škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çok yakıt harcayan motosikletine "Murat 124" marka otomobil motoru taktı!

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde tamircilik yapan Osman Aydın (61), çok yakıt harcayan motosikletine "Murat 124" marka otomobil motoru taktı.
Aydın, yaptığı açıklamada, Orman İşletme Müdürlüğü'nde gece bekçisi  olarak 27 yıl çalıştıktan sonra emekli olduğunu belirterek, bu süre  içinde bir atölyede motor tamirciliği yaptığını söyledi.

Emekli olduktan sonra evinin alt katında bir iş yeri açarak  tamircilik yapmaya devam ettiğini anlatan Aydın, motosikletlere olan  merakı nedeniyle yaklaşık 5 yıl önce Düzce'deki bir meslektaşının  kapısını çaldığını kaydetti.

Meslektaşından 1800 liraya Rus malı 1991 model "Oral" marka sepetli  motosiklet aldığını dile getiren Aydın, sözlerine şöyle devam etti:

"Motosikleti aldıktan sonra Düzce'ye gittim. Giderken 30 liralık  benzin aldım ve yakıt bitince yolda kaldım. Daha sonra tekrar aldığım 30  liralık yakıtla Düzce'ye kadar gidebildim. Motosikletim 10 liralık  yakıtla en fazla 2 - 3 kilometre gidiyordu. Çok fazla yakıt harcıyordu  ve benim o kadar benzin alacak param yoktu. Bunun için çözüm aramaya  başladım. En son olarak motosikletin motorunu değiştirmeye karar verdim.  "

Bunun üzerine satın aldığı "Murat 124" marka otomobilin motorunu  motosikletine taktığını kaydeden Aydın, "Şu an motosikletim bir otomobil  gibi çalışıyor. Motosiklete birde LPG otogaz sistemi taktırdım. Mudurnu  - Abant arasındaki yaklaşık 50 kilometrelik mesafede 10 liralık yakıt  harcıyor. Motosikletim 5 kişiyi çok rahat bir şekilde taşıyabiliyor. Dağ  taş demeden rahat bir şekilde kullanabiliyorum. Yakıt azalınca cebimde  rahatladı bende" diye konuştu.  - Bolu

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana çok saçma geldi. Madem murat 124 aldın. Tamir et de arabaya bin. Motor merakın varsa Rus malı HHH gibi bir markası olan motor var onlardan al ikinci el. :)

Yaptıysa ihtiyaç için değil eğlence için yapmıştır. Ülkemizde çakma icatlar yapanların haberlerde dahi diye sunulması beni üzüyor. Gençlere nasıl örnekler sunuyoruz ortada.

Konuyu açana lafım yok. Yanlış anlaşılmasın. :)