škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ev almayı düşünüyorum ama.......

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yaklaşık bir yıldan bu yana ev düşünüyorum ama nakit olarak o kadar bütçe beni çok zorlayacak,işin içinden çıkılmaz bir hal alacak.Bu civarda olmasa bile Ank.istanbul,izmir,konya gibi yerlerden peşinat yatırıp geri kalanını da kira karşılığı ödemeyi planlıyorum.Gerek toki ve gerekse kooparatif hisseside olabilir diyorum ama öncelikli olanı ve makul olanı toki ama ne şartları var onu bilmiyorum.tavsiyelerinizi bekliyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;297208
Arkadaşlar yaklaşık bir yıldan bu yana ev düşünüyorum ama nakit olarak o kadar bütçe beni çok zorlayacak,işin içinden çıkılmaz bir hal alacak.Bu civarda olmasa bile Ank.istanbul,izmir,konya gibi yerlerden peşinat yatırıp geri kalanını da kira karşılığı ödemeyi planlıyorum.Gerek toki ve gerekse kooparatif hisseside olabilir diyorum ama öncelikli olanı ve makul olanı toki ama ne şartları var onu bilmiyorum.tavsiyelerinizi bekliyorum.

İstanbulda evler ciddi pahalı en dandik ev bile 100-120 binden başlıyor diğer iller daha mantıklı bana göre :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;297216
İstanbulda evler ciddi pahalı en dandik ev bile 100-120 binden başlıyor diğer iller daha mantıklı bana göre :)
peki Kadir toki evlerinden almak için ne gibi şartları var.

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç tapunun olmaması gibi şartlar var. Bazılarında ise hiç bir şart yok.

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kiralık ev çok mantıklı değil artık.. Herkes sahtekar olmuş.. Kiracılık bir dert ev sahibi olmak bir dert..
Geçen sene ev aldık aileme.. 1000 TL aylık ödüyoruz.. Kendimde kirada oturuyorum.. Hepsinin sıkıntısı ayrı gerçekten.. Eskiden yatırım için mantıklı bir tercihmiş ama şu an pek mantıklı değil bence.. Aldığım eve yaptığım masraf satmaya kalksam karşılamıyor inanın.. Elimde az para var ama genede bir mülk sahibi oluyum derseniz benim nacizane tavsiyem dükkan almanızdır.. Eryaman taraflarında 60.000-150.000 arası fiyatlarla dükkanlar var.. En kötüsünü 500 TL ye kiraya verirsiniz.. Ev olursa 350-450 arası verirsiniz gene.. Ama bence şu an yatırım için dükkan daha mantıklı.. Etrafa açılan firmalar, kurumlar evi çok etkilemiyor ama dükkanları etkiliyor.. Kooperatif olayına hiç bulaşmayın derim.. Ben bulaştım halen uğraşıyorum.. :) Onu bi kere kafanızdan silin derim.. TOKİ olayında değişik şartlar mevcut.. Şartsız olsun derseniz çok para istiyorlar.. Şartlılarada şartları uydurmak zor oluyor.. Yeni evli olursan şansın var, evin yoksa dar gelirliysen şansın var, emekliysen başka gelirin yoksa şansın var.. Sizin şartlarınız ve durumunuz burada en önemli şey.. Kredilerde bu ara yükselmiş..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki Eryaman'da dükkan alsak kaç m2 yi kaça alabiliriz,yeni dükkan mı eski dükkan mı?
ev aslında daha sonra ihtiyacı gidermek amaçlı düşünmüştük.

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yeni dükkan olayı zor olur.. Konumuna göre eski dükkan olucak bu fiyatlara.. m2 konusunda da tam detaylı bir bilgim yok.. Bizim bacanak Muğla'dan kesin dönüş yaptı.. Eryaman 3. etaptan 2. katta 65.000'e 3+1 kutu gibi bir ev aldı.. Oldukça memnun.. Ama tabi o kendi oturuyor.. Kira için olsa yaptığı masraflarıda koyunca 15-20.000 TL arası masrafı oldu.. Kiracıyada sıfır evi vermek biraz zor oluyor.. :) Dediğim gibi şartlarınız önemli.. Ne ödeyebileceksiniz, kaç sene için bu işe girişeceksiniz.. İnce eleyip sık dokuyun bence.. Kolay alıp kolay satılmıyor artık evlerde..

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah hayırlısını versin hocam....

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

06lkn66

• Ziyaretçi
oturduğum bina kalabalık bi semtte değil havaalanına beş dakka sürmüyo ulusa kızılayada 15 dakkada gidebiliyoruz trafik durumuna göre... 160 m2 evde oturuyoruz biz iki sene önce yapısız halde 70 bine aldık full yaptırdık şimdi aynı katta arka cephe içi yapılmamış evin fiyatı 100 bin lira civarı üst komşumuz evini 130 bine sattı ev hala bana göre en iyi yatırım araçlarından biri keçiörende ve sincanda da evimiz var keçiörendeki evi 5 yıl önce 55 bine satın aldık şimdi yine 100 bine yakın bi fiyatı vardır tahminim hocam benim tavsiyem ev almanız bi anda değer kazanmıyo evt doğrudur ama siz ileriye yönelik alacağınızdan güzel bi semtte seçerseniz kar edersiniz

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim görüşümde ev almanız yönünde olacaktır Hocam.Bizim ev Yenimahallede ortalama 150-160dan başlıyor eski binalar.

Bence öncelikle düşündüğünüz ili seçin hocam gerisi gelir mutlaka.Ona görede sitede bilen herkesin yardımı dokunur.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tüketici kredisi ile ev aldım, 4. taksiti ödeyeceğim 15 gün sonra ama hala taşınamadık bile, sebebi de sevgili kiracı, ne çıkar ne de kirayı öder... bu zamanda kesinlikle ev alıyım, kiraya vereyim, kiradan kendisini ödesin diye düşünmeyin, kiracıya güven olmaz ben bunu anladım, herkesi kendiniz gibi bilmeyin yani, çevremden de biliyorum, kiracıdan çok çekersiniz, en yakında babamlar da çok uğraştı kiracılarla... özetle oturmak için alınmayacak ev çok mantıklı gelmiyor bana, kendi oturduğunuz yerde almaya bakın, ne olursa olsun en mantıklısı bu bence...

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Sertan_c;297275
tüketici kredisi ile ev aldım, 4. taksiti ödeyeceğim 15 gün sonra ama hala taşınamadık bile, sebebi de sevgili kiracı, ne çıkar ne de kirayı öder... bu zamanda kesinlikle ev alıyım, kiraya vereyim, kiradan kendisini ödesin diye düşünmeyin, kiracıya güven olmaz ben bunu anladım, herkesi kendiniz gibi bilmeyin yani, çevremden de biliyorum, kiracıdan çok çekersiniz, en yakında babamlar da çok uğraştı kiracılarla... özetle oturmak için alınmayacak ev çok mantıklı gelmiyor bana, kendi oturduğunuz yerde almaya bakın, ne olursa olsun en mantıklısı bu bence...

ankarada üç evimiz var ikiside kirada ikisiylede en ufak bi problemimiz olmadı babamda kiracılarımızda sadece bayramlaşmalarda falan ararlar birbirlerini ödeyemedikleri aylar geciktirdikleri zamanlar oldu insanlık hali beklenmedik bi masraf çıkıyo bunlar normal durumlar birazda insanlık olacak içlerinde nasılsa kira ben kırarım dökerim mantığında olanlar var Allah hepimizi öylelerinden korusun

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Muhammet hocam, kiracı oturtmak için ev almak çok mantıklı değil. Bizim Milas'ta bir evimiz var. Kooperatif evi. İçini yaptırmak vs. 85 bini geçti. 90 bine satışa çıkardım kimse almadı. Şimdi içinde kiracı var 375 Tl kira ödüyor. 375 Tl için 85 bini bağlamak ne kadar mantıklı.
Evim yok, kendim oturmak için alıyorum derseniz bir şey diyemem. Mecburen bir bankaya uğrayıp, o meşhur faizi ödemek zorundasınız. :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fethiye bölgesinde oturupta uzaklarda ev almak akıllıca olmadığını biliyorum ama toki bu taraflarda ev yapmıyor bildiğim kadarıyle,sırf bu yüzden uzaktan düşündüm.yoksa emekli olduğumda yine fethiye bölgesinde oturacağım Allah izin verirde yaşarsak.ileriye dönük bi yatırımımız olsun dedim.Ama şu faiz işi beni düşündürüyor haramlığı yani.acaba diyorum yine fethiyede 140 m2 civarlarında arsa alıpta dubleks çelik villa mı yaptırsam diyorum 40bin tl civarlarında.malum emeklilik yaklaşmaya da başladı.54 yaşında emeklilik görünüyor.çelik villalar çok hoşuma gidiyor.

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Milasta şu an yapılmakta olan toki evleri var. Devlet hastanesinin hemen arkasında. Ama pek rağbet görmüyor. İyi bir yatırım olacağını sanmam.