škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Atiker Safefast obd2 taktıracam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı finduk67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2011 model romiye atikerin yeni ürünü olan savefast obd2 lpg uygulamasını taktırmayı düşünüyorum pazartesi.Fiyatı 1100 tl.Sizce lovato mu daha uyumlu olur atiker mi?Tam da karar veremedim.Landirenzo demeyin fiyatı 1700 tl bütçem yok o kadar...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kitten Çok Montaj Önemlidir. Atiker Taktıracaksanız Atatürk Oto Sanayi Çevre Otogazı Tavsiye Ederim

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gerçekten işçilik kitten önemli bence de.... ama şu da bir gerçek ki, atiker in bundan önceki kiti için söylüyorum, yakıt olarak atiker diğerlerinden fazla tüketir... enj sisteminden dolayı... bu bahsettiğiniz kitte enj değiştirilmişse ucuz olduğu için atiker tavsiye ederim, ama eskisi ile aynı ise enj.ler, o durumda 1.700 de verseniz zaman içerisinde yakıttan çıkar o fark... hayırlı olsun şimdiden...

Çevrimdışı sabsen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende 2007 1.4 comfort sahibi oldum.tüp taktırmayı düşünüyorum da  Eskişehir kışı soğuk ayaz memleket .bir sorun olurmu acaba.tavsiyesi olan arkadaş var mı.şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu Sistem OBDII Daha Yeni :) Güzel Bir Ayarla Yakıtta Gayet Makul Olur

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeni olduğu belli de önemli olan enjektörler yeni mi yoksa eskisi gibi valf mi? o konu önemli, eskisi gibi valfse hala ne kadar güzel ayar yapılırsa yapılsın diğer enjektör kullanan markalardan az yada çok, daha fazla yakacağı kesin... bi araştırayım bakalım ne çıkacak enjektör konusu...

Çevrimdışı finduk67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sabsen;308466
bende 2007 1.4 comfort sahibi oldum.tüp taktırmayı düşünüyorum da  Eskişehir kışı soğuk ayaz memleket .bir sorun olurmu acaba.tavsiyesi olan arkadaş var mı.şimdiden teşekkürler.

Karsta eksi 40 larda atiker kullandim bir kere sorun olmadi sadece tupe gec geciyor.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: finduk67;308542
Karsta eksi 40 larda atiker kullandim bir kere sorun olmadi sadece tupe gec geciyor.

Bu Ayarla İlgili Bir Şey :) Sorun Değil . Montajcıya Giderseniz Gaza Geçiş Derecesini Düşürür

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araba gaza geçecek dereceye -40 larda iken daha uzun sürede geliyor, doğal olarak da soğuk bölgelerde daha geç geçiyor gaza... ben yaz kış 28 derecede kullanırdım...

Çevrimdışı finduk67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;308380
gerçekten işçilik kitten önemli bence de.... ama şu da bir gerçek ki, atiker in bundan önceki kiti için söylüyorum, yakıt olarak atiker diğerlerinden fazla tüketir... enj sisteminden dolayı... bu bahsettiğiniz kitte enj değiştirilmişse ucuz olduğu için atiker tavsiye ederim, ama eskisi ile aynı ise enj.ler, o durumda 1.700 de verseniz zaman içerisinde yakıttan çıkar o fark... hayırlı olsun şimdiden...

Forumlarda okuduKlarimdan sunu anladim italyanlar atikerden cok yakiyor

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tecrübe ile sabittir bende de... atiker italyan markalarından fazla yakıyordu.. ama dediğim gibi enjektör yerine eski kırmızı valflerden kullandıklarında.. şimdi değiştirdiyseler bilmiyorum... araştırdım nette bu obd soketinden anlık bilgileri aldıkları sistemde enjektör olarak ne kullandıkları ile ilgili bilgi bulamadım...

Çevrimdışı finduk67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;308544
Bu Ayarla İlgili Bir Şey :) Sorun Değil . Montajcıya Giderseniz Gaza Geçiş Derecesini Düşürür

30 derece en ideali diye biliyorum

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen ama 28 derece ile 30 derece arasında gaza geçme süresinde yaklaşık 1 km kadar fark ediyor. benim gibi kısa mesafe kullananlar için 28 derece öneririm...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Atiker konusunda cok sorun yasadim ve sokturdum su an milano e-gas va. Size tavsiyem montaji maslak oto sanayide TGS otogazda yaptirmaniz gercekten cok kaliteli bir firma sizi teknik yonden her turlu aydinlatacaktir:)

Çevrimdışı finduk67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar atiker savefast obd 2  sr02 modeli romiye takılmış durumda, şuan arıza ışığı falan yanmadı, çekişte falan bir kayıp olmadı sanki, en önemlisi hissettirmiyor lpg li olduğunu, montajı tuncay ustam çok güzel yaptı fotografları kısa zamanda eklicem