škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Columbus RNS 510 ve diğer navigasyon sistemleri

eozer · 41 · 25509

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eozer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Forumu üye olmadığım halde takip etmekteydim, şimdi üye oldum ve skoda sever arkadaşların aralarındaki ambiyans çok hoşuma gitti ve bende bir 2010 model 170bg Superb Elegance sahibi olarak aranıza katılmaktan çok memnun olduğumu belirtmek isterim.
Genel olarak bir araştırma yaptım necvox,navix,cyclone ve columbus olmak üzere tüm navi,tv,dvd sistemlerine baktım kafamın çok karışmasıyla beraber tam olarakda emin olamadığım bir çok sorunum oldu. Öncelikle nec vox un yapısını begenmedim bana çin malı işi gibi geliyor ama kullanım ve özellik olarak gayet iyi olmasının yanı sıra ilerde bir problem olurmu bundan emin değilim.Bu yüzden Metin beyle görüştüm bir çok arkadaş taniyor bu kişiyi ve COLUMBUS rns 510 C LED V8 navi almayı düşünüyorum. DVD oynattığını biliyorum ama TV izlenmiyormuş, uyumlu TV Tuner ne kadar ve kendiliğinden bluetooth kiti varmı bu sistemde ve bendeki bolero ekranı cıkarttığımda çerçeve ile direk uyum sağlicak mı? Bana yardımcı olursanız sevinirim iyi günler..

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın orjinalliği bozulmaması için Columbus daha iyi bir tercih, beraberinde uyumlu bir çerçeve gelecektir mutlaka çerçevesi sorun olmaz. Columbus varsayılan olarak hareket halinde değilken DVD video oynatabilen bir cihaz ancak bunu da bir şekilde çözüyorlar. TV'tuner ayrı bir modül olarak ekstradan takılmalı, Bluetooth yine eğer aracınızda modül olarak ayrı takılmalı. Orjinal olsun dediğinizde iş böyle karmaşıklaşıyor. Bluetooth modülleri 850-1000 tl civarında, TV modülü ise bundan az değildir, hiç rastlamadım. İşin kötüsü servisler bu tür retrofit uygulamaları yapamıyorlar, bildikleri tek şey headunit değiştirip kodlamak.

Necvox tarzı cihazlar ise tüm bu özellikleri kendi ana ünitelerinde ekstra bir modül olmadan sağlıyorlar. Ancak menü arayüzleri vs çok tat vermiyor açıkcası.

Şahsen Columbus / RNS 510'u tercih ederdim. Halen sürekli yazılım güncellemeleri çıkıyor, üstelik Columbus olarak alırsanız RNS 510'dan daha ucuza edinilebiliyor.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: eozer;306208
Forumu üye olmadığım halde takip etmekteydim, şimdi üye oldum ve skoda sever arkadaşların aralarındaki ambiyans çok hoşuma gitti ve bende bir 2010 model 170bg Superb Elegance sahibi olarak aranıza katılmaktan çok memnun olduğumu belirtmek isterim.
Genel olarak bir araştırma yaptım necvox,navix,cyclone ve columbus olmak üzere tüm navi,tv,dvd sistemlerine baktım kafamın çok karışmasıyla beraber tam olarakda emin olamadığım bir çok sorunum oldu. Öncelikle nec vox un yapısını begenmedim bana çin malı işi gibi geliyor ama kullanım ve özellik olarak gayet iyi olmasının yanı sıra ilerde bir problem olurmu bundan emin değilim.Bu yüzden Metin beyle görüştüm bir çok arkadaş taniyor bu kişiyi ve COLUMBUS rns 510 C LED V8 navi almayı düşünüyorum. DVD oynattığını biliyorum ama TV izlenmiyormuş, uyumlu TV Tuner ne kadar ve kendiliğinden bluetooth kiti varmı bu sistemde ve bendeki bolero ekranı cıkarttığımda çerçeve ile direk uyum sağlicak mı? Bana yardımcı olursanız sevinirim iyi günler..

Hoşgeldiniz aramıza...

SuperB'nin en çok olduğu illerden biride Trabzon ili...
Bende cihazımı EE Metin beyden aldım sorunsuzca kullanıyorum...
Bluetooth kiti yok. Tv tunerde 1000-1500 tl arasında biliyorum bende almayı düşünüyorum..

Çevrimdışı eozer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;306444
Hoşgeldiniz aramıza...

SuperB'nin en çok olduğu illerden biride Trabzon ili...
Bende cihazımı EE Metin beyden aldım sorunsuzca kullanıyorum...
Bluetooth kiti yok. Tv tunerde 1000-1500 tl arasında biliyorum bende almayı düşünüyorum..

Soyle bir sorum olucsk herhangi bir cerceve degisikligi yaptinizmi columbusu taktirirken.. Direk serviste taktirdiniz ve calismayami basladi?

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: eozer;306473
Soyle bir sorum olucsk herhangi bir cerceve degisikligi yaptinizmi columbusu taktirirken.. Direk serviste taktirdiniz ve calismayami basladi?

Evet çerçeve değişikliği yapılıyor..
Benimkinde BOLERO vardı..Bolero'yu çıkarırken orjinal çerçeve de üzerinde gitti..Bu yüzden yeni bir çerçeve servis taktı...

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz foruma, Necvox için Yüce Motor' da araçla biraz uyumsuzluk oluşturduğunu, birçok elektrik arızasının geldiğini söylemişlerdi, onu aktarmış olayım.

Çevrimdışı eozer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anlamadigim bisiy var bende necvox icin bu tarz sorunlar oldugunu ve ilerleyen zamanlar farkli problemler dogurdugunu duymustum. Yanliz servise navigasyon taktirmak istiyorum ne marka takiyosunuz diye sordum necvox dediler hemde 3500 tl bu ne tezatlik. Gerci bende metin beyle gorustum ve columbus rns 510 aldim bitane 2 gune gelicek hayirlisiyla.. Bu yuzden ne olrsa olsun ya orjinal olsun yada hic olmasin bence..

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: eozer;306927
Anlamadigim bisiy var bende necvox icin bu tarz sorunlar oldugunu ve ilerleyen zamanlar farkli problemler dogurdugunu duymustum. Yanliz servise navigasyon taktirmak istiyorum ne marka takiyosunuz diye sordum necvox dediler hemde 3500 tl bu ne tezatlik. Gerci bende metin beyle gorustum ve columbus rns 510 aldim bitane 2 gune gelicek hayirlisiyla.. Bu yuzden ne olrsa olsun ya orjinal olsun yada hic olmasin bence..

Servis ucmus 3500 tl diyerek. 1000 tl deseniz necvox'a 3.5 parasina columbus yapiyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her nedense servise "orijinal Columbus istiyorum" dediğinizde "biz onu satmıyoruz" deme; "getirtin o zaman, parası neyse vereceğim" dediğinizde de "yok biz onu getirtmiyoruz" deme gibi bir durum vardı ben navigasyonu alırken; bilmiyorum durum halen aynı mı.. Navigasyon deyince Necwox takıyorlar zaten, önceden 2.000-TL istiyorlardı, 3.500-TL diyerek abartmışlar hakikaten..
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı yajup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben Metin beyden yaklaşık sekiz ay önce columbus aldım. Montajında hiçbir sorun yaşamadım. Alet gerçekten çok kaliteli duruyor. Necvox vardı önceden. Aslında Necvox'un navigasyonu daha başarılı, telefon uyumlu ama alet tam çin işi ve çakma bir görüntü arz ediyordu. Özellikle yazın ekranı kararıyor ve değil harita ekran bile gözükmüyor. Ayrıca görsel geri görüş sistemide çalışmıyor.
Columbus bence herşeyden önce kaliteli duruyor. Ancak Sadece Columbusu almak yetmiyor birde ön göğüs çıtası almak gerekiyor. Ancak aleti ben çok başarılı buldum. 20 GB. HDD fazla fazla yetiyor. Yol bilgisayarı ile inanılmaz uyumlu, Haritadaki oklar isterseniz Maxi dot bilgi ekranında isterseniz Columbusta, Radyo veya Müzik isterseniz Maxi dot bilgi ekranında isterseniz Columbusta. Ben çok başarılı buldum. Bugün itibariyle Metin bey yeni çıkan yazılımı gönderdi sağolsun onuda yükledim. Harita daha güncel oldu. Gerçi 2 saat sürdü yüklenmesi baya bekletti ama değer. Son sözümü isterseniz Özellikle Elegance alanlara derim ki O kadar parayı verdiniz, biraz daha verin de bişeye benzesin. Şimdi alacak olsam en basit müzik sistemi ile arabayı alır, gitti gidiyordan vs. columbusu alıp taktırırdım. Sorusu olan arkadaşlar varsa yardımcı olmak isterim saygılarımla Yakup KÜTÜKCÜ 5054535755

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende elegance sahibiyim ve columbus istiyorum lakin fiyat uçuk kaçık. elimdeki bolero yu  verip columbus ile takas edip üste para mı vermeliyim yoksa columbus u piyasadan en uyguna nasıl alabilirim ?

Çevrimdışı hakar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konuyu güncelleyim
Bende columbus RNS 510 almak istiyorum yurt dışı imkanlarınıda araştırdım bir sitede orjinal columbus fiyatı 790 dolar. Ama ürünü sipariş etsek nasıl gelecek bilmiyorum. Bir arkadaşım Hollanda da Woswagen de çalışıyor ordan fiyat aldım 1700 avro işlevseli fazla olana da 2500 avro dedi. Türkiyeye göndermek sorun olabilir dedi. Bir firmadan orjinal olmayan cyclone marka navigasyon için geri görüş kamerası, tv anteni,blutut, montaj felan herşey dahil 1700 TL. fiyat aldım.
Sizce ne yapayım, orjinal olsun diyorum ama oda çok pahalı geldi cyclone hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakar;341525
Konuyu güncelleyim
Bende columbus RNS 510 almak istiyorum yurt dışı imkanlarınıda araştırdım bir sitede orjinal columbus fiyatı 790 dolar. Ama ürünü sipariş etsek nasıl gelecek bilmiyorum. Bir arkadaşım Hollanda da Woswagen de çalışıyor ordan fiyat aldım 1700 avro işlevseli fazla olana da 2500 avro dedi. Türkiyeye göndermek sorun olabilir dedi. Bir firmadan orjinal olmayan cyclone marka navigasyon için geri görüş kamerası, tv anteni,blutut, montaj felan herşey dahil 1700 TL. fiyat aldım.
Sizce ne yapayım, orjinal olsun diyorum ama oda çok pahalı geldi cyclone hakkında bilgi sahibi olan var mı?

1700 tl az para değil. yukarıdaki ilan gerçekten orjinal ve araca uygunsa ben onu tercih ederdim. cyclone markasını bilmiyorum ama necvox sorunsuz kullanan birini tanıyorum. sonuçta hepsi uzak doğu malı. tv içinse hiç bunlara yaklaşmayın. cızırtı dışında birşey izleyemezsiniz.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yurtdışından birine getirtilebilir. siparişle gelirse %20 vergi uygulanır. bir çözüm bulursak orjiinal için ben de düşünüyorum.