škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vw mükemmel bir motor yapmiş.

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kaptan52 kardeşimin ilk mesajına katılıyorum..

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;310625
http://forum.donanimhaber.com/m_7191841/tm.htm
zaten şu VW ciler alem adamlar. 2006 da kendi dizel motorlarının CR dizellerden ne kadar da üstün bir motor olduğunu ispatlamaya çalışmışlar.

Direk saçmalamışlar püskürtme sayısı olsun yeni teknoloji olsun tdi bunlarla başedemez sağlamdır kötü değildir ama yazdıkları gibi en iyisi yada ilahı kesinlikle değildir.sesini malum hpimiz biliriz traktör gibidir.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TDI kötüdür,TSI kötüdür.
Bu motorlara hücum eder gibi ödül veren mühendisler gerizekalıdır...

DH şuan gerçekten girilmeyecek,dalga geçilecek bir forum haline geldi.
İki gurup var orda,Anti Vw ciler ve Fanatik Vwciler olarak.. İkiside çok komik...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

[YOUTUBE]f5KJzNikIFU[/YOUTUBE]

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: FF;310651

[YOUTUBE]f5KJzNikIFU[/YOUTUBE]

Tebrikler..

Konuyla çok uyumlu bir video paylaştınız.

Şu videonun üstüne bu başlık içinde herhangi bir yorumum daha olmayacak.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu VW motor yapamıyora gelince Baki abi dayanamadı kanımca :D
Adamsın abi :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;310662
Konu VW motor yapamıyora gelince Baki abi dayanamadı kanımca :D
Adamsın abi :D

:):):)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;310629
Yalnız Pompa Enjektör Sistemide Kötü Bir Sistem Değildir.
demek PD motor çok da iyi değilmişki onlar da CR sisteme geçmişler.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabiki Common Rail Çok Daha İyi Bir Sistemdir Ama Pompa Enjektörde Kötü Değildir :) DH Ye Pek Takılmamak Gerekiyor Oradakilerde Aşırı Abartmışlar

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
limanlardaki uzak yol gemilerini bilirsiniz geminin kendi grostonluk ağırlığı yetmezmiş gibi üstüne birde tepeleme dolu konteynırlar varken küçücük bir römork alıp o gemiyi açığa çekiyor ya acıyorum o römorkun motoruna hep

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;310814
limanlardaki uzak yol gemilerini bilirsiniz geminin kendi grostonluk ağırlığı yetmezmiş gibi üstüne birde tepeleme dolu konteynırlar varken küçücük bir römork alıp o gemiyi açığa çekiyor ya acıyorum o römorkun motoruna hep

sürtünme katsayısı işte.. :ok:

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;310814

Acımanıza gerek yok, o çekici vasıtaların (katır) motorları o iş için üretilmiş motorlar ayrıca büyük gemileri anca akıntı olmadığında belirli bir sürat ile çekebiliyorlar, çoğu da büyük gemilerden ağır yol ile makine yardımı alıyor.

Ayrıca konuyu açan arkadaş kendi ihtiyaçları ve tecrübeleri doğrultusunda kullandığı aracın motoru ile ilgili görüşlerini bildirmiş, vw motor'un yetkili bir ismi tarafından kamuoyu ile paylaşılan bir görüş veya iddia değil bu. Bir kullanıcının herhangi bir motora mükemmel, süper, harika gibi övgüde bulunmasının üzerine bu kadar yorum yapıp kafa yormaya gerek yok bence. Bana göre TDİ çok sağlam ve sağlıklı bir motor, HDİ C4 kullanmıştım o da performans olarak süper bir motor, herkes görüş ve tecrübelerini paylaşmakta özgür ve forumlar da bu yüzden var, kimse bana katılmak zorunda olmadığı gibi bana aksini kabul ettirmek zorunda da değil.

Çevrimdışı uikaratas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;311083
Acımanıza gerek yok, o çekici vasıtaların (katır) motorları o iş için üretilmiş motorlar ayrıca büyük gemileri anca akıntı olmadığında belirli bir sürat ile çekebiliyorlar, çoğu da büyük gemilerden ağır yol ile makine yardımı alıyor.

Ayrıca konuyu açan arkadaş kendi ihtiyaçları ve tecrübeleri doğrultusunda kullandığı aracın motoru ile ilgili görüşlerini bildirmiş, vw motor'un yetkili bir ismi tarafından kamuoyu ile paylaşılan bir görüş veya iddia değil bu. Bir kullanıcının herhangi bir motora mükemmel, süper, harika gibi övgüde bulunmasının üzerine bu kadar yorum yapıp kafa yormaya gerek yok bence. Bana göre TDİ çok sağlam ve sağlıklı bir motor, HDİ C4 kullanmıştım o da performans olarak süper bir motor, herkes görüş ve tecrübelerini paylaşmakta özgür ve forumlar da bu yüzden var, kimse bana katılmak zorunda olmadığı gibi bana aksini kabul ettirmek zorunda da değil.

:ok: +1000. Budur...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
bence olayın 2 yönü var.

1. Vw 105TDI ile optimumu hedeflemiş. Trigeri 210 binde değişen bir motordan bahsediyoruz. Ama forumlar hep beygir üzere döndüğü için vw'nin beygirleri çok tartışılıyor.

2. Bununla beraber vw'nin en mükemmeli ürettiği saplantısına kapılmamak lazım, ama kaporta, iç tefrişat konularında üstünlüğü var.

Bugün diğer markaların 2. Ellerinde bazı renklerde kesin güneş yanığı problemi var ve tavanları mecbur boyanıyorken vw'de bu durum neredeyse yok.

Ya da 2005 pejo 307 fiyatı aynı sınıftaki golf ile değil polo ile aynı... Bunun da tabi gerçek hayatta bir karşılığı var ki fiyata da yansıyor.