škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

farda buğulanma?!?!?!?!?!

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sol ön farımda daha yoğun olmak üzere farlarımda buğulanma oldu.servise götürdüm yücel otoya mail attıklarını fotoğraflarıyla beraber yaptıkları incelemede herhangi bir çatlak delik vs göremediklerini ifade ettiler.
daha önce hiç başlarına buna benzer bi olay gelmediği için çok şaşırmışlar.

şimdi buna sebep ne olabilir.arac 6 ayını yeni doldurdu.garanti kapsamına girermi girmezse değişimi kaç lira cıvarında olur.

yardımlarınız için teşekkür ederim

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynısı benimde başıma geldi, garantiden değişime karar verildi ama benimki yeni 2 haftalık, çatlak vs yok

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
B6 ve B7 kasa Passatların Bi-Xenon versiyon farlarındada böyle bir şey var. Ancak havalandırma delikleri var ve oradan buhar uzaklaştırılıyor. Yani bu bir sorun değilmiş. Octilerdede böyle bir şey olabilir..

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Tüm araçlarda olağan birşeydir hava sıcaklığı farkından buğulanma olabiliyor normal durum olabilir...
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracımda 6 aylık 11 binde.
benimde kaza yada benzeri bi durumum yok çok şükür.

ama normalde o bugulanmanın olmaması gerekiyor.o buharın su buharının orada işi ne eğer çatlak vs yoksa

benim bir sıkıntımda bu garantiden değişime karar verilme sürecinin süre olarak ne kadar zaman aldığı

hayır mail attık cevap bekliyoruz gibilerinden yaklaşımlar bugun git yarın gel türkiyesindeki aylık bürokrasilere benziyor.

herhalde bir ay beklerim ama bayagı gerildim sinirlendim.

geçen lastik basınc uyarı lambası sonra bu filan bayagı soğuttu skodadan.

olmaz yani jetta almadık hata mı ettik ne!

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunlar ufak tefek şeyler bizim Octavia'da da buğulanma oldu. Kısa sürede halledeceğim bende.

Buğulanma Jetta'da da Audi'de de olabilir hata olarak görmemek lazım :)

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Bizim jetta ve passatta da zaman zaman buğulanma denk geliyor özellikle çok soğuk havalarda far uzun süre yanarsa buğulanmayı fark edebilirsiniz dediğim gibi SICAKLIK farkından oluşuyor. Eğer o buğulanma geçmez ise sorun orda demek farın içinde havalandırma kanalları var ordan buğar uçup gider ancak sürekli buğulanma var ise bir yerde çatlak vardır bir yerde su alıyor demektir
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Dış hava çok soğukken içeride ampul sıcaklığından dolayı buğu olabilir, aşırı olmadığı sürece normal  ;)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim başşıma hiç gelmedi önceki octi xenon fardı,şimdi helojen farlariAllah'a şükürler olsun sorun olmadı hiç.geçenlerde misafirliğe gitmiştik araca geldiğimde gece/akşam saat 23.30 sılarıydı cam komple buzlanmıştı o zama bile sorun yoktu farlarda.demek ki su kaçıran yeri var.birde ufak şeylerdir ama hemen markaya suç bulmamak gerek.her araçta olabilir.clıo araçların çoğunda görüyorum ben.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim karşı komşunun yeni Mercedes C serisi var, bu son İstanbul'da kar yağdığında geçen akşam otoparka farları buğu içinde girdi. Sıcaklığa bağlı bir durum, farın yapısından da kaynaklanıyor zaman zaman. Sınırlar içinde normal durum merak etmeyin.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yaklaşık 5 gun oldu bir değişim olmadı serviste hala dönmedi.

evet erzurumdayım geceleri resmi olmayan rakamlarla -40ların yaşandığı şehirde

ama sorun şu ki başka octilerde buna benzer sorunların olmadıgını gözlemliyorum keza başka araclarda da.evet cok soguk bir havada yajlaşık 4 saat tipi kar yağışı altında arac kullandım farlar acıktı.ama herşeye rağmen bu normaldir diyemiyorum

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
servisten aradılar.garanti kapsamında değişim olacakmış

bi arkadaşım değiştirme dedi "orjinalliği" bozulmasın
servis zaten orjinal yedek parça ile değişim yapmıcak mı?

farımda herhangi bir çatlak vs olmadığına göre üretim hatası olması mümkün mü dava edeyim mi bu skoda yı:D

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde başıma geldi, garantiden değiştirelim dediler şimdi bakıyorum birşey yok geçmiş, benimkinde de çatlak vs su alacak yer yok, dün kitapçığı karıştırırken hava sıcaklığına bağlı olarak normal olabileceği yazıyordu, şu anda bende bişi yok ama takip edeceğim.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;309364
benim başşıma hiç gelmedi önceki octi xenon fardı,şimdi helojen farlariAllah'a şükürler olsun sorun olmadı hiç.geçenlerde misafirliğe gitmiştik araca geldiğimde gece/akşam saat 23.30 sılarıydı cam komple buzlanmıştı o zama bile sorun yoktu farlarda.demek ki su kaçıran yeri var.birde ufak şeylerdir ama hemen markaya suç bulmamak gerek.her araçta olabilir.clıo araçların çoğunda görüyorum ben.

hocam clio'da nerden çıktı şimdi :) lafım meclisten dışarı herkes aynı değildir tabi ama bugüne kadar o arabanın şoför koltuğunda magandadan başka bir tek insan evladı şoför denk gelmedi bana bir türlü :( clio gördümmü tüylerim diken diken oluyor :kvg: ayrıca yollarda sırasıyla şu araçları biraz dikkatli izleyin hak vericeksiniz

1- clio'lar
2- clio'dan sınıf atlamış  megan'lar
3- son zamanlarda öne çıkan yeni magandalarda dacia logan sw'lar

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
muhtemel genel bir sorun olabilir cunku bizde de hep ayni taraf yapmaya basladi. yani tek tarafta olunca insan direkt fardan supheleniyor. dedim hani aracin ruzgar almasindan degisir mi, farkli yonde biraktim gene ayni. indikten sonra far sicakliklarina da baktim, bariz bir fark yok. sanirim bizim octilerin olusabilecek ufak ama kronik bir problemi:)