škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lambda (oksijen sensörü) değişimi

mustang · 56 · 31760

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sensör temizliği işe yaramadı aksine lpgde rölanti iyice sapıttı, yenisini alıp takacam en kısa sürede... Kafama takılan tek  nokta, sensör benzinde ibreyi oynatmazken sensörün lpgde ciddi anlamda sorun yaratması...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustang;309875
Sensör temizliği işe yaramadı aksine lpgde rölanti iyice sapıttı, yenisini alıp takacam en kısa sürede... Kafama takılan tek  nokta, sensör benzinde ibreyi oynatmazken sensörün lpgde ciddi anlamda sorun yaratması...

Güzel söylüyorsunuzda, motorunuz ve tüm bileşenleri "benzin yakıtına" göre tasarlanmış ve hazırlanmış bir motor, LPG sonradan üzerinde uydurulan bir sistem, bu nedenle bazı parçaların LPG'de sorun yaratabileceğini doğal karşılamak gerekiyor. LPG kullandığınız sürece bu veya buna benzer sorunların meydana çıkma ihtimali her zaman olacak maalesef.

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Otostart sitesinden sensörü sipariş verdim yarın birgün elimde olur inşallah...

Sensörü kendim takacam ki iki kere söküp taktım zaten fakat daha önce takanlar varsa taktıktan sonra herhangi bir ayar adaptasyon gerekiyor mu ?

Bu siteden alışveriş yapmak isteyenler varsa 200 tl üstü alışveriş için 5 adet 35 tl'lik hediye çeki vermişler herhangi bir kimseye gönderilebiliyormuş ihtiyacı olan varsa gönderebilirim...

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Evet arkadaşlar açtığım konuları yine sonuçsuz bırakmamak adına...

Kendim değiştirdim Allah'tan gelen ürün orjinal üstünden çıkan NTK marka ve Japon yapımıydı. Takar takmaz rölanti sorunu çözüldü arabanın çalışması teklemesi hızlanmadaki gecikme gibi sorunların tamamı çözüldü yeni verilerin aracın ecusuna kaydedilmesi belirli bir km gerektirebiliyor...

• Araç, 2007 model 102 bg 8v bse motor tiptronik jetta comfortline lpgli...
  • Sorun eksoz lambasının yanmasıyla başladı...
  • Arıza lpg de kendini gösteren rölanti sorunuyla kendini göstermeye başladı daha sonra hafif sarsıntı hızlanamama şeklinde devam etti...
  • Sensör temizliği işe yaramadı...
  • Bu sorunlara neden olan katalizör öncesi yani eksoz manifoldundaki sensör idi...
  • Bu kadar soruna neden olmasını geniş bant ve ısıtmalı olmasına bağlıyorum...
  • Sensöre ulaşmam çok vakit almadı çünkü 90 bin bakımında bujiler vs. hepsi değişmişti ve hata mesajı sensörün arızalı olduğunu söylüyordu... Buna rağmen tamirciler sensörün bu sorunlara neden olabileceğine hiç ihtimal vermediler hatta lpg bozuyor diye değiştirme taraftarı değildiler. Klasik olmuş hemen boğaz kelebeği temizliği diyorlar işe yaramasa bile o kadar bakım yaptırmışken o da temizlenmiş olsun diye temizlettim...

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada araç sensör arızasından dolayı zengin karışımla çalışmaya başlıyor sensörü ilk sökdüğümde oldukça temiz olmasına rağmen tekrar sökdüğümde zengin karışımdan dolayı oldukça isliydi uzun süre bu arıza ile sürülseydi katalizör çok geçmeden tıkanıp arıza verebilirdi ihmali halinde daha pahalıya patlayabilecek bir parça...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hadi geçmiş olsun, güle güle kullanın uzun km'ler sorunsuzca inşallah :ok::) kıl bir parçadır bu, uğraştırır adamı biraz.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hadi geçmiş olsun bakalım.bu aparatın değişimide ustanın rolu n ekadar yoksa tamamen senin kararınmıydı?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;316015
hadi geçmiş olsun bakalım.bu aparatın değişimide ustanın rolu n ekadar yoksa tamamen senin kararınmıydı?

Tamamen kendi kararım, ustalar bahsettiğim sorunlar için beni boğaz kelebeğine yönlendirdiler sensörün bu kadar soruna neden olabileceğinden habersizler...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustang;316020
Tamamen kendi kararım, ustalar bahsettiğim sorunlar için beni boğaz kelebeğine yönlendirdiler sensörün bu kadar soruna neden olabileceğinden habersizler...
:ok::+1:aslında ustalar bu forumları okusalar ciddi bilgi birikimine sahip olurlar ve müşterileri yolmazlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arıza benimde başıma gelince forumda arama sonucu konuyu buldum .
bende de 2 sonda (lambda ) arızası veriyor. 1 yada 2 bunların yakıta yada rolantiye etkisi farklı mıdır? 460 tl fiyat verdiler. orjinal için bosh servise sormadım. hangisini tavsiye edersiniz  şimdi değişim yapmayıp ötelesem yakıt artışı hariç sıkıntı olur mu?
araçta lpg var yakıtı shell den alırım sanırım parçanın vadesi doldu...

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bosh car servisten lambda sensörü için garanti istediğimde lpg var garanti dışı dediler parca değişimi yapanlar bu konuda bi fikir verebilir mi

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;452100
bosh car servisten lambda sensörü için garanti istediğimde lpg var garanti dışı dediler parca değişimi yapanlar bu konuda bi fikir verebilir mi

Arkadaşım, orada (bosch car service konya) odtü mezunu olduğunu söyleyen bir usta var gençten aynı muhabbetleri yaptık bu konuda yanlış fikir yürüttüğü tecrübeyle sabit garanti verip vermeme işi tamamen saçmalık garantisi ya vardır ya yoktur bana da öyle söylediler, otostart'tan orjinal ngk aldım kendim değiştirdim. 22 bin km yaptım şeytan kulağına kurşun...