škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Koltuk Isitma ve Direksiyondan kumanda

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TheACN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Bir çek sayfasında koltuk ısıtma ve deri RS direksiyonu buldum. Fiyatları oldukça cazip. RS yerine 4 kollu yani standart direksiyonun kumandalısından (maxidot değil sadece teyp konrtolü olan) istedim, cevap bekliyorum. Parçalar ve fiyatları şu şekilde:

RS direksiyon (Airbagsiz) 192 euro (airbagliler ±  100 euro pahalı)
Direksiyon için kablolama seti 32 euro
Koltuk Isıtma 59 Euro
Koltuk Isıtma kablo ve düğme seti 71 euro

Deneme amaçlı koltuk ısıtmayı sipaiş etmeyi düşünüyorum. Bildiğiniz, montajı yapabilecek ve tercihen Adana civarında bir yer var mı?

Sitede maxidot ekranlı gösterge paneli falanda var ama yabancı briskoda dan okuduğum kadarıyla o işlere girmek çok zahmetli oluyormuş.

Tşk.

Çevrimdışı drkrex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
mersin gibi bi yer için koltuk ısıtmadan ziyade sunroof işine girseniz daha güzel olur :)
ama ben arabayı alırken üzerinde koltuk ısıtma mevcuttu (konyadaki bayii kendisine özel getirtmiş).  şu günlerde o kadar çok işe yarıyorki :)). araba ısınmadan altınızda bi sıcaklık.
bu opsiyonu mevcut koltuğa yerleştirmek mümkün olur mu acaba?

Çevrimdışı TheACN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankara'ya sık gittiğimden dolayı koltuk ısıtma güzel olur diye düşündüm. Bir önceki arabamda da mevcuttu. Youtube'dan koltuk kaplamasını söküp çakma ısıtma sistemleri takanları seyrettim, zor gibi durmuyor, orjinalide çok farklı olmasa gerek.. Bu işlere eli yatkın biryer bulmak zor olacak.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Deri koltuk olmayan araçta koltuk ısıtma biraz gereksiz geliyor bana. Zaten fabia lar çabuk ısınıyor. Bende bi ara niyelenmistim, servis biz takmıyoruz dedi, takabilcek ustada zor bulunur  dedi hepten vazgectim..

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
opel de opsiyonel olarak hemen her modelinde olan bu özelliği sonradan orjinal parça kullanarak yapan çok var. zor bir iş değil. opel ciler genelde kendisi yapıyor çünkü opel de tesisat komple hazır zaten, sadece mevcut jaklara karşılıklarını takınca iş bitiyor...

Çevrimdışı hamdiertan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TheACN;309703
Arkadaşlar merhaba,

Bir çek sayfasında koltuk ısıtma ve deri RS direksiyonu buldum. Fiyatları oldukça cazip. RS yerine 4 kollu yani standart direksiyonun kumandalısından (maxidot değil sadece teyp konrtolü olan) istedim, cevap bekliyorum. Parçalar ve fiyatları şu şekilde:

RS direksiyon (Airbagsiz) 192 euro (airbagliler ±  100 euro pahalı)
Direksiyon için kablolama seti 32 euro
Koltuk Isıtma 59 Euro
Koltuk Isıtma kablo ve düğme seti 71 euro

Deneme amaçlı koltuk ısıtmayı sipaiş etmeyi düşünüyorum. Bildiğiniz, montajı yapabilecek ve tercihen Adana civarında bir yer var mı?

Sitede maxidot ekranlı gösterge paneli falanda var ama yabancı briskoda dan okuduğum kadarıyla o işlere girmek çok zahmetli oluyormuş.

Tşk.

Hangi sitede buldunuz acaba? Ben kafayı hız sabitleyici ve kol dayamaya takmış durumdayım. Bunlar kaca patlıyor acaba. Adresini verebilir misin?

Teşekkürler.

Çevrimdışı ilksenit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar meraba
2011   1.4 benzinli ambiante dinamik fabia kullanıyorum
banada şiddetle kumandalı direksiyon lazım,türkiyede bu direksiyonu satan,montaj eden bildiğiniz bi yer varmı?

birde bizim fabilere  octavia nın kumandalı direksiyonu takılamazmı?
bilenler cevap verirse çok memnun olurum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ilksenit;314533
arkadaşlar meraba
2011 1.4 benzinli ambiante dinamik fabia kullanıyorum
banada şiddetle kumandalı direksiyon lazım,türkiyede bu direksiyonu satan,montaj eden bildiğiniz bi yer varmı?

birde bizim fabilere octavia nın kumandalı direksiyonu takılamazmı?
bilenler cevap verirse çok memnun olurum

Takılır, hatta ebayde satan var, 200 Euro galiba, Yüce'de eminim daha pahalıdır

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Heh şöyle ya :) Donanım değişikliğine meraklı biri çıktı :D Eğer yaptırırsanız,bilgileri fotoğrafları paylaşmanızı ümid ediyoruz :) Ve şu siteyi merak ettim :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
octavianın direksiyon çapı fabianınkinden büyük değil mi?daha büyüktür gibi geliyor bana!fabia combideki 3 kollu fonksiyonel deri kaplamalı direksiyon cukk diye oturur bence!uyum sağlıyorsa ve fiyatı uygunsa bende çok istiyorum yaptırmayı.fabianın direksiyonu gerçekten çok sade ve gösterişsiz!

Çevrimdışı ilksenit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşın söylediği ebay denilen siteye girdim,ingilizcem olmadığı için siteden nasıl alış veriş yapılıyor bilmiyorum ama anladığım kadarıyle aşağıda linkini verdiğim direksiyon fabia ya uyuyor,ingilizcesi olan arkadaşlar lütfen verdiğim linki bi incelesin.

diyelimki bu siteden direksiyonu satın aldık elimize geldi,bunun montajını kime yaptırıcaz?birde bizim fabiaların mevcut teybiyle uyum sağlayacakmı?

linkini verdiğim resimde görünen direksiyonun sağ tarafındaki tuşların işlevi nedir bilen varmı?

http://www.ebay.com/itm/MF-multifunction-steering-wheel-Skoda-Octavia-Superb-Fabia-Roomster-Yeti-/330647730035?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4cfc23f773&vxp=mtr#ht_500wt_1287

http://www.ebay.com/itm/Multifunction-steering-wheel-Skoda-Octavia-Superb-Fabia-Roomster-Yetti-/330645029059?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4cfbfac0c3&vxp=mtr#ht_500wt_1287
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2012, 15:06:02 Gönderen: ilksenit »

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hız sabitleyici trde daha ucuz o zaman.bir servise danışın derim. orjinal takılıyor bildigim kadarıyla. diğer vw son nesilleri bilmiyorum ama bora golf için olan orinal hız sabitleyicilerle aynı parçayı kullanıyorlar.