škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Kia Cee'd

turker · 36 · 11987

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tasarımı güzel olmuş ama arka kısmı bildiğin Astra :cool:

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5 Kapı HB Bir Araç :D i30 Prime 17 İnç Jant , Sunroof, Full+Full :D

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yorumlara katılıyorum, önden focus, yandan ve arkadan astra gibi. Ama sonuç olarak güzel bir araç olmuş.

Çevrimdışı MadeN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yok arkadaş bu araba kesinlikle ve kesinlikle

ön taraf 5.30

arka taraf astra j

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel araç be :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de servisleri güzel olsa süper olacak.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neye benzerse benzesin, sonucta iyi biseylere benziyor görüntüsü, e motoruda tas gibi General motor sanırım, malzeme kaliteside iyiyse, markaya para vermemek icin düsünülebilir, 45 liraya aldıgın ikinci el Kia Sportage jipin bile bir sürü özelligi var is görüyor,

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kia bayağı çağ atladı son birkaç senede. Kaliteyi biraz daha geliştirirse daha da yükselecek, çünkü dizaynları oldukça hoş olmaya başladı. Ama hiç binmedim, konfor bakımdan ne seviyede olduklarını bilmiyorum.

Çevrimdışı MadeN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rayen;308366
Bir de servisleri güzel olsa süper olacak.

kia daha önce kullandınız mı?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Yaw adamların en sevdiğim yönü motor sıkıntıları yok. 2-3 senede bir yeni motor çıkarıyorlar. Öyle vw gibi aynı bloktan devşirme işler de yapmıyorlar. Hep yeni, hep yeni... Bi 1.3 SOHC'ları vardı mesela 1.3 GLS'lerde kullanılan, peşine 2006 makyajlı kasada 1.4 DOHC'a geçtiler. Şimdiki 1.4 daha farklı, yeni 1.2 var, bi yandan 1.1 duruyor, 1.7 falan çıkartıyorlar, neredeyse her 0.1'de bir bi motorları var :D

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MadeN;308385
kia daha önce kullandınız mı?

Servis konusunda ben de hiç memnun kalmadım, SuperB den bir önceki aracım Kia Cerato Dizel Ex Confort modeli idi. Araba gereksiz seri. Yakıtta fena değil Focus dizel den az yakıyor, Ama boş bidon gibi, genelde uzakdoğu ve japon arabalarında olan klasik ses alma, malzeme kibarlığı gibi durumlar söz konusu. Genel olarak 10 üzerinden 6,5 dan 7 verebileceğim bir araç. Marka kendisini hyundai yüzünden baı modellerde öne çıkartırken bazı modeller de de geri kalmak zorunda bıraktırılıyor. Her ikiside aynı band dan çıktığı için Satış stratejisi uygulayıp Kia yı hyundai nin bir alt sekmentinde konumlandırıyorlar, Venga da ve Rio da çok hissedersiniz bunu, Jeep tarafında ise KİA yı daha ön plana çıkartıyorlar gibi...

Genel olarak bizler nasıl VW kalitesinde Skoda tercih edip, fiyat performans değerlendirmesi yapıyorsak, Hyundai ve Kia arasında böyle bir durumun söz konusu olmadığını düşünüyorum. i30 dan çok daha başarılı bir araç tır ceed ki group da bunu böyle görüyor sanki ve satışlarına da yansıyor. Malzeme kaliteleri ise farklıdır, yakından gidip görürseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Koltuk kumaş kalitelerinden başlar vs... devam eder...

Marka içersin de model bazlı değerlendirilecek bir durum söz konusu. VENGA ile İX20 tamamen aynı ama satış stratejisi ile aklınızı çelmeye çalışıyorlar. 128 Hp dizel sadece bu modellerde Kia da var ama ESP si bile yok... İx20 gırtlak dolu ama 115 Hp dizeli ve çok daha süslü ve neredeyse aralarında fala bir fiyat farkı yok....

Skoda ve VW de kıyas yaparsak bunun gibi örnekler çok daha az.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;308845
Yaw adamların en sevdiğim yönü motor sıkıntıları yok. 2-3 senede bir yeni motor çıkarıyorlar. Öyle vw gibi aynı bloktan devşirme işler de yapmıyorlar. Hep yeni, hep yeni... Bi 1.3 SOHC'ları vardı mesela 1.3 GLS'lerde kullanılan, peşine 2006 makyajlı kasada 1.4 DOHC'a geçtiler. Şimdiki 1.4 daha farklı, yeni 1.2 var, bi yandan 1.1 duruyor, 1.7 falan çıkartıyorlar, neredeyse her 0.1'de bir bi motorları var :D

Şimdi 1.6 GDİ , 1.6 T-GDİ (208 HP) 3.8 V6(Atmosferik) 5.0 V8(Atmosferik)  4.6 V8 (Atmosferik) 2.0 Turbo Vs Vs :D Motor Çok Ama TR Ye Assan 1 Tane 2 Tane Getiriyor :favo1:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;308845

Bunlar bir tane manyaa oturtmuşlar masanın başına, sen sabahtan akşama kadar sadece motor yapacan tamam mı tosunum demişler, o da habire motor tasarlayıp "aha bitirdim" dedikçe bunlarda kalıba döküp döküp üretiyorlar :D :D :D aynı dediğin gibi, bir yıl önce 1.3 motoru varken ertesi yıl 1.2'si ama daha güçlü motorlusu çıkıyor, versiyonda değil, bu motor var deniyor artık :D uzakdoğu abicim sağu solu belli olmaz çekiklerin :D :D :D

Çevrimdışı MadeN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;309076
Bunlar bir tane manyaa oturtmuşlar masanın başına, sen sabahtan akşama kadar sadece motor yapacan tamam mı tosunum demişler, o da habire motor tasarlayıp "aha bitirdim" dedikçe bunlarda kalıba döküp döküp üretiyorlar :D :D :D aynı dediğin gibi, bir yıl önce 1.3 motoru varken ertesi yıl 1.2'si ama daha güçlü motorlusu çıkıyor, versiyonda değil, bu motor var deniyor artık :D uzakdoğu abicim sağu solu belli olmaz çekiklerin :D :D :D

:ok::ok:

1.1 dizelde geliyormuş.

Servis konusuna gelince ben 1yıl kullandım servis gayet iyi.. Hatta arızalı parçayı siz söylemeden bulup garantiden yenisiyle değiştirdiğini bile gördüm..