škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kar va buz var don var :)

FF · 207 · 49959

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sabah 7,30 da ev ahalisini sömestr tatili için tren garına bırakmak için yola çıktım.
yerler  kutur kutur buz.  sokak başına geldim. bir baktım iki araç yokuş  başında bekliyor. heralde yokuşu çıkan var diye bende bekledim. 1 dakika  2 dakika gelen yok.  bunları sağlayarak yanlarına geldim. sürücülerle  göz göze geldik. noldu dedim.  görmüyormsun burdan inilmez dedi. camı  kapatmam ile ikiye takıp  düldülü rampadan aşağı salışım vardı  görmeliydiniz bir lastik bu kadar mı farkettirir. buz zeminde tecrübesini yaptım.  kazık fren yapmadığımız sürece frenleme gayet sağlıklı.

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün favoynan bi yanlayışım vardı akıllara zarar :D millet ''nabıyo nan bu manyak'' diyodu resmen :D Sitenin yokuşundan arkadan itişli kamyonetiyle çıkamayn adamın biri arabayı geri soktu  tam o sırada favoynan ben çıktım yerimden ee nede olsa önden çekiş taktım 2 ye hafif sardıra sardıra gittim adamın bakışları vardı kırıldım kırıldım :++::++::++:

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2012, 19:10:47 Gönderen: ''V/RS'' »
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim bura plaj mod on oldu :D yaz geldi abicim dünden eser kalmadı :D kısa kol şortları giydik  gene :D kupkuru valla ama yerler camdır şimdi :D hafta sonuna doğru düzeliyormuş zaten.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;307418
Bizim bura plaj mod on oldu :D yaz geldi abicim dünden eser kalmadı :D kısa kol şortları giydik  gene :D kupkuru valla ama yerler camdır şimdi :D hafta sonuna doğru düzeliyormuş zaten.

Erzincana bekleriz tipiden gözümü acamadim bi sinava gittim geldim rezil oldum :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;307421
Erzincana bekleriz tipiden gözümü acamadim bi sinava gittim geldim rezil oldum :)

Valla bizim burası için tipiye gerek kalmıyor, havadan 3 tane kar insin direk kilitiz zaten :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;307427
Valla bizim burası için tipiye gerek kalmıyor, havadan 3 tane kar insin direk kilitiz zaten :D
Trafiği kilitlemek için de E5' e bir kova su dökmek yeterli.:D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün doblo'nun pirelli lastiklerinin kış performansından memnun gibiydim..Hafif rampada kar buz olsa dahi kontrollü iseniz hiç patinaja kalmadan ilerliyor..

Ancak ben biraz abartıp buzlu ve karlı bir rampada durup kalkmayı deneyince olan oldu :D Hatta düz yolda giderken videoya başladım.Rampaya gelince tabi telefon koltuğa fırladı.Zira araba geri geri kaymaya başladı :++:

Sadece kaysak yine iyi, sol tarafıma parketmiş bir tane minübüs vardı ona çarpma riski vardı.İçimden "geri zekalı ne macera arıyorsun kendine şimdi!" diye diye aracı bir şekilde durdurdum.İndim baktım her kıpırdamamda araç geri kayıyor.Hemen aracın sahibini aradım.Geldi aracını çekti sonra geri geri yola çıktım ve bir daha yaz lastikleri ve şirket arabası  ile karlı dik rampalarda macera aramayacağım dedim :D Hep diyorum da her kış bir kere böyle risk alıyorum :D

Yinede düz yolda çektiğim videoyu eklerim :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;307649
Trafiği kilitlemek için de E5' e bir kova su dökmek yeterli.:D

Kesinlikle :rm::rm::rm:

Alıntı yapılan: mygokhan;307710
Bugün doblo'nun pirelli lastiklerinin kış performansından memnun gibiydim..Hafif rampada kar buz olsa dahi kontrollü iseniz hiç patinaja kalmadan ilerliyor..

Ancak ben biraz abartıp buzlu ve karlı bir rampada durup kalkmayı deneyince olan oldu :D Hatta düz yolda giderken videoya başladım.Rampaya gelince tabi telefon koltuğa fırladı.Zira araba geri geri kaymaya başladı :++:

Sadece kaysak yine iyi, sol tarafıma parketmiş bir tane minübüs vardı ona çarpma riski vardı.İçimden "geri zekalı ne macera arıyorsun kendine şimdi!" diye diye aracı bir şekilde durdurdum.İndim baktım her kıpırdamamda araç geri kayıyor.Hemen aracın sahibini aradım.Geldi aracını çekti sonra geri geri yola çıktım ve bir daha yaz lastikleri ve şirket arabası  ile karlı dik rampalarda macera aramayacağım dedim :D Hep diyorum da her kış bir kere böyle risk alıyorum :D

Yinede düz yolda çektiğim videoyu eklerim :D

Benimde öyle kaşındığım zamanlar olmuştu :rm:
Daha bende Favorit var, fakültede okuduğum yıllar, yanımda arkadaşım var, mecidiyeköy'de profile alış veriş merkezine gideceğiz, baskı mı ne alacağız bir işimiz var, hava gene böyle felç çatır çutur gidiyoz. Onun otoparkına yandan böyle dik bir rampayla inilip girilir, rampanın başına geldim sağda solda boş yer olduğu halde ben direk otoparka yöneldim:rm: arkadaşın ilk tepkisi "olm girmeyi düşünmüyon demi" oldu :rm: yooo inecem parkedecem işte lam dedim :rm: ben inseydim be abi sen girip gelirdin yanıma dedi :rm: gel gel olmaz öyle ayrı gayrı dedim :rm: çok çok karşı binadan çıkarız dedim:D gel lam gel dedim :rm: biz yanı manı vere mere Allah ne verdiyse indik tam döndü araba bariyerin önünde durdum ben :D bir baktım günvelikçi uça uça bize doğru geliyor :D abi dedi naptın sen, bugün buraya giren ilk araba sensin :D iyi ya dedim siftahı benden bereketi Allah'tan olsun:D hadi aç bariyeride girek dedim :D ağzını toparlayamadı garibim:D orasının otoparkı gün içinde feci dolu olur, tek araba bendim :D keyiften arabayı duvara gelişine paralel parketmiştim :D şimdi olsa yapar mıyım, kafa gene aynı kafada biraz düşünmem lazım :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Kar buz derken geliyorum marmara taraflarına,

Çorlu'dan bir getz alma durumum var. Duruma göre İstanbul'u da düşünebilirim... Ama çorlu'da alternatifim var, boş dönmem gibi. Alternatif olan biraz daha pahalı ama şu an amerika'da olan bir hocamızın arabası, yani bildik araba. Babasına vekalet vermiş. İkisi de getz. Dönüşte karayolları tahmin sistemine göre bolu civarlarında kar ihtimali yüksek. Çorlu'dan çıkmadan önce bi zincir alırım artık... Aslında çatıda çivili lastiklerim var :D Otobüsün bagajına atıp mı gitsem ne :hanz: Bu gece 00'da yolcuyum...

06lkn66

• Ziyaretçi
Karli degildi ama girilmeyecek yerlere girdigim oldu köyde bi tarla var iki yol geciyo cevresinden ikisinede cok uzak calisan iscilere yemek götürecektim evde bi amcamin mercedes vardi ya allah deyip girdim traktörün izinden arada tas gördükce durup cekiorum yoldan 10 km tarlada gittim iscilerin yanina geldim bana bakiyolar arabaya bakiyolar bide yola bakiyolar biri dayanamadi usta sen manyakmisaan gafandami var bu yola bu arabaynan girilirmi dedi ne yapsaydim on km elimde yemekmi tasisaydim dedim geri tin tin ayni yoldan dönmüstüm :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;307997
Kar buz derken geliyorum marmara taraflarına,

Çorlu'dan bir getz alma durumum var. Duruma göre İstanbul'u da düşünebilirim... Ama çorlu'da alternatifim var, boş dönmem gibi. Alternatif olan biraz daha pahalı ama şu an amerika'da olan bir hocamızın arabası, yani bildik araba. Babasına vekalet vermiş. İkisi de getz. Dönüşte karayolları tahmin sistemine göre bolu civarlarında kar ihtimali yüksek. Çorlu'dan çıkmadan önce bi zincir alırım artık... Aslında çatıda çivili lastiklerim var :D Otobüsün bagajına atıp mı gitsem ne :hanz: Bu gece 00'da yolcuyum...

Du ben benzer macerayı hatırlıyorum :rm:
Toyota diyeyim cankurtaran diyeyim :rm:
Sen çivilileri poşete koy al yanına derim, ikinci vaka olmasın :rm:
Yolunda açık olsun şansında :):ok: dikkatli git gel Allah'e emanet ol :ok:
Senin şu araba alma maceralarını bir albümde toplamak lazım artık :D belgesel hazırlayacam sanada:D

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aksaray civarlarında -16, adana civarında +10 dereceyi gördüm, nasıl bir soğuktu, aracın üzerinde continentalin yazlık lastikleri vardı kışlıklarıda continental aldım, tcs ve abs ile iyi bir üçlü oluşturdular, maşallah girip çıkamadıkları yer yoktu.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kar lastiklerinle bende otobandan yan yola girerken,yerler sakat ben tam gaz her zamanki gibi girdim,arkası bi atmıştı,bildiğiniz yan yan girdim,direksiyonu kendi haline bıraktım toparladı zaten,sağa çekip kendime gelmeye çalışmıştım. :) Özellikle İstanbul'da geceleri şu anki asfalt durumu hiç affetmez. Sadece tek bir hatanıza bakar :(
-------------------------------------------------

Db1

• Ziyaretçi
Bu konya da soguk memleket. Dun -16, hissedilen -20. Sigara icmek eziyet. Otel de adi ne kadar luks dursa da kendisi tirt. Adina bakip kalmicaksin.