škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kar çorabı

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;306652
Sanırım ben kar paletini alacağım..Deneyimlerimi fotoğraflarla paylaşabilirim..Yakında :)

Bende auto sock alsam mı modundayım :knp:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;306683

Ürüne güvenemedim..Fiyatı 50 TL olsa çorap alırdım :D Diğeri daha ucuz olunca ona yöneldim :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kar lastigin olduktan sonra ben bunlara gerek gormuyorum. zaten yollar kardan kapanacak kadar olmussa aracimda cikarmiyorum.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce paletler maletler çıktı şimdi çorap diyorlar yakında kar jartiyeride çıkar bu gidişle :D gidişat hayra alamet değil :D

:kork1::kork1::kork1:

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;306683
alacak yer bulamadım...
http://www.lastiknet.com/?urun-detay_536_AutoSock.html
burada 150 tlye çıkarmışlar...
90 olursa ben hemen alabilirim...eğer (Hakan veya Gökhan) alırsan bana gönderebilirsin aramızda hallederiz...
aslında Hakan, şu distribütörü arasan da siteden bahsedip makul fiyata veya deneme için konuşup anlaşamaz mısın? diye düşündüm?? :hmm:
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2012, 00:53:57 Gönderen: ahmedb »

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;306847
Önce paletler maletler çıktı şimdi çorap diyorlar yakında kar jartiyeride çıkar bu gidişle :D gidişat hayra alamet değil :D

:kork1::kork1::kork1:

kaput üstüne deri kaplama koruması yapıyorlar. onada sütyen diyorlar :D

Çevrimdışı Quadrifoglio

• swedespeed
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kar paleti hakkında başka bir forumdan alıntı yapıyorum::hmm:
Alıntı
Arkadaşlar, 3 günlük bir kar paleti maceramız oldu. Bu süre zarfında görüşlerimi objektif olarak aktarmaya çalışacağım.
Yazının başından söyleyeyim. Siz, siz olun bu kar paletini takmayın.

Günlerden Pazar. Uşak'ta kar yağıyor ve dışarı çıkacağız. Babam, öğrencisinden emanet aldığı kar paletlerini takalım dedi. Araç Jetta.
İndik aşağıya, aracı garaja çektik ve kriko ile aracı kaldırdık. Paleti taktık ve lastikleri olabildiğince sert olacak şekilde çengellerine geçirdim.  İlk bir kaç km gittikten sonra biraz daha gerdirdim ve yola devam ettik.

Bu aşamadan sonra şehiriçi ve şehirdışı şekilde aracı bol dur kalklı ve geceleri buzlu zeminde kullandık. Dün de köye gitmemiz gerekti ve yola çıktık. 45-60km/saat arasında değişen hızlarda 25+25 toplam 50km uzun yol yaptı ve 200km kadar şehiriçi kullandık.

Sürüşü çok rahat bir donanım bu. Hiçbir titreşim yok, ses çok az. fren performansı çok iyi. Üstelik baya da ilgi çekiyor ortalıkta:cool:

Ama dışı sizi içi beni yakar hesabı var ortada.

Bugün ortalığın düzelmesiyle ve yolların da buzsuz ve açık olmasıyla paletleri çıkarmaya karar verdim.
Aracı garaja aldım tekrardan ve krikoyla kaldırdım. Lastikleri söktüm ve paletleri çıkardım.

Paletlerin lastiğe temas ettiği bölge çok temiz ve sıcak geldi bana. Hemen lastiğe baktım ve o da ne!

daha 5500km kullanılmış Michelin Primacy HP lastiklerimizin dişleri sanki çakıllı yolda sürekli patinaj çektirmişiz ya da frenlemişiz gibi dişleri kopmuş, zedelenmiş. Bazı dişlerden 2-3mm kadar parça kopmuş derinlemesine ve lastiğimizin 10-15 bin km'lik ömrünü yemiş.

Üstelik bu paletleri tutan çengellerden biri açılma yapmış ve diğer lastikteki çengelin deliği de kopma noktasına gelmiş.
Benim düşüncem araç patinaja düştüğünde paletler yere tutunmaya çalışırken lastik de paletin içinde dönüyor. Bu sebeple bu kadar zarar verdi.

Bu zımbırtıya 250-400TL verip alanlar var. Yapmayın, etmeyin.

Deneyecek olan varsa da denemesin.

Kar paleti dediğim şey bu: Ama bizimkinin çivileri yuvarlaktı.

Çevrimdışı tebemis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kar çorabı değilde kar patiği gibi bişey olsa daha kullanışlı olur herharlde

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
reklama benziyor

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Ali SARAÇ;324608
http://www.youtube.com/watch?v=G_hndafrj9k&feature=related

Videonun ilk yorumu beni benden aldı :++:

I buy a pair for my girlfriend but she put them on the rear wheels... she's got a FWD... I love her so much!

R1Wagon - 1 year ago - 268 like

Adam kız arkadaşına almış bundan ve kız önden çekişli arabanın arka lastiklerine takmış bu paleti :++: Yine onu çok seviyorum diyor :++:

ali baba

• Ziyaretçi
iyimi kötümü yapmış...:blm: tam anlamadım ama olabilir..
iyi birşey herhalde..
kar çorabıda gayet güzel.iyi..iyi..:hmm:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: opel33;324878
...Adam kız arkadaşına almış bundan ve kız önden çekişli arabanın arka lastiklerine takmış bu paleti :++: Yine onu çok seviyorum diyor :++:
O da bir şeymi? İstanbul' daki son karda arka lastiklerine zincir takılmış Fiorino gördüm ben. Direksiyonda da öküz başlı antilop oturuyordu.:D

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;324987
O da bir şeymi? İstanbul' daki son karda arka lastiklerine zincir takılmış Fiorino gördüm ben. Direksiyonda da öküz başlı antilop oturuyordu.:D

Benzetme cuk diye oturmuş yerine :D
Aldığı, kullandığı aracı nasıl bilmez bir insan anlamıyorum???

Hadi bu çekiş mevzusu kışın önemseniyor fakat benim arkadaş üstü açılır A3 kullanıyor ve geçen hafta gündüz farını nasıl kullancağını ben anlattım daha nasıl yandığını bilmiyor dedim Allah seni bildiği gibi yapsın. Beyinsiz!!

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;324987

Valla mı bee:uhu::uhu::uhu:
Kimlerle oksijen paylaşıyoruz abicim, vay anam vay :rm::rm::rm: