škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kia K5 ve K7

FF · 48 · 14309

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;298516
KIA gerçekten sınıf atlamış K7 süperb e kafa tutar gibi.

soyle soyleyeyim hocam, fabiada tercih edilebilir fakat octavia ve superb tercih edilmesi zor. fiyat konusunu disarida biraktim.

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;298510
hepsi :)

şu yüzden söylüyorum ki.. Peter scheyer miydi audi eski tasarımcısı o adam geldikten sonra yapılan dizaynlarda belirttiğiniz izlenimlerim kesinlikle olmadı ki incelediğim araçları

yeni sprotage

yeni rio

bunları kullandınızmı bilmiyorum.. bu araçlarda artık kia nın o kötü imajı kalmamış, malzeme kalitesi ve donanımları çok iyi motorları ise tartışılmaz ve iddaa ediyorumki yeni rio sınıfının lideri olacak kadar başarılı bir araç..

fakat kötü olanlar var

eski rio
eski cerato

birde kötünün iyileri

ceed
yeni cerato

bunlardan bahsettiyseniz eyvallah ama en yakın zamanda görmediğiniz araçlara bakmanızı şiddetle tavsiye ederim..

ilk gördüğümde yeni rio için "skoda'cı arkadaşlarımın affına sığınarak" işte çağın fabiş1 'i demiştim.. :)

k7 yani cadenza için bir kaç video

[YOUTUBE]v0keMQNcOlc[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]V2AiitnVj5I[/YOUTUBE]

bunlarda k5 yani magentis için

[YOUTUBE]oHgq-7aDWus[/YOUTUBE]

[YOUTUBEHD]eblyPUU2_CE[/YOUTUBEHD]

[YOUTUBEHD]2ibaidizu-o[/YOUTUBEHD]
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2011, 13:46:39 Gönderen: MadeN »

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;298538
soyle soyleyeyim hocam, fabiada tercih edilebilir fakat octavia ve superb tercih edilmesi zor. fiyat konusunu disarida biraktim.

Söyleminiz çok komik olmuş :)

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadtas;298574
Söyleminiz çok komik olmuş :)

aslinda evet biraz sacma yazmisim. orda demek istedigim fabia yerine tercih edilebilecek araclar yapmislar, fiyati yukari cekerlerse olmaz anlaminda gibiydi. ama biraz uzun kullanimda ozellikle ozensiz kullanimda hos sirkette araclari oyle kullaniyorlar, dokulmeye basliyorlar. dikkat edersiniz tasarima tek kelime etmedim, cok kisisel bir alan cunku ve ben de begeniyorum. ama segment bazinda uzun donem dikkate alindiginda sorun olusturacagini dusunuyorum. gecen gunlerde sadece efes'e gelen araclar ki bu da bir kismi:

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kia bariz bir şekilde sınıf atlıyor. Buna hepimiz tanık oluyoruz. Şuanki hali söylediğiniz gibi ortada, umarım yeni konsept yeni tasarımlarla birlikte kalite donanımını da yakalarlar. Rekabet artsın, yelpaze genişlesin ki bizde tercihimizi o yönde yapalım :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Harika görünüyorlar. Zaten alırken Octavia ile Cerato arasında kalmıştım. Magentis'i ilk gördüğümde de aşık oldum. Bir sonraki aracım bu olabilir dedim. Ama düşük motor seçenekleri ile gelmez herhalde. Oda 55-60 liradan aşağı olmaz bence. 1.6 üstüde bize gelmez.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;298584
aslinda evet biraz sacma yazmisim. orda demek istedigim fabia yerine tercih edilebilecek araclar yapmislar, fiyati yukari cekerlerse olmaz anlaminda gibiydi. ama biraz uzun kullanimda ozellikle ozensiz kullanimda hos sirkette araclari oyle kullaniyorlar, dokulmeye basliyorlar. dikkat edersiniz tasarima tek kelime etmedim, cok kisisel bir alan cunku ve ben de begeniyorum. ama segment bazinda uzun donem dikkate alindiginda sorun olusturacagini dusunuyorum. gecen gunlerde sadece efes'e gelen araclar ki bu da bir kismi:

Düzgün Kullanmazsan Hangi Araba Dökülmez ? Madem Dökülüyor Neden Bütün Taksiler Hyundai .. Madem Dökülüyor Neden Alsın Adamlar 50 Tane Şoför Kullanıyor...Şirketimizde Kiralık Dizel İ30 Var O Arabaya Ettigim Eziyetleri Bir Araba Bilir Birde Ben Bilirim. Ama Çok Şükür Ne Döküldü Nede Arıza Yaptı

Octavia SuperB Tarzı ARaç Alacak Olsam Direk Uzakdoğululara Bakarım .. Neden Arıza Nedir Bilmezler , Senelerce Bakım Dışında Masraf Etmezseniz , Bakımı Ucuzdur . Hadi Diyelim Bir Parçası Arıza Yaptı Parçası Ucuzdur..

Daha Ne İsteyeyim..

Adamlar Artık Yapıyor Eyvallah Diyip Oturmak Lazım

Buyrun Bir Video ; Sadece İsime Para Verildiginden Bahsediliyor

http://www.youtube.com/watch?v=9prC5yLi7kM
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2011, 19:12:38 Gönderen: kaptan52 »

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kaptan52;298657
Düzgün Kullanmazsan Hangi Araba Dökülmez ? Madem Dökülüyor Neden Bütün Taksiler Hyundai .. Madem Dökülüyor Neden Alsın Adamlar 50 Tane Şoför Kullanıyor...Şirketimizde Kiralık Dizel İ30 Var O Arabaya Ettigim Eziyetleri Bir Araba Bilir Birde Ben Bilirim. Ama Çok Şükür Ne Döküldü Nede Arıza Yaptı

Octavia SuperB Tarzı ARaç Alacak Olsam Direk Uzakdoğululara Bakarım .. Neden Arıza Nedir Bilmezler , Senelerce Bakım Dışında Masraf Etmezseniz , Bakımı Ucuzdur . Hadi Diyelim Bir Parçası Arıza Yaptı Parçası Ucuzdur..

Daha Ne İsteyeyim..

Adamlar Artık Yapıyor Eyvallah Diyip Oturmak Lazım

Buyrun Bir Video ; Sadece İsime Para Verildiginden Bahsediliyor

http://www.youtube.com/watch?v=9prC5yLi7kM

Taksiciler yillarca sahin de kullandilar :) sen al hocam. O paralara uzakdogu arabasi alamam ben.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet Kullandılar Sorunlu Arabalarmıydı ? Aman Almayın Zaten Uzak Doğulularda Kapıda Bekliyordu Sizin Araba Almanızı.. Böyle Bir Zihniyet Yok.. Tapın Hanslara Tapın.. Mercedes Bmw Dışında Hiç Bir Almana 1 Kuruş Para Vermem.. Zamanında Transporter Gibi Bir Hataya Düştük Çok Şükür Kurtulduk O Günden Sonra Almanlarla Kolay Kolay İşim Olmaz..

Şu Durumlarım Bir Düzelsin Basacam Parayı Sonataya.. Yerim Passatı.. SuperB Yi .. Sanki Üstün Araçlar. Millet Akıllandı Artık Logoya Para Vermiyor

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-mengerler-2-el-den-2011-sonata-2-0-crdi-style-plus-67795687/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-mengerler-2-el-den-2011-sonata-2-0-crdi-style-plus-orjinal-67794932/detay
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2011, 21:27:14 Gönderen: kaptan52 »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;298715
Evet Kullandılar Sorunlu Arabalarmıydı ? Aman Almayın Zaten Uzak Doğulularda Kapıda Bekliyordu Sizin Araba Almanızı.. Böyle Bir Zihniyet Yok.. Tapın Hanslara Tapın.. Mercedes Bmw Dışında Hiç Bir Almana 1 Kuruş Para Vermem.. Zamanında Transporter Gibi Bir Hataya Düştük Çok Şükür Kurtulduk O Günden Sonra Almanlarla Kolay Kolay İşim Olmaz..

Şu Durumlarım Bir Düzelsin Basacam Parayı Sonataya.. Yerim Passatı.. SuperB Yi .. Sanki Üstün Araçlar. Millet Akıllandı Artık Logoya Para Vermiyor

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-mengerler-2-el-den-2011-sonata-2-0-crdi-style-plus-67795687/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-mengerler-2-el-den-2011-sonata-2-0-crdi-style-plus-orjinal-67794932/detay
arkadaşlar çok kısır çekişmeler bunlar.herkes istediği aracı almakta özgürdür nihayetinde hepsi kalite araçlar.bana göre hyundaı sonata son kasalar gerçekten kalite hissediliyor ve görünt mükemmel derece.süperb ile hyundaı aynı segment sanırım ama burada hans veya kore olayı değil tamamen görece şeyler.hyundaı genesis mesela çapında klas bi araç ve kalite belli ediyor kendisini.hiçbiriside Türk malı değil,onun için başkasının malını överkende yererkende hatalara düşmeyelim.canımız neyi çekerse alırız.para=kalite.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
motorda ve şanzımanda kesinlikle koreliler.. Malzeme kalitesinide yavaş yavaş yakalıyorlar..  dünya değişiyor araçlarmı değişmesin??

Anlatacak çok şey var kia üzerine ama kendime saklarım varsın bazıları kötü bilsin ki.. Bende ikinci elde ucuz alayım dimi abi..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MadeN;298730
motorda ve şanzımanda kesinlikle koreliler.. Malzeme kalitesinide yavaş yavaş yakalıyorlar.. dünya değişiyor araçlarmı değişmesin??

Anlatacak çok şey var kia üzerine ama kendime saklarım varsın bazıları kötü bilsin ki.. Bende ikinci elde ucuz alayım dimi abi..
bana göre ikinci elde ucuz araç yok skoda haricinde.mesela benim octi fsi elegans 25 000tl civarı o donanımda o kalitede daha ucuz araç varmı bilmiyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MadeN;298730
motorda ve şanzımanda kesinlikle koreliler.. Malzeme kalitesinide yavaş yavaş yakalıyorlar..  dünya değişiyor araçlarmı değişmesin??

:D Aynı Olayıda Starexe Yaptılar Allah Razı Olsun Onlardan :haha:

18000 TL Ye 2008 Model 18000 Kmde ..Güvenlik Paketli CRDİ Starex Aldım..  Her Zamanda Teşekkür Ederim O Çok Yakıyor İmajını Çıkaran Otomobil Profesörlerinden :) 1 Sene Sonundaa 50000 Kmye Vurunca 18.5 Teklif Geldi Satmadım :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ben de korelilerin motorlarını çok seviyorum.

Gerek Sephia'nın 1.6 Multi EFI'ı, gerekse Picanto'nun 1.1'lik fındık motorundan çok haz aldım. Hatta Efsane Corolla'ların zaaflarının hiçbiri Sephia'da yoktu.

Alman ekolünün işçilik ve malzeme konusunda bir üstünlüğü var, koreliler onu da yakalamak üzere. Şimdi kullandığımız Skoda olsun VW olsun bu araçları kötülemek doğru olmaz ama onların da bazı handikapları var ki Koreliler oralarda iyiler. Servis ücretleri olsun, atmosferik motorlar olsun, cam otomatiğinden klimadan vs kısmamaları olsun (bugün klimasız Golf VI var ama koreli yoktur) takdire şayan.

Skoda'nın yeri ayrıdır, korelilerin de ayrıdır benim için.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kaptan52;298715

Sorun cikaracak parca var miydi ki. Taksicileri ref. Almak mantikli degil. Herkes istedigi araci alir. Ben de dusunuyorum kia'yi, hanim icin kucuk s.ici arabasi. Getir gotur icin. Ama daha ilerisi icin dusunulecek bir araba olursa zannetmiyorim.