škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 TSI 105 HP DSG hakkında

codespr · 49 · 22082

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı codespr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese merhaba;

Eşime ve yeni ehliyet almış çocuğuma bu arabayı almayı uygun gördük,boyutu,performansı,üzmeyen yakıt tüketimi,DSG olması yönüyle.

Fakat 2012 de skodanın sitesine baktığımda bu motor ve şanzıman seçeneğinin kalktığını gördüm sebebini bilen var mı ? 2. elde de bu kombinasyonu bulamadım,bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Herkese iyi forumlar

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:wlc: Artık gelmeyecek ne yazık ki, en azından şimdilik yok satışı. 2. eli de çok nadir, zira çok az sayıda satıldı, alanlar da memnun sanırım, benim gibi.

Alternatif olarak Seat ibiza bakabilirsiniz, sıfırı mevcut en azından...

Çevrimdışı codespr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
onu da takip ediyordum 37.300 olan fiyatı birden 40.300 oldu ve ben vazgeçtim,esp,hillholder yoktu,fabia ile yeni tanıştım ve gayet güzel geldi,sizin önerebileceğiniz başka benzer segmentte 40 bin tl yi geçmeyecek otomatiği sorunsuz araba var mıdır? Çok inceledim fakat bir türlü karara varamadım ford fiesta sadece benzinli modellerinde sunuyor fakat 10-11 litre tüketimi var şehir içi,toyota yaris vs. 40 bin tl yi geçmeyecek 2. elde olabilir,benzinli-dizel farketmez,benzinli olduğu takdirde çok fazla yakmayacak bir araba sunabilir misiniz?

Saygılar.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de çok incelemiştim yaz sonunda, Roomster manuel aracımı satıp aldım TSI DSG Fabia'yı, bu hacimde, bu torka-beygire sahip, DSG gibi vitesi konforlu araç ne yazık ki yok.

Seat'ın kötü yanı Fabia'da standart olan ESP, XDS, hill holder opsiyonel olması.
Ama tek tük de olsa sahibinden.com'da ilanları rastlıyorum Fabia'nın, aceleniz yoksa bir süre takip edin derim.

Ya da 40 bin TL sınırının biraz altında da 1.2 Yeti DSG düşüyor 2. ele, kasası büyük gibi görünse de kompakt bir araç, test sürüşü yapın, öyle karar verin bence.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: codespr;303286
onu da takip ediyordum 37.300 olan fiyatı birden 40.300 oldu ve ben vazgeçtim,esp,hillholder yoktu,fabia ile yeni tanıştım ve gayet güzel geldi,sizin önerebileceğiniz başka benzer segmentte 40 bin tl yi geçmeyecek otomatiği sorunsuz araba var mıdır? Çok inceledim fakat bir türlü karara varamadım ford fiesta sadece benzinli modellerinde sunuyor fakat 10-11 litre tüketimi var şehir içi,toyota yaris vs. 40 bin tl yi geçmeyecek 2. elde olabilir,benzinli-dizel farketmez,benzinli olduğu takdirde çok fazla yakmayacak bir araba sunabilir misiniz?

Saygılar.

Hillholder nasil olmaz aklim almiyor. Polo'da da yoktu sanki.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;303307
Hillholder nasil olmaz aklim almiyor. Polo'da da yoktu sanki.

Seat sunuyor ama ekstra 1500 TL gibi artısı var.

Polo'nun DSG olanı benim Roomster'daki motor (85 bg), beygir düşük, DSG ile tüketimi makul değil, düşük devirde yüksek tork istiyor bu DSG. Öğrencimde var, Polo 1.4 DSG, içiyor benzini, bir de gitse o içişe tamam dersin, kullandım aracı merakımdan  :) Alınmaz

Ama Fabia 1.2 TSI DSG gelmediyse belki Polo'yu getirecektir Doğuş  ;)

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;303315
Seat sunuyor ama ekstra 1500 TL gibi artısı var.

Polo'nun DSG olanı benim Roomster'daki motor (85 bg), beygir düşük, DSG ile tüketimi makul değil, düşük devirde yüksek tork istiyor bu DSG. Öğrencimde var, Polo 1.4 DSG, içiyor benzini, bir de gitse o içişe tamam dersin, kullandım aracı merakımdan  :) Alınmaz

Ama Fabia 1.2 TSI DSG gelmediyse belki Polo'yu getirecektir Doğuş  ;)

Opsiyonel olmasi bile abes. Polo icin her modelinde yok hill holder dsgde standart olmali.

Çevrimdışı errddm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
3 hafta önce Seat ibiza 1.2 tsi 7 DSG aldık..Kesinlikle tam bir genç öğrenci arabası..COPA PLUS donanım oldukça dolu..

16'' jant 215 -45 lastik
hız sabitleyici
arka ve yan karartılmış camlar
otomatik katlanır ayna
yagmur sensörü
otomatik yanan far
CH/LH

Bu özellikler o segmentteki çogu araçta hep opsiyon..

1.2 tsi 105 hp 175 nm tork arabayı gerçekten uçuruyor..Oldukça seri bir araç..

Çevrimdışı codespr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok can sıkmaya başladı uzun süredir araştırıyorum fakat sizin de dediğiniz gibi çok saçma satış politikaları gerçekleştiriliyor,biz de mecbur uymaya çalışıyoruz.

Peki otomatiği sorunlu olmayan(okuduğum,duyduğum kadarıyla CVT ler'de iyiymiş)
benzini makul tüketen hatchback bir araba tavsiye edebilir misiniz?

Saygılar.

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı codespr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: errddm;303342
3 hafta önce Seat ibiza 1.2 tsi 7 DSG aldık..Kesinlikle tam bir genç öğrenci arabası..COPA PLUS donanım oldukça dolu..

16'' jant 215 -45 lastik
hız sabitleyici
otomatik katlanır ayna
yagmur sensörü
otomatik yanan far
CH/LH

Bu özellikler o segmentteki çogu araçta hep opsiyon..

1.2 tsi 105 hp 175 nm tork arabayı gerçekten uçuruyor..Oldukça seri bir araç..

Öncelikle hayırlı olsun.
Bunları da görmüştüm,benim de oğlum üniversitede,seat ibiza düşünüyorduk fakat 2. elde temiz denk getiremedik 0 ları 2 ocakta 3 bin tl zamlandı,diğer firmalar sabit tuttu gördüğüm kadarıyla,polonun kasası hoş ama bomboş bir araç.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı errddm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: codespr;303346
Öncelikle hayırlı olsun.
Bunları da görmüştüm,benim de oğlum üniversitede,seat ibiza düşünüyorduk fakat 2. elde temiz denk getiremedik 0 ları 2 ocakta 3 bin tl zamlandı,diğer firmalar sabit tuttu gördüğüm kadarıyla,polonun kasası hoş ama bomboş bir araç.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Polo gerçekten çok boş bir araç..Verilen parayı haketmeyen sadece markası VW olduğu için o fiyata satılan bir araç..

Dediğiniz gibi Seat lar zamlandı.Biz aslında siparişle almayı düşünüyorduk ama yıl sonu kampanyasını kaçırmak istemedik..38,000 TL ye metalik siyah renk aldık..Siz söleyince baktım şuan 41.300 olmuş fiyatı..

Hillholder konusu açılmış , ibiza için ESP + hilholder 900 TL gibi bir fark..Biz siparişle alsaydık eklettirecektik ama malesef olmadı..

Suan ibiza da hillholder + ESP yok..Acıkcası hillholder a pek gerek kalmıyor..Araç çok az geri kaydırıyor..Seri bir şekilde frenden gaza geçince kaydırmıyor bile..Çok dik yokuşlarda el freni desteğiyle çok rahat kaldırabiliyor araç..Ama yinede olsa tabiki iyi olurdu

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;303299
...Fabia'da standart olan ESP, XDS, hill holder...
XDS de ne ola ki?!:blm::hmm:
Alıntı yapılan: errddm;303342
...16'' jant 215 -45 lastik
hız sabitleyici
otomatik katlanır ayna
yagmur sensörü
otomatik yanan far
CH/LH...
Bir de bu ne ola ki?!:blm::hmm:
Alıntı yapılan: errddm;303348
...Suan ibiza da hillholder + ESP yok..Acıkcası  hillholder a pek gerek kalmıyor..Araç çok az geri kaydırıyor...
İşyerinde 1.4TSI DSG Jetta var. Bu aracı da yokuşta bırakınca geri kaydırıyor ancak sadece 2-3 parmak kadar. Bu kaymanın hemen akabinde rölantiyi yükselterek harekete geçiyor. Seat' ta da bu şekilde oluyor mu yoksa gaza basmazsanız rampa aşağı geri geri kayıp gidiyor mu?

Çevrimdışı errddm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;303356
XDS de ne ola ki?!:blm::hmm:

Bir de bu ne ola ki?!:blm::hmm:

İşyerinde 1.4TSI DSG Jetta var. Bu aracı da yokuşta bırakınca geri kaydırıyor ancak sadece 2-3 parmak kadar. Bu kaymanın hemen akabinde rölantiyi yükselterek harekete geçiyor. Seat' ta da bu şekilde oluyor mu yoksa gaza basmazsanız rampa aşağı geri geri kayıp gidiyor mu?

CH= Coming Home = Araç kapandıktan sonra farların gecikmeli sönmesi

LH= Leaving Home = Araçı anahtarla açtıgımızda hava karanlık ise farlar otomatik yanıyor..

Aynen jetta daki gibi 2-3 parmak kayıyor sonra gaz verilmesede ilerliyor zaten, ama seri fren - gaz geçişiyle o kayma bile engellenebiliyor..Yani araç D de iken öle geri 1 m kayması imkansız birşey..

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: errddm;303361
CH= Coming Home = Araç kapandıktan sonra farların gecikmeli sönmesi

LH= Leaving Home = Araçı anahtarla açtıgımızda hava karanlık ise farlar otomatik yanıyor..

Aynen jetta daki gibi 2-3 parmak kayıyor sonra gaz verilmesede ilerliyor zaten, ama seri fren - gaz geçişiyle o kayma bile engellenebiliyor..Yani araç D de iken öle geri 1 m kayması imkansız birşey..

Iste o durumda arac yarim debriyaj yapiyor.