škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Plastik Kapak Topluyor musunuz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SUMA:)

• Seyirci
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
20.12.2011

Bir süredir evde plastik kapak topluyoruz. Aslında bunu çeşitli zamanlara yapıp yapıp sonra unutuyorduk. Ama bu kez unutmuyoruz ve kapaklar epey birikti. Bugün gazetede okuduğum bir haber sayesinde doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha anladım.
Umut adlı bir çocuk, abisi için kimseler bilmeden plastik kapak topluyormuş ve bu sayede abiciği tekerlekli sandalyeye kavuşmuş. Bundan daha muhteşem bir şey olabilir mi?
Bu sayede öğrendim ki, demek ki gerçekmiş. Demek ki boşuna biriktirmiyormuşuz onca kapağı. Bir işe yarıyormuşuz. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yardımcı olmuş Umut ve abisine. Onlarla iletişime geçmek gerekiyor diye anlıyorum. Ve sizi içtiğiniz her plastik şişenin kapağını biriktirmeye davet ediyorum. Bir hayatı güzelleştirmek sizin elinizde ve elinizdeki şişede! Sakın atmayın.
Aslı Gezer

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz topluyoruz,biriktiğinde okula götürüp kapak toplama kutusuna atıyorum...

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Okullar bu konuda çok fazla destek veriyor bende elimden geldiğince biriktirmeye çalışıyorum :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı murat74

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Plastik kapakları topluyoruz .Diğer plastik, cam, metal atıklarsa apartmandaki geri  dönüşüm kutularına....

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biz de topluyoruz baya oldu. :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizdede toplanıyor , hatta sokak ve caddelerde kapak toplama bidonları var.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, öncelikler pardon, cehaletimi mazur görün ama biri beni aydınlatsın....''Ne işe yarıyor bu plastik kapaklar?''
 ''Mali değeri nedir?''
 en nihayetinde plastik...kilosu belli, ne kadar değerli ki?; bunu alan ne yapıyor da karşılığında tekerlekli sandalye alınabiliyor???
Yanıtlar için şimdiden teşekkürler...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kapak daha az masrafla dönüsüyor,sise yerine kapak toplamak daha az yer kapliyor, günümüzde geri cevrimi olmayan madde hemen hemen yok gibi. gordugunuz gibi herkes caba sarfediyor. yaklasik 250kg kapak 1 sandalye ediyor.sandalyeyi vermeseler bile 250 kg kapagi bir dusunun, cevreyi ne kadar temiz tutuyoruz.isin siyasi ve ticari detaylarini inanin ben de bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 11:09:07 Gönderen: LeChiffre »

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de işin şu boyutu var. plastik, pet gibi ürün üreten firmalar piyasaya verdikleri plastik miktarının belli bir yüzdesini geri toplamak durumunda. bunu da en kolay ve zahmetsiz olarak belli bir miktar geri gelen kapaklar için tekerlekli sandalye bağışı yaparak çözmüşler. Yani geri dönüşüm için ayrı bir birim oluşturup finansman aktarmak yerine, gönüllülük esası ile toplanıp gelen malzemeye karşılık bağışta bulunuyorlar. hem sosyal sorumluluk projesi hem de yasal yükümlülükten en az masrafla kurtulma....

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tabteam;306556
Bir de işin şu boyutu var. plastik, pet gibi ürün üreten firmalar piyasaya verdikleri plastik miktarının belli bir yüzdesini geri toplamak durumunda. bunu da en kolay ve zahmetsiz olarak belli bir miktar geri gelen kapaklar için tekerlekli sandalye bağışı yaparak çözmüşler. Yani geri dönüşüm için ayrı bir birim oluşturup finansman aktarmak yerine, gönüllülük esası ile toplanıp gelen malzemeye karşılık bağışta bulunuyorlar. hem sosyal sorumluluk projesi hem de yasal yükümlülükten en az masrafla kurtulma....

ancak fabrikalar toplamiyor sanirim. hindistan bazli bir amerikan sirketi organize ediyor diye biliyorum.en azindan tekerlekli sandalye icin.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yes :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye