škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vw mükemmel bir motor yapmiş.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Bir motorun başarısı anlık ürettiği güç ile ölçülmemeli.. Eğer kullanım alanı yarış değilse.. en az bakımla en uzun ömür olmalıdır kanımca..

pancar motor TDI kendini böyle ispat etti..

TSI bu konuda henüz tam kanıtlamış değil.. bekliycez, görücez.

Ayrıca GM grubunun CDTI motoru ile Fiat Mjet hemen hemen aynı motor diye biliyorum..

Çevrimdışı nathaniel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;310357
Ayrıca GM grubunun CDTI motoru ile Fiat Mjet hemen hemen aynı motor diye biliyorum..

Merhaba,

Hemen hemen fazla oldu :) O motor Fiat Powertrain'in geliştirdiği bir motor.

http://en.wikipedia.org/wiki/JTD_engine

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Colt54;310357
Bir motorun başarısı anlık ürettiği güç ile ölçülmemeli.. Eğer kullanım alanı yarış değilse.. en az bakımla en uzun ömür olmalıdır kanımca..

pancar motor TDI kendini böyle ispat etti..

TSI bu konuda henüz tam kanıtlamış değil.. bekliycez, görücez.

[/B]
Doğrudur bireber aynısı mevzusu :ok:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim anlamadığım konuyu açan arkadaşımız,ben bunun üstüne başka motor tanımam,bundan iyi motor yoktur,diğerleri çöptür vs gibi bir şey söylememiş ki ?
Üzerine para sayıp belkide binbir zorlukla aldığı aracından beklentileri bu doğrultudadır belki,ve başka bir araçla bunu denediğinde hüsrana uğramıştır ?

Günlük hayatta da herhangi bir şey hakkında,en iyisinin o olmadığını bildiğimiz halde,mükemmel gibi bir tabir kullanmıyormuyuz?
Adamlar her hacimden onlarca motor çıkarmışlar her keseye her beklentye uygun daha ne :)

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;310382
Benim anlamadığım konuyu açan arkadaşımız,ben bunun üstüne başka motor tanımam,bundan iyi motor yoktur,diğerleri çöptür vs gibi bir şey söylememiş ki ?
O zaman anlaman için konu başlığına bakman yeterli :++:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah aşkına başlıkta söylediklerimden hangisi yazıyor ?
Adam sadece Vw mükemmel bir motor yapmış demiş. Çok hoşuna gitmiş,yazmış.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: Can;310386
Allah aşkına başlıkta söylediklerimden hangisi yazıyor ?
Adam sadece Vw mükemmel bir motor yapmış demiş. Çok hoşuna gitmiş,yazmış.

Olayı masumlaştırmanın anlamı yok Can'cım..

Başlıktaki Vw mükemmel bir motor yapmış yazısını görünce hevesle içeri girdim,hayal ettimki çok optimum bir motor yapılmış ve satışa sunulmak üzere..

Ama içeri girdiğimde birde ne göreyim.. 1.6 105 Octavianın 300 KG ağırlıkla Süper gittiğinden bahsediliyor..

Bende yazma ihtiyacında bulundum bu motor Ortalama bir motor,daha iyileri var diye,Şuan 1.6 Dizeller arasındaki en düşük güce sahip motorlardan birisi 1.6 TDİ.

Yani işi abartmanın anlamı yok Vw mükemmel bir motor yapmış diye.. Mükemmel olana okey diyoruz (1.2 Tsi,1.4 Tsi 180-160) ama 1.6 TDİ 105 ps mükmmel değil..

Düşük yakıt tüketimine sahip,ortalama bir performans sunan amacına hitap eden bir motor,fazlası olamaz..

Kolay gelsin.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI 90 bg motorlu araç kullanıyorum. Biri bu motoru at çöpe demiş, vay be.Boşuna araştırmışım keşke sorsaymışım. :) Cevaplarıda o mükemmel olamaz diyenler, başka marka araç kullananlar olmuş,şaşırmadım.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;310440

Başlıktaki Vw mükemmel bir motor yapmış yazısını görünce hevesle içeri girdim,hayal ettimki çok optimum bir motor yapılmış ve satışa sunulmak üzere..

Ama içeri girdiğimde birde ne göreyim.. 1.6 105 Octavianın 300 KG ağırlıkla Süper gittiğinden bahsediliyor..

Bende yazma ihtiyacında bulundum bu motor Ortalama bir motor,daha iyileri var diye,Şuan 1.6 Dizeller arasındaki en düşük güce sahip motorlardan birisi 1.6 TDİ.

Yani işi abartmanın anlamı yok Vw mükemmel bir motor yapmış diye.. Mükemmel olana okey diyoruz (1.2 Tsi,1.4 Tsi 180-160) ama 1.6 TDİ 105 ps mükmmel değil..

Düşük yakıt tüketimine sahip,ortalama bir performans sunan amacına hitap eden bir motor,fazlası olamaz..

Kolay gelsin.

Abi senin cevaplarından bahsetmiyorum zaten ben neyin ne olduğu belli yazdıklarından,damdan düşer gibi değil hiçbiri yanlış anlama :)
Ama işte başlığı açanın amacıyla forumdakilerin anladığı başka tüürlü onu demek istiyorum...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamam Beyler Tartışmanın Anlamı Yok En Büyük VW Başka Büyük Yok.380 KG Yük Taşıyor:adm:

Çevrimdışı x2007vRS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;310440

Kolay gelsin.

Ben senin demek istediğini anlıyorum aynı mesele benim de kafa yorduğum bir mesele,VW grup bir havalarda gibi vazgeçilmezliğini umursamazlıkla süslüyor adeta,

bizde bu 1.6 tdi 105 hp lik motor taşıyan iki araç var biri leon diğeri octi,rakipler çoktaan 112,128 gibi güçleri üretmişken,renonun 1.6 130 luk motoru yakında yola çıkacakken,105 hp de takılıp kalmalarını bende düşünüp duruyorum,Hyundai-Kia hep liderdi bu hacimde dizel motorda..önce 1.6 115 hp lik cerato girdi hayatıma sırf lider olduğu için (şirkete aldık,uçan teneke pert oldu) sonra fiat bravo da 120 hp lik motorla çıka geldi vay vay vay dedim (2009 du sanırım),akabinde 128 hp lik hyundai-kia lara uff bee dedim,sonrasında reno'nun 130 luğunun haberi geldi..vs.vs.

vw grup dersen hala 105 hp de..bu benim de garibime gidiyor saçma geliyor..Ha yetmiyormu yetiyor biri 2011 diğeri 2012 iki aracımızı da neden bundan aldık,kalite,itibar,bu bütçede hangi arabalarda vw grup arabalarda,octi elegance dsg beyaz içi bej,şehiriçi 6lt tüketimi,aksesuarları çoook keyifli bir araç..ama motoruna mükemmel denirmi..rakipler 20-25 hp daha fazla güç üreten motorlar yapmışken 90 hp lik bir araçla kıyaslanıp mükemmel denmese daha iyi..ama bir bütün olarak benzer fiyat ve sınıfta ben daha iyilerini düşünemiyorum bu araçların..

1.2 TSİ 105 hp motor için mükemmel'i kabul eden mesajını ilk okuduğumda da hemen anlamıştım ne demek istediğini,hacminin benzinlide lideri,bende böyle motoru ile lider araçlara hep ilgi ve sempati duydum markası ne olursa olsun..1.6 dizel 105 hp ise sanırım sonuncu sırada olsa gerek..:)
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2012, 16:49:15 Gönderen: x2007vRS »

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: x2007vRS;310607
Ben senin demek istediğini anlıyorum aynı mesele benim de kafa yorduğum bir mesele,VW grup bir havalarda gibi vazgeçilmezliğini umursamazlıkla süslüyor adeta,

bizde bu 1.6 tdi 105 hp lik motor taşıyan iki araç var biri leon diğeri octi,rakipler çoktaan 112,128 gibi güçleri üretmişken,renonun 1.6 130 luk motoru yakında yola çıkacakken,105 hp de takılıp kalmalarını bende düşünüp duruyorum,Hyundai-Kia hep liderdi bu hacimde dizel motorda..önce 1.6 115 hp lik cerato girdi hayatıma sırf lider olduğu için (şirkete aldık,uçan teneke pert oldu) sonra fiat bravo da 120 hp lik motorla çıka geldi vay vay vay dedim (2009 du sanırım),akabinde 128 hp lik hyundai-kia lara uff bee dedim,sonrasında reno'nun 130 luğunun haberi geldi..vs.vs.

vw grup dersen hala 105 hp de..bu benim de garibime gidiyor saçma geliyor..Ha yetmiyormu yetiyor biri 2011 diğeri 2012 iki aracımızı da neden bundan aldık,kalite,itibar,bu bütçede hangi arabalarda vw grup arabalarda,octi elegance dsg beyaz içi bej,şehiriçi 6lt tüketimi,aksesuarları çoook keyifli bir araç..ama motoruna mükemmel denirmi..rakipler 20-25 hp daha fazla güç üreten motorlar yapmışken 90 hp lik bir araçla kıyaslanıp mükemmel denmese daha iyi..ama bir bütün olarak benzer fiyat ve sınıfta ben daha iyilerini düşünemiyorum bu araçların..

Harfi harfine katılıyorum benimde burada anlatmak istediğim buydu zaten,Vw ile bi alıp veremediğim yok aksine benim için alınabilicek araçlar listesinde birçok arabası 1. ve 2. sırada :)

Benim takıldığım nokta ''Vw mükemmel bir motor yapmış'' kelimesiydi. Onunda gereğini açıkladım zaten.

Çevrimdışı x2007vRS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;310609
Harfi harfine katılıyorum benimde burada anlatmak istediğim buydu zaten,Vw ile bi alıp veremediğim yok aksine benim için alınabilicek araçlar listesinde birçok arabası 1. ve 2. sırada :)

Benim takıldığım nokta ''Vw mükemmel bir motor yapmış'' kelimesiydi. Onunda gereğini açıkladım zaten.

Burada biraz da sitemli olduğumuz bir nokta olduğu için uslup sert gibi algılanıyor,ama bu sitem bende de var,105 hp yetiyor ama 130 olsa tadından yenirmi,nasıl inilir o arabadan ayda 5.000 km yapsan doyamazsın..Ha bide abilerin jetta sında dsg li araba yok,aylardır yok aylarca da yok olacak..1.6 tdi dsg versiyonu özellikle..

Bu arada BMW de ayıp etti,yeni 1.6 dizel motor gelecek diye duyunca hadi BMW dedim,ne göreyim 116 hp olacakmış.2.0 dizel de geçmişte ve güncel olarak 184 hp ve bi turbo 218 hp gibi motorlarla liderliği elinden bırakmayan BMW den beklediğim rakam 130-135 hp idi işin aslı..
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2012, 17:22:38 Gönderen: x2007vRS »

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;310320
1.2 TSI 105 Şuanda satılan en düşük hacimdeki aşırı beslemeli tek Turbo motor.. Başka bir muadili yok yani.. Düşük yakıt tüketimi ve ortalama bir güç sunması ; iyi kombine edilmiş bir araç ile (ağırlık,şanzıman,vites dişli oranları) mükemmel bir motor haline geliyor.

Ben hacime göre kıyaslama yapıyorum.. 1.4 170 Mair varken 1.4 122 TSi bu motorun yanında vasat kalıyor..

1.4 TSİ 160 PS ile 1.4 TSİ 122 Ps nin sadece Motor blokları aynı,1 parçanın dahi farklı olması o motoru başka bir klasmana koyar,sadece isimleri aynı TSI ama motorlar farklı :)

Keza 1.6 Tdi da aynı şekilde 110 hp altı Dizel araç pek kalmadı.. Renault grubu 1.6 130 lara geçmek üzere,Psa 112-115 e geçiş yaptı,Hyundai - Kia 1.6 128 Crdileri kullanıyor.. 1.6 TDi 250 nm tork a sahipken 115 TDCİ 280nm tork a sahip.

Yani demek istediğim Vw motorlarının birçoğunun diğer Markalarla kıyasla Performans konusunda geride kaldığıdır.

''Vw mükemmel bir motor yapmış'' gibi abartılıcak bir durum söz konusu değil :)
http://forum.donanimhaber.com/m_7191841/tm.htm
zaten şu VW ciler alem adamlar. 2006 da kendi dizel motorlarının CR dizellerden ne kadar da üstün bir motor olduğunu ispatlamaya çalışmışlar.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;310625
http://forum.donanimhaber.com/m_7191841/tm.htm
zaten şu VW ciler alem adamlar. 2006 da kendi dizel motorlarının CR dizellerden ne kadar da üstün bir motor olduğunu ispatlamaya çalışmışlar.

Yalnız Pompa Enjektör Sistemide Kötü Bir Sistem Değildir.