škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dacia Duster AWD Karda çıtırdan eğlence

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu akşam azıcık kurtlandım, Dacia ile trafiğe kapalı bir alanda azıcık eğlendim.

[YOUTUBE]wrZExv_iXVU[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]V7xshDTp3QI[/YOUTUBE]

Makinanın piller biraz zayıfmış, fazla bir video çekimi yapamadık. Birde aracı fazla yormamak için auto modunda sıfır çizmeye çalıştım. 4 çeker sistemi sürekli devrede olmadığı için biraz geç devreye giriyor o yüzden de tam bir sıfır çizilemiyor ama en azından eğlenceli :)

Subaru'ya kıyamadığımdan kara çıkartmadım, onu çıkartsaydım muhtemelen daha da güzel hareketler çıkardı, ne de olsa o sürekli 4 çeker.
Dacia'nın ki dandik 4 çeker ama genede karda çok güzel iş görüyor, helde birde diff. kilidini devreye alınca sıfır patinajla kalkıp gidiyor :) Ama diff.'ler zarar görmesin diye kilitlemedim.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4*4 ün nimetleri. akşam eğlencesi çıkıyor :D

bu desturlar çok hoşumuza gitmişti fabitoyu almadan önce bakmıştık ama zayıf donanım iç mekanın sadeliği 1.6 benzinli motor olduğu için vazgeçmiştik. görüntüsü hoşuma gidiyor ama.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;306981
4*4 ün nimetleri. akşam eğlencesi çıkıyor :D

bu desturlar çok hoşumuza gitmişti fabitoyu almadan önce bakmıştık ama zayıf donanım iç mekanın sadeliği 1.6 benzinli motor olduğu için vazgeçmiştik. görüntüsü hoşuma gidiyor ama.

İşin enteresanı aracın içinde hızlı dönüyormuşum hissi verdiydi ama videoları izlediğimde bu ne ya dedim, sinir oldum bir daha denedim, sonra kafamı bir kaldırdım residance'dan 3-4 kafa çıkmış beni videoya çekiyor. Alkışlayan falan oldu, eşimle dağıldık gülmekten. Sanırsın tommi makinen donut çiziyor :++::++::++:
Adam birde demezmi abi dönsene bir daha adam gibi videoya çekemedik :++::++::++::++:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;306985
İşin enteresanı aracın içinde hızlı dönüyormuşum hissi verdiydi ama videoları izlediğimde bu ne ya dedim, sinir oldum bir daha denedim, sonra kafamı bir kaldırdım residance'dan 3-4 kafa çıkmış beni videoya çekiyor. Alkışlayan falan oldu, eşimle dağıldık gülmekten. Sanırsın tommi makinen donut çiziyor :++::++::++:
Adam birde demezmi abi dönsene bir daha adam gibi videoya çekemedik :++::++::++::++:

hahahaha :D

ilginç bir milletiz hakikaten. :D

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dusterle senden baska bu hareketi deneyen olmamıştır tr de .tuaf geldi millete demekki:)

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;307012
dusterle senden baska bu hareketi deneyen olmamıştır tr de .tuaf geldi millete demekki:)

Ne yalan söyleyim bana da tuhaf geldi :)
Şimdi dedim 2. videoda subaru vardır da şekil izleriz :)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;307012
Yurt dışında deneyenler var, sonuç aynı böyle, sıfır diye büyük bir o harfi çiziyorsun :++::++::++:
Subaru'nun üzerinde yaz lastikleri vardı, bir yerde hafiften kaçırdı, ön tampon sol alt köşeden kaldırıma dokundu, sonra bıraktı. Hadi ben neysede, yaz lastikleri ile fren beş para etmiyor, eğleneceğim diye işin rengi bir anda değişebiliyor.
Benim Subaru üzerinde de yaz lastikleri olduğundan bende Dacia'nın performansını görmek için böyle birşey yaptım.
Kesin benden başkasıda yapmamıştır.
Bir kaç sene önce Santa Fe ile de yapmıştım onun hakkını yemek olmaz, o da en az Subaru kadar olduğu yerde sıfır çizebiliyordu. Duster'ın 4 çekeri auto modunda azıcık düşünüyor :++::++::++: Ama diff'i kilitlediğinde istersen yokuşda dur sıfırdan kaldır bir gram patinaj çekmeden yürüyüp gidiyor.
Diff. kilidinide zorlamak istemediğimden o modda denemedim. Belki o modda daha güzel sonuç çıkar ama gerek yok. Bu kadar azgınlık yeter :)

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aydos yolunu tavsiye ederim abi sana geldiğim arkadaşla gittik oraya.Hiluxla :D

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baran35;307080
İzmirde yazdan kalma güneşli günler yaşıyoruz :D
Boşuna kendini kandırma, sende karda eğlenmek istiyorsun ama İzmir'de bu imkan yok :++::++:
Bu arada geçen gün haberlerde izledim İzmir'de bir yolda gizli buzlanma olmuş, aman dikkat.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Baran35;307080
İzmirde yazdan kalma güneşli günler yaşıyoruz :D

Sabuncubeli'ne doğru sardır  :)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;307091
Aydos yolunu tavsiye ederim abi sana geldiğim arkadaşla gittik oraya.Hiluxla :D
Yok anam o kadar maceraya gerek yok, iki döneyim bana yeterde artar. Sonra bir akıllı yüzünden tatsız durum çıkar ne olur ne olmaz. :kork2:

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet çevreyolunda olmuş.

Valla kar özlemimiz olduğu doğru ama dağda bayırda olsun mümkünse. Büyük şehirde çekilmiyor. Çıkartmam arabayı vs. zaten kar lastiği yok , zincir yok napcam karda:D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Off süper ya 4x4 olsada yapsak bizde :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baran35;307113
Evet çevreyolunda olmuş.

Valla kar özlemimiz olduğu doğru ama dağda bayırda olsun mümkünse. Büyük şehirde çekilmiyor. Çıkartmam arabayı vs. zaten kar lastiği yok , zincir yok napcam karda:D
Şehir içinde istersen sende çivili lastik olsun, çingenenin biri kabak lastiklerle sana doğru gelebilir, o zaman neye yaradı o lastikler.
Ben kaç sene kışlık lastik kullandım, faydası var, zararı yok ama bir baktım benden başka takan yok, ne anladım ben o zaman o işten. Şimdi de bakıyorum gene insanlar bilinçsiz, bu 4çeker gider, bunda kış lastiği var durur zihniyeti ile öndekinin dibinden ayrılmıyorlar, öndeki kaysa sende gidip sıvanacan ona  ne haber.
Birde 4 çekeri olunca her yerde gidebileceğini ve durabileceğini düşünenler var. Koskoca 2,5 tonluk discovery'nin üzerinde yazlık lastikler var, yokuştan aşağı bir sağa bir sola vura vura iniyor eleman.
Bilinçsiz çok olduğundan bende elzem olmadıkça aracımı dışarı çıkartmıyorum.