetail.aspx?vid=2125
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2011, 23:23:39 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu anda samsung galaxy S2 kullanıyorum..daha önce 2 sene N97 kullandım...
ikisini kıyaslayınca S2 bariz önde...
foto ve video çekimi çok çok iyi...
daha navigasyon yok...gugıl haritaları kullanıyorum
hız...süper...
internet de öyle....
hele şu mesajı sesle yazdırabilmek çok süper...
samsung elektronik bir cihaz olarak çok iyi ama sadece telefon olarak nokia sanki öne çıkar gibi..bazı ufak tefek alıştığım şeyler bunda yok...

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;297248
Forumda şu an 3 kişi sony kullanıyoruz peş peşe 15-20 gün arayla aldık cihazlarımızdan çok memnunuz sizede tavsiye ederim biraz üst model isterseniz arc s öneririm :)

http://www.vatanbilgisayar.com/cep-telefonu/sony-ericsson-se_lt18i_wh-xperia-arc-s-cep-telefonu-(beyaz)/productdetails.aspx?I_ID=57526

http://donanimhaber.com/avea/VideoDetail.aspx?vid=2125

yaza doğru senden bi sony tavsiyesi alabilirim kadir :D benim iphone gidici kardeşim iyiden iyiye göz koydu

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Kçksal beyin telefonu için ne dersiniz, hoşuma gitti ama

http://www.bimeks.com.tr/urun/121169/htc-wildfire-s-.aspx#specs

Görüntüsüde güzel baya, ama renk canlılığı, internette dolaşım hızı, işlemcisi nasıl ki ? benim işimi görürmü?

:)
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: ''V/RS'';297213
Ben Nokia c6-01 kullanıyorum Symbıan 3 işletim sistemi var bence süper aramadığım özellkler var telefonda illaki Android istiyoum diyorsanız eğer bence ileride sıkılacaksınız çünkü en sonunda o uygulamalar size bıkkınlık verecek he evet 2-3 ay elinizden düşüremeyeceksin ama sonra sıkılacaksın ben Nokia N9 öneriyorum meego işletim sistemli ha birde şunu söleyim dün electro world e gittim samsung galaxy s2 yi test ettim bana nokiamdan daha hantal geldi mesela star tv yi açmak için hem s2 ye hem c6-01 e aynı anda dokundum c6 daha çabuk açtı ve görüntüyü verdi navigasyon desen garminin navigasyonunu yükledim şimdi türkiyeyi avucumun içi gibi biliyorum :) neyse çok uzattım bence Nokia iyi bir tercih olur şimdiden hayırlısı olsun :)

Bu yazdıklarınızın tümü hayal ürünüdür umarım :++:

GalaxyS2 den önceki telefonum Samsung i8910 HD idi.. Symbian s60 V5 İşletim sistemine sahipti (Şu en 97 deki yani nokianın bildiğimiz symbianı,aynısını buna uygulamışlar)

O telefonu satıp kurtulduktan sonra birdaha Tövbe etmiştim Samsung ve Symbian bir cihaz almamaya. Allahtan Samsung gidip Googleden Androidi aldıda bende o sebeple S2 ye terfi etmiş oldum.

Gelelim şu Hız konusuna..

Yahu Çift çekirdekli 1.2 GHz ARM Cortex-A9 işlemcili Şuanda Dünyanın en hızlı telefonu kabul edilen Galaxy S2 ile neredeyse üst düzey cihazlarının satışı durma noktasında olan Nokia yı nasıl bir tutabiliyorsunuz ?

İphone 4S bile Güç kıyaslamalarında S2 den geri kalır durumda,nası oluyoda Nokia önde olabiliyor ? Web browserda Tüm sayfa yazıyı baştan aşağıya tek parmakla inebildiğiniz tek sistem şuanda Android.. İOS da bile yapamıyorsunuz bunu !

Nokia önce 10 senelik Symbiandan kurtulmayı becersin..

Android işletim sisteminin hemen hemen 70-80% ini kullanmış biri olarak,Android ile ilgili Piyasadaki her türlü Rom ve Custom Firmwareyi denemiş biri olarak

Şuanda Linux tabanlı Android işletim sistemine yaklaşabilicek tek sistem Applenin İOS udur.. Oda artık durma noktasına geldiki androidin gelişim hızına yetişemedi 4 senedir aynı altyapı ile telefon üretimi yapıyor.

Androidde ise Her kurduğunuz Firmware (Güncelleme) Size yepyeni bir telefon sunuyor.

O yüzden kimse çıkıpta hala En iyi Telefon Nokia mantığında ilerlemesin.. O eskidendi dostlarım,Nokia telefonlarda Snake olan dönemlerde evet Nokia en iyi telefondu.

Ocakda birçok Cihazda yayınlanması beklenilen İCS (İce Cream Sandwich) Android 4.0 Güncellemesinden ekran görüntüleri ;

« Son Düzenleme: 24 Aralık 2011, 09:09:42 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motorola DEFY hem sağlam hende su geçirmez, hemde dokunmatik, hemde android :)

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osiiso;297324
Arkadaşlar Kçksal beyin telefonu için ne dersiniz, hoşuma gitti ama

Görüntüsüde güzel baya, ama renk canlılığı, internette dolaşım hızı, işlemcisi nasıl ki ? benim işimi görürmü?

:)

osman hocam benimki siyahı, ayarlardan özelliklerine girdim ordan yazıyorum

işlemci 600 mhz uygulamalara rahat yetiyor(pes2011 de hiç kasmadan oynuyor)
bellek 512 mb ram standart uygulamalar çalıştığında 122 kullanıyor şu an benimki 271 mb boş diyor
ekran 3.2 inc hvga resolution(nette çok geziniyorsanız ekran küçük geliyor bir süre sonra)
ana kamera 5 mp(auto zoom filan var ama kalitesi düşük merceğinin hakkını veremiyor bence)
wi-fi 802,11 bgn
bluetoth 3.0 pc de de bluetoth 3 varsa gerçekten hızlı

tel hafızası 150 mb ama ne hikmetse çabucak doluyor, uygulamaların bazıları karta taşınabiliyor o zaman rahat.

dokunmatiği çok iyi, menülerdeki hızından da çok memnunum. ben vodafone kampanyasından almıştım 480 tl ye geldi ki çok çok iyi bir fiyat.

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
HTC nin diğer modellerine zıplayınca fiyat 400-500 tl artıyor, ama onlarında ekran boyutları vesaire iyi,

peki HTC nin üzerine 400-500 koyup üst donanım almak saçma mı olur, günde üç beş telefon görüşmesi, belki birkaç bilinmeyen adrese ulaşmak için navigasyon, arada mesaj, belki ayda bir resim çekicem...

Esasında HTC Sensation XL'ı kullanımıda zor olucak benim için,

arkadaşlar sizde olur derseniz

bimeks'den  HTC wildfire S alayım, ne dersiniz?

sizin fikirlerinz benim için çok değerli :)
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can ve Sercan'da geldi. Vatan'dan Sony Ericsson Xperia Ray aldım.Sağolsun orada çalışan ,Can'ın bir tanıdığı ayırtmıştı telefonu :)

Kurcaladıkça aşık oldum telefona bende.

Siyahı.

-------------------------------------------------

Çevrimdışı bulent45

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Osman hocam htc incredible s kullanıyorum bende.telefondan oldukça memnunum.markayı tavsiye ederim.htclerin ekranıda sağlamdır.telefona bozuk para ve anahtarla üstüne vurduğunuzda çizilme kırıllma olmuyor.bütün htc modellerinde böyleymiş.ben sadece kendi telefonumda ve wildfire da denedim.yüksekten düştüğünde ne olur bilmiyorum :knp: linkteki ürün bence ihtiyaçlarınızı karşılar.sizin için önemli mi bilmiyorum ama bu modelde görüntülü konuşma yok.