škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

202 km geçemedim

haluk1 · 184 · 55609

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: kaptan52;314889
1.4 Motor 250 Yapamaz. İsterse 200 HP Olsun. Güç Cigerden Gelecek.

Yahu Bu 200 Km/H Üstü Hızları Ne Zannediyorsunuz Siz ? Öyle Kolaymı 200 Ün Üstünde Hızlanmak.. Ben 2400 (Benzinli) Motorla 240 A Zor Dayandım..

:ok: zaten insanlar boşuna bir ton para verip alıyor 3.0 litre 240 300 hp araçları..Ne gerek var :haha:

Alıntı yapılan: dgn;314946
1.4 TSI 160hpde 235 vuruyor:D

Önemli olan o hızda güvenli mi değil mi?Daha geçen hafta bizim fabitoyla 170vurduk araba halay çekiyordu yolda:D Oysaki kuzenin 350nmlik passatında yok öyle bir dünya.Gazı pedala yapıştır gerisini araca bırak:lol:

170 hp 350 nm Passat ve SuperB'yi çok iyi taşıyor performansa doyuruyor..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;315050
:ok: zaten insanlar boşuna bir ton para verip alıyor 3.0 litre 240 300 hp araçları..Ne gerek var :haha:

Bende Anlamıyorum 2.4 ,3.0 Araçları Neden Alırlar . O Kadar Vergi Verirler. Yada Otomobil Üreticileri Neden Aynı Performansı Veriyorsa Bütün Araçları 1.4 Yapmaz :++: Hem Maliyet Düşer , Hem Vergi , Hem Tüketim Vs :D

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;315050
:
170 hp 350 nm Passat ve SuperB'yi çok iyi taşıyor performansa doyuruyor..

güçlü makineler 170lıkler.ama gram zevk vermıyor bana.tsı'm daha keyifli geliyor.isterse 200 bile yapmasın umurumda degil. :)

artık büyük hacimli  motorların devri kapanmaya başladı bence.2,0 motorlar onunların  performansına yaklaşiyor.5-10  seneyede kalmaz gibime geliyor.ha keyifine alırsan başka.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;315508
güçlü makineler 170lıkler.ama gram zevk vermıyor bana.tsı'm daha keyifli geliyor.isterse 200 bile yapmasın umurumda degil. :)

artık büyük hacimli motorların devri kapanmaya başladı bence.2,0 motorlar onunların performansına yaklaşiyor.5-10 seneyede kalmaz gibime geliyor.ha keyifine alırsan başka.

Sizin aracınızın motoru nedir ?

2.0 TDİ 170 HP motoru ne kadar süre kullandınız ?

2.0 TDİ 170 HP den daha zayıf olan (aracınız 1.4 ise) 1.4 TSİ 122 HP'nin 2.0 TDİ 170 HP'den hangi yönde zevk verdiğini anlamış değilim..Herkesin performans beklentisi farklıdır görecelidir..1.8 TSİ ise aracınız dediğinizde haklısınız..
Büyük hacimli motorların devirlerinin günümüz teknolojisinde çok uzun yıllar boyunca kapanacağını sanmıyorum.. Çünkü üst sınıf araçlarda küçük hacimli motorların kullanılacağını, küçük hacimli motorların performanslarının üst sınıfda kullanıcısını tatmin edeceğini zannetmiyorum. Örnek Mercedes S class da 1.4 yada 1.6 cc lik motoru kullanacak halleri yok..
Küçük hacimli motorlar ekonomiye yönelik, büyük hacimli motorlar ise performansa yönelik tasarlanmış.
Passat 1.6 FSİ aracımı bir alırken çok sevinmiştim birde satarken çook sevindim..
1.6 FSİ düşük devirlerdeki sessizlik dışında bana hiç bir açıdan zevk vermedi ki 2.0 TDİ'nin de sessizliğinden de çok memnunum..
1.4 TSİ'nin 1.6 FSİ'den çok farklı olduğunu düşünmüyorum...1.6 FSİ ile 140 150 km yi geçtikten sonraki motor sesi inanılmaz fazla idi..Yolculuk sonrası kulakta uğultusu kalıyordu..
(Aracınız 1.4 TSİ ise)
1.4 TSİ 122 HP size 2.0 TDİ 170 HP'den daha çok zevk vermiş olabilir;
Fakat bana 1.6 FSİ 115 HP 2.0 TDİ 170 HP'den daha fazla zevk veremedi..
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2012, 16:39:01 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;315514
Sizin aracınızın motoru nedir ?

2.0 TDİ 170 HP motoru ne kadar süre kullandınız ?

2.0 TDİ 170 HP den daha zayıf olan (aracınız 1.4 ise) 1.4 TSİ 122 HP'nin 2.0 TDİ 170 HP'den hangi yönde zevk verdiğini anlamış değilim..Herkesin performans beklentisi farklıdır görecelidir..1.8 TSİ ise aracınız dediğinizde haklısınız..
Büyük hacimli motorların devirlerinin günümüz teknolojisinde çok uzun yıllar boyunca kapanacağını sanmıyorum.. Çünkü üst sınıf araçlarda küçük hacimli motorların kullanılacağını, küçük hacimli motorların performanslarının üst sınıfda kullanıcısını tatmin edeceğini zannetmiyorum. Örnek Mercedes S class da 1.4 yada 1.6 cc lik motoru kullanacak halleri yok..
Küçük hacimli motorlar ekonomiye yönelik, büyük hacimli motorlar ise performansa yönelik tasarlanmış.
Passat 1.6 FSİ aracımı bir alırken çok sevinmiştim birde satarken çook sevindim..
1.6 FSİ düşük devirlerdeki sessizlik dışında bana hiç bir açıdan zevk vermedi ki 2.0 TDİ'nin de sessizliğinden de çok memnunum..
1.4 TSİ'nin 1.6 FSİ'den çok farklı olduğunu düşünmüyorum...1.6 FSİ ile 140 150 km yi geçtikten sonraki motor sesi inanılmaz fazla idi..Yolculuk sonrası kulakta uğultusu kalıyordu..
(Aracınız 1.4 TSİ ise)
1.4 TSİ 122 HP size 2.0 TDİ 170 HP'den daha çok zevk vermiş olabilir;
Fakat bana 1.6 FSİ 115 HP 2.0 TDİ 170 HP'den daha fazla zevk veremedi..

hayır ben 170 lik araca performanssız demek istemedim :) fakat kullanması bana zevk vermedı.bizde 1.4 tsı 125 hp süperb var.170 lik çok kullanmadım.ama kullandığım süreçte zevk alamadım 1.4 kadar.araçta sevmediğim nokta şu ben dizel araci sevmem.sesi beni sinir eder (sadece binek grubu).3000 devre geldiğinde benzinli aractan daha çok ses cikarır vides değiş artık dermişcesine.yani nasıl anlatayım bilemiyorum ama dizel aracı sevmedığimden tad alamadım dersem belki yeterli olur :)

buyuk motor konusunda ise daha çok bine bilecek oldugumuz araclardan bahsettim.yani bi süperbye 3,6 atmosferik koymuşsun ama binebilen çok az sayıda.performans konusunda tabiki 3,6 daha öndedır ama teknoloji ilerlesin ayni görevi 2,0 da yapar bence. örneğin
bundan 10 sene önceki 2,0 atmosferik motorun gucunu alabılıyorsun 1,4 tsı da.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2012, 16:50:34 Gönderen: kerem61 »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;315517
hayır ben 170 lik araca performanssız demek istemedim :) fakat kullanması bana zevk vermedı.bizde 1.4 tsı 125 hp süperb var.170 lik çok kullanmadım.ama kullandığım süreçte zevk alamadım 1.4 kadar.araçta sevmediğim nokta şu ben dizel araci sevmem.sesi beni sinir eder (sadece binek grubu).3000 devre geldiğinde benzinli aractan daha çok ses cikarır vides değiş artık dermişcesine.yani nasıl anlatayım bilemiyorum ama dizel aracı sevmedığimden tad alamadım dersem belki yeterli olur :)

buyuk motor konusunda ise daha çok bine bilecek oldugumuz araclardan bahsettim.yani bi süperbye 3,6 atmosferik koymuşsun ama binebilen çok az sayıda.performans konusunda tabiki 3,6 daha öndedır ama teknoloji ilerlesin ayni görevi 2,0 da yapar bence. örneğin
bundan 10 sene önceki 2,0 atmosferik motorun gucunu alabılıyorsun 1,4 tsı da.

Ses konusundaki fikrinize saygı duyarım :ok:
Dizel sesini sevmediği için dizel almayan bir çok tanıdıığım arkadaşım var..
Ama Vw TDİ motorda PD'den CR'ye geçtikten sonra sesi oldukça azalttı..Araç içinde motor sesini neredeyse duymuyorsunuz...
Arkadaşımda BMW 5.20 D 2011 var. Yanyana koyuyoruz benim aracımın motor sesi onunkinden daha az (dışarıda).Bmw 5.20 D 'nin içindeki motorla kabin arasında yalıtımı ise çok iyi...Motor sesi yok denecek kadar az onda da..

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ama 2.5 tdı superbin sesinede hıç bişey değişmem bunuda sölemeden edemem :)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;315508

artık büyük hacimli  motorların devri kapanmaya başladı bence.2,0 motorlar onunların  performansına yaklaşiyor.5-10  seneyede kalmaz gibime geliyor.ha keyifine alırsan başka.

İlerde Görürsün Hangisi Kapanıyor :D Az Kaldı O Yüklenmeye O Motorlar Bitecek.. Dizel Turbolar Neyse Az Devir Çeviriyolar 1.4 1.2 Motorlara O Kadar Yüklenip Birde Turbo İlerde Görürüz Hangisi Kapanacak...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: baba63;315514
...1.4 TSİ'nin 1.6 FSİ'den çok farklı olduğunu düşünmüyorum...
1.4TSI 122HP DSG Jetta' dan sonra, 1.6MPI otomatik (DSG değil) kullandım; inanın birbiriyle alakaları yok. 1.4' ün performansı ve tüketimi tabii kiş DSG' nin de eşliğinde çok daha iyi.;:wnk:

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;315598
İlerde Görürsün Hangisi Kapanıyor :D Az Kaldı O Yüklenmeye O Motorlar Bitecek.. Dizel Turbolar Neyse Az Devir Çeviriyolar 1.4 1.2 Motorlara O Kadar Yüklenip Birde Turbo İlerde Görürüz Hangisi Kapanacak...

ya tabiki oda doğru sonuçta küçücük bir kutuya kendınden daha büyük bi şey sıkıştırılamaz.sıkıştırırsan elinde kalır kutu yırtılır :) ama teknolojının ne getirecegi belli olmaz.3,6 260 hp verirken 2,0 210 hp veriyo.:) çok bi fark yokç.uzun kullanımda 2,0 yıpranır ama 3,6 taş gibi kalır oda ayrı :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;315796
ya tabiki oda doğru sonuçta küçücük bir kutuya kendınden daha büyük bi şey sıkıştırılamaz.sıkıştırırsan elinde kalır kutu yırtılır :) ama teknolojının ne getirecegi belli olmaz.3,6 260 hp verirken 2,0 210 hp veriyo.:) çok bi fark yokç.uzun kullanımda 2,0 yıpranır ama 3,6 taş gibi kalır oda ayrı :)

Hacim +turbo en güzeli fazla yormadan güzel performans alıyor ve sesi bir başka :)

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;315801
Hacim +turbo en güzeli fazla yormadan güzel performans alıyor ve sesi bir başka :)

aynen katılıyorum.çok kucuk motorada cok yüklenmek dogru degıl.elbet muhendısler bunuda göz önune alıyordur.oyüzden 1,1 125 hp bile olsa tereddüt etmem alırım (dermişim :) )

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D İşte Biraz Mantıklı Düşünürsek 2.0 Motordan Bu Güç Alınıyor , 1.4 Motordanda Aynı Güç Alınıyor , İnsan Demezmi Bu Kadar Yüklenmeye Bu Parçalar Nasıl Dayanıyor :) Tabi Ona Göre Güçlendirilme Yapılmıştır Ama Oda Biyere Kadar. Ne Olursa Olsun 1.4 Motorlara O Kadar Yüklenilmesine Karşıyım :)

Bak Aynı Dedigin Gibi 2.4 3.0 Motorlarla 600 ,700 Milyon Km Leri Sorunsuz Götürürsün Ama Ufak Hacimli Aşırı Yüklemeli Motorlarla Bu Kmye Gelecegini Düşünmüyorum. Bence Tamamen Satış Stratejisi Üzerine Yapılmış , Uzun Süre Kullanım İçin Üretilmemiş

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;315830
:D İşte Biraz Mantıklı Düşünürsek 2.0 Motordan Bu Güç Alınıyor , 1.4 Motordanda Aynı Güç Alınıyor , İnsan Demezmi Bu Kadar Yüklenmeye Bu Parçalar Nasıl Dayanıyor :) Tabi Ona Göre Güçlendirilme Yapılmıştır Ama Oda Biyere Kadar. Ne Olursa Olsun 1.4 Motorlara O Kadar Yüklenilmesine Karşıyım :)

Bak Aynı Dedigin Gibi 2.4 3.0 Motorlarla 600 ,700 Milyon Km Leri Sorunsuz Götürürsün Ama Ufak Hacimli Aşırı Yüklemeli Motorlarla Bu Kmye Gelecegini Düşünmüyorum. Bence Tamamen Satış Stratejisi Üzerine Yapılmış , Uzun Süre Kullanım İçin Üretilmemiş

:hmm::hmm::hmm:

Uzun yol otobüsleri bile o kadar yapmıyor, nasıl ya :D:D:D

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D 600,700 Bin, Milyon Km Ler Olacaktı . Virgül Ve Bin Eksik Olmuş :D

Büyük Motorun Daha Sağlıklı Oldugunu Agır Vasıtalardan Daha İyi Görürsünüz :) 600,700000 Km Deki Araçlar Daha Yeni Olarak Satılıyor :D