škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2. el araçtan mümkün olduğunca uzak durun!!!!!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kevepsi

• Çekirge
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gücünüz yetiyorsa asla ve asla 2. el araç almayın........

aşşağıdaki linkteki araç benimdi, 6 kasım'da bir alkollü yada haplı 17 yaşındaki sıpa tarafında düz yolda giderken arkamdan darbe almamla beraber sol taraftaki çelik halatlara vurmamı takiben önce sol ön tekerlek koptu ve araç linkteki hali aldı... araç vw maslak hasarlı araç servisine çekildi, ben zaten Allah bindirmesin aracın pert edilmesini istemştim ilk andan itibaren ve listesi bende olan 48790 tl'lik işçilik, kaporta, teknik, boya, parça fiyatı çıkarttılar... bu araç "eksiksiz" bir şekilde sanayide tanıdık bir ustaya benim tahminim çıkma parça kullanmaksızın 20.000 tl civarı bir rakkama yaptırılabilir... şöyle söyliyim aracın sadece patlayan airbaglerinin fiyatları toplamı 8-10 bin tl ;)

şimdi gelelim bu araçları neden satın alıyorlar ve bu araçlarla ne yapıyorlar ve para kazanıyorlar kısmına ;

araç sigorta ihalesinden alınıyor, aracın çalışan parçaları sökülüp çıkmacılarda satılıyor, şasi numarası benzer çalınmış bir araca geçirilip o çalıntı araç "legalleştiriliyor"

ilk örnekteki kadar sahtekar olmayanlar bu aracı alıyor, misal 10.000 tl tutan airbagleri takmıyor, bütün parçaları 1. örnekteki uygulamadan edinebildikleri şekilde çıkma parçalarla değiştiriyor ve airbagsiz aracı piyasaya sürüyor... kaza yapıp içinden airbag çıkmayan araba hiç mi duymadınız!!!

o yüzden 2. el araç bizimki gibi şerefsizlerin 4 bir yanda cirit attığı bir ülkede çok riskli bir durumdur... aracın kaza yapmış olması belki sizi birkaç bin tl kazıklanmış yapar, ama airbagsiz arabayla benim başıma gelen kaza veya daha büyüğü sizin başınıza gelirse canınıza bişi olabilir aman dikkat :plc:

lütfen kaza, sonrası, fiyatlar, işlemler ile ilgili sorular sormayınız... konu beni sıkıyor, sadece ilanı görünce sizlere bir faydam dokunsun diye bu başlığı açtım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-2008-jetta-full-26000kmde-66001430/detay
Teori ayrııııı, pratik ayrııııı... :kyf:

Çevrimdışı Trex

• An Humble Perfectionist
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun yahu sizde bişey yok inşallah...

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanında kaportasını okşayıp wax testi yaptığımız Jettanın bu hale gelmesi üzücü :(
Sizlere bir şey olmamış ya gerisi önemli dğeil abi. Bİlgilendirme için teşekkürler...

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm size bir şey olmamasına şükür edelim. Büyük kaza sonrası biraz sıkıntılı geçiyor 2 haftadan fazla trafikte eskisi kadar rahat olamamıştım.

2. el araçtan uzak durun demek problemi çözmüyor ne yazıkkı, tercih diyelim temiz bir 2. el binici için çok tasarruflu oluyor.
2. el otomobil satışı eski baba mesleği babam yaklaşık 25 sene bu işle uğraştı, bu tarz hasarlı otomobil işi yapmadı temiz alıp temiz satma taraftarıydı hep ama piyasada dönen pislik çok fazla olduğu doğru.
Hasarlı otomobil satışı yapılabilir kullanıcı tercihi ucuza binmek ister alır ancak işin içine yalan girince pert arabaya ufak sürtme var diyince o bambaşka bir şey oluyor böyle durumlar tespit edilip dolandırıcılıkla yargılanması gerekiyor bu insanların.

2. el otomobil için güvenilir yer yok diyebilirim otomobil bayisi olsun, büyük çapta 2. el şirketler olsun çok doğru iş yapmıyorlar.  2. el alırken üç kurştan kaçmayıp 2 farklı yetkili serviste expert yaptırırsanız neyi var neyi yok öğrenirsiniz.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun abi.Allah'a şükür size bir şey olmamış..

2.el olayı gibi sıfır araçta da dönüyor böyle üçkağıtlar.Yani sıfır aldık rahat edelim gibi bir durumda artık yok.Plazanın bahçesinde araçlara dolu vuruyor.Firmalar yaptırıp iteliyor millete..Tırdan aracı indirirken araç devriliyor boyatıp iteliyor tekrar.Yani 0 araçta da çok üçkağıt var.Her zaman çok dikkat etmeli iyice araştırılmalı.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Can;299462
Yanında kaportasını okşayıp wax testi yaptığımız Jettanın bu hale gelmesi üzücü :(
Sizlere bir şey olmamış ya gerisi önemli dğeil abi. Bİlgilendirme için teşekkürler...

:+1:

Evlerden ırak...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Uyarınız gerçekten değerli ve önemli,

Büyük geçmiş olsun.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun Allah daha beterinden saklasın.sağlam bir expertiz yeterlidir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Ömer abi :(
-------------------------------------------------

Çevrimdışı kevepsi

• Çekirge
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hepinize çok teşekkürler :)

benim ailemin mesleği de 1940'ların sonundan itibaren nevşehirde lastik ve yedek parçayla başlayıp motorlu taşıt bayilikleriyle devam etmiş, çok yakın tanıdıklarımızın binek araç bayiliklerinde neler yaşadıklarını çok iyi biliyorum, eskiden gemide veya gümrükte ufak tefek kazalar olur bunlar hemen boyanır vs. araç satılırdı... ama artık site sakinlerimizde bile boya kalınlık ölçer cihazı var, ben bu jetta'yı alırken bir eksper bayiye ( tamaş ) distribütörden gelen ticari araçları cihazla kontrol ediyordu onlarca yerinden... "artık akıllandık" dedi hatta bana ;)

ben kendisine " aracı kontrol ettin, okey verdin, ardından sizin şöför gitti sürttü... o zaman ne yaparsınız?" dediğimde... mahcup bir şekilde baktı :hhh:

bir miktar paranoya da içerse ben sadece eş , dosttan 2. el almak dışında bir yöntemi sağlıklı bulmuyorum... "bekara karı boşamak kolay" diye içinden geçiren arkadaşlara da hak veriyorum ama bu da benim düşüncem :knp:

birdee ne yalan söyliyim 2 gün evvel cila vs. detaylı bir temizlik yapmıştım kazadan önce, göze geldim diye düşünmüyor değilim.... Allah benim hakkımda kim ne düşünüyorsa ona iyi yada kötü misli misli fazlasını versin....
Teori ayrııııı, pratik ayrııııı... :kyf:

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Ömer abimm büyük geçmiş olsun neyse ki sana birşey olmamış :(

Allah herkesi kazadan beladan uzak tutsun
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

opel33

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun Ömer Abi :(
Allah bir daha yaşatmasın böyle şeyler kimseye...