škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Jant seçimi/yardım

Ziyaretçi · 17 · 5178

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tulgar

• Ziyaretçi
Arkadaşlar,bir aksilik olmazsa yaz lastiklerine alaşım jant alacağım,CMS nin 536/537.
Aracın,marka ve modelini girince bu jantlar(ikisi de aynı) uygun gözüküyor fakat ölçülerde farklılık  var.Jant rehberi bölümünde açıklamış ama anladığımı söyliyemem. :) kullandığı teknik terimleri bilmiyorum.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Araç:Renault Megane III HB
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2012, 21:16:32 Gönderen: Tulgar »

Gearbox

• Ziyaretçi
abi jant ebatın nedir? sana 2-3 alternatif jant sunayım.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bulabilirsen ikinci el temiz orjinal jantlarına bak, orjinal almayacaksan da ağarlıklarına dikkat et, mevcut jantlarından ağar olmasın, hem yakıt hem de performans yönünden çok etkiliyor. Ayrıca replika diye tabir edilen markasız jantlardan kesinlikle uzak dur, uygun fiyatlı alacaksan da CMS, Kormetal gibi kalite güvencesi olan bilindik markalara bakabilirsin.

Tulgar

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Gearbox;312815
abi jant ebatın nedir? sana 2-3 alternatif jant sunayım.

Mehmet ölçüler: 205.60.16/5*114.3

Tulgar

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06navy;312861
Bence bulabilirsen ikinci el temiz orjinal jantlarına bak, orjinal almayacaksan da ağarlıklarına dikkat et, mevcut jantlarından ağar olmasın, hem yakıt hem de performans yönünden çok etkiliyor. Ayrıca replika diye tabir edilen markasız jantlardan kesinlikle uzak dur, uygun fiyatlı alacaksan da CMS, Kormetal gibi kalite güvencesi olan bilindik markalara bakabilirsin.

Aracın orjinal jantları kışlıklarda(alaşım jant)takılı(330 tl. adet),yazlıklara aynı model olsun istemiyorum.Farklı model olarak sunulan jantların(Renault) tanesi 590 Tl.
CMS jantların kalitesine güveniyorum,benim ölçülerime uygun modeller 224 tl. adet.

opel33

• Ziyaretçi
Tulgar Abi bende senin gibi düşünürken en son orjinal jantları aldık servisden.
Tanıdık yada araya adam koyarsan %50ye yakın indirimli verebiliyorlar yedek parçayı ;)

Tulgar

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: opel33;312904
Tulgar Abi bende senin gibi düşünürken en son orjinal jantları aldık servisden.
Tanıdık yada araya adam koyarsan %50ye yakın indirimli verebiliyorlar yedek parçayı ;)

Argun ağbi :) Berkay,o oranda indirim almak için sağlam tanıdık lazım :) Benim Renaultta o derece iyi tanıdığım yok malesef :)

(Sana vereceğim ürünü bir kaba koydum bekliyor,olmazsa şu Ankara buluşmasına gelmeye çalışırım orada veririm)

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Tulgar;312906
Argun ağbi :) Berkay,o oranda indirim almak için sağlam tanıdık lazım :) Benim Renaultta o derece iyi tanıdığım yok malesef :)

(Sana vereceğim ürünü bir kaba koydum bekliyor,olmazsa şu Ankara buluşmasına gelmeye çalışırım orada veririm)

Çok pardon abi ya :)
Birden nicki yazmışım isim diye :) Sabahdan beri ders çalışıyorum :huh: :)
Akşam akşam böyle oluyor demekki kafamızın hali :)

Argun Abi sen ne getircekdin bana? Hatırlayamadım bi an :kork1:

Tulgar

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Gearbox;312915
Argun abi belirttiğin ölçülerde sınırlı jantlar var hoşuma giden iki model ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-teker-ticaret-advanti-m7519-6-5x15-5x108-114-gbfp-55085065/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-kormetal-15-jant-km-775-ucretsiz-kargo-72213845/detay

Teşekkürler,Mehmet.Şu an kesin karar vermedim,yaz lastiklerinin takılması mart ayını bulur tahminim.

Tulgar

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: opel33;312908
Çok pardon abi ya :)
Birden nicki yazmışım isim diye :) Sabahdan beri ders çalışıyorum :huh: :)
Akşam akşam böyle oluyor demekki kafamızın hali :)

Argun Abi sen ne getircekdin bana? Hatırlayamadım bi an :kork1:

Metal cilası.

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Tulgar;312918
Metal cilası.

Abi süpersin :oly::oly:

Gearbox

• Ziyaretçi
Argun abi henkelin metal cilası mı ?

ben ondan pek memnun değilim Meguiars veya Autoglym ın metal cilasını alacağım.

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Gearbox;312947
Argun abi henkelin metal cilası mı ?

ben ondan pek memnun değilim Meguiars veya Autoglym ın metal cilasını alacağım.

Yok Mehmet yanlış hatırlamıyorsam Turtle ın kiydi ;)
Argun abinin çeyiz resminde görüpü sorumuştum memnunmusun alıcam diye :)

Gearbox

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: opel33;312952
Yok Mehmet yanlış hatırlamıyorsam Turtle ın kiydi ;)
Argun abinin çeyiz resminde görüpü sorumuştum memnunmusun alıcam diye :)

no problem.. :ok: