škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç seçimi yardım.

cSKn · 25 · 6179

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şuan kullanmakta olduğumuz 2011 Skoda Fabia 1.4 ambiante dynamic donanımlı aracımızı 2008-2009 opel astra cosmo / njoy ya da 2008-2009 mitsubishi colt ya da lancer 1.5 inform/invite modelleriyle değiştirmeyi düşünüyoruz. Çok fazla araştırma yaptım ve kafam karıştı. Aracımız daha 1.250km'de. Sizce ne yapmalıyım. Buna değer mi ? Opel'den ziyade Mitsubishi içimde hep bir köşede olan bir marka. Görüşleriniz nelerdir bekliyorum.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amac bi üst segment daha büyük bi arac almak sanırım, en güzeli deneme sürüsü yapmaktır, VW grubundan Japonlara Civic ve Lancer a gecen bir kac arkadasımdan duyduguma göre Alman konforu güvenligi toklugunun olmadı, fakat daha performanslı ve görüntüsünün daha iddialı olusuydu,

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Amacınız model yükseltmekmi model düşürmekmi öncelikle onu sorayım ?

Eğer model yükseltmekse Lancer ve Colt u geçiniz..

Geçen ay 2008 model 1.3 İnvite cz3 colt aldık bir arkadaşımıza.. Araçtan ses yalıtımı hariç çok memnun kaldık hepimiz.. Yol bilgisayarının depo tam doluyken 950 km gösterdiğine gözlerimle şahit oldum.. Benzinli araçlar içinde en az yakan arabalardan birisi Colt.. Bunun haricinde aracın sürüş özellikleride gayet güzel,AMT şanzıman çok başarılı.

Ancak Fabia ile genel anlamda öyle fazla bir farkı yok yani Model yükseltmiş olmazsınız,model düşürmüşte olmazsınız..

Lancer Mitsubishinin şekil olarak en çok beğendiğim,malzeme kalitesi ve diğer konularda en nefret ettiğim arabasıdır.. O yüzden şahsi fikrim Lancerden uzak durun.

Astra seçeneklerinizin arasında En mantıklı olanı.. Yerinizde olsam Astraya alternatif olarak Focus düşünürdüm.. Ki kendimde zamanında öyle yapıp tercihimi Focusdan yana kullandım.

Hayırlı olsun şimdiden :)

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Model yükseltmek değil zaten amacımız şuanki aracımız 2011 model. Opel ya da Mitsubishi baktığımız modeller 2008 ve 2009 olarak değişiyor. Astra'nın dizelleri hakkında pek iyi şeyler duymadım ne kadar yalan ne kadar doğru bilmiyorum. 1.3 cdti motorun kasaya yeterli gelmediği ve 1.6 benzinli olanıda dahil olmak üzere kronik problemlerin alışılmışın dışında fazla olduğu ancak 2008 sonrasında bu problemlerin GM tarafından ortadan kalktığı v.s. Mitsubishi'ye gelecek olursam colt'ta dedikleriniz benimde araştırmalarım kapsamında paralel. Lancerdan uzak durun demeniz şaşırttı. Bagaj hacmi olarakta lancer daha uygun gibi geliyordu bize. Focus düşünmüyoruz şuan için teşekkürler.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cSKn;312568
Model yükseltmek değil zaten amacımız şuanki aracımız 2011 model. Opel ya da Mitsubishi baktığımız modeller 2008 ve 2009 olarak değişiyor. Astra'nın dizelleri hakkında pek iyi şeyler duymadım ne kadar yalan ne kadar doğru bilmiyorum. 1.3 cdti motorun kasaya yeterli gelmediği ve 1.6 benzinli olanıda dahil olmak üzere kronik problemlerin alışılmışın dışında fazla olduğu ancak 2008 sonrasında bu problemlerin GM tarafından ortadan kalktığı v.s. Mitsubishi'ye gelecek olursam colt'ta dedikleriniz benimde araştırmalarım kapsamında paralel. Lancerdan uzak durun demeniz şaşırttı. Bagaj hacmi olarakta lancer daha uygun gibi geliyordu bize. Focus düşünmüyoruz şuan için teşekkürler.

1.3 CDTİ 90 Bg evet Astra için yeterli değil.. Ancak araba hiç gitmiyorda değil,yakıt tüketimi başarılı. Bu aracı kullanan kişinin sadece fazla performans beklemeyen birisi olması gerekir.

1.6 115 Ps lik motorları verimsiz.. Beygir gücü kadar gitmiyor,yakıtı fazla.

Astranının Elektronik ağrızalarının büyük bir kısmı makyaj sonrası düzeltildi.. O yüzden yerinizde olsam Astra Classic diye geçen modellere bakarım.

Lancer malzeme kalitesi konusunda beni çok hayal kırıklığına uğratmıştı.. Colt gerçekten daha güzel bir araç.

Dediğim gibi yerinizde olsam Astra veya Focusdan yana kullanırdım tercihimi.. 2008 colt almak için 2011 Fabiamı satmazdım..

Focus düşünmemenizin sebebini merak ettim açıkçası,şuan bu fiyatlarda alabiliceğiniz en mantıklı Dizel/Benzinli seçenek.

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Pardon orda bir yanlışlık olmuş Colt olacaksa 2011 olacak. O zaman değer mi fabia ile değiştirmeye ? Bagaj hacimleri nasıldır fabia'ya göre aynı gibi geliyor sanki. Focus düşünmememizin nedeni tamamen marka ile ilgili Ford markasına bir türlü ısınamadım. Kişisel olarak yani. Arkadaşta vardı 1.6 ghia. Kısa bir yolculuk yapmıştık. Araca diyecek birşeyim yok ama zevk tercih meselesi. Araca ısınamadıktan sonra kullanımda da zevk vermeyeceğini düşünüyorum.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı jumanji

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Colt olursa 2011 olacak demişsiniz. peki alacağınız Astra Cosmo kaç model olacak?
benim fikrim bir Colt bir Astra kalitesini veremez... iki aracıda yanyana getirin hangisi daha dikkat çeker bir bakın :ok: eğer düşündüğünüz Astra hem Cosmoysa hemde yeni kasaysa bence hiç düşünmeden astra alın derim ;) arkadaşımda var 1.6 115 ActiveSelect modeli tamam araba biraz hantal kalıyor ama piyasadada okadar çok performansa dayalı turboşasjlı motor varki e onları da test edince yada görünce böyle güçlere sahip arabalar tabiki hantal geliyor. valla ben Astranın özellikle gece iç ambiyansını ve AFL far sistemini çok sevdim. vitesin arkasındaki kırmızı ışıklandırma bile bambaşka bir hava katıyor içine. güvenlik donanımı olsun özellikleri olsun bayada iyi rakiplerinden :ok: eğer düşündüğünüz Astra 2010 ve üzeriyse hiç tereddüt etmeden eleyin Coltu. hem Colt Astrayla kıyaslanacak kalitede değil tabi benim görüşüm. arkadaşımın Astrasını kullanma şansımda oldu süspansiyonu olsun ses yalıtımı olsun gayet başarılı geldi bana. Lanceride test ettim Colt kullanmadım ama bayide inceledim. çok sade geldi bana özellikle iç görünümü. Lancer ile Astra tamam kıyaslanır ama Colt kıyaslamam ben açıkçası. :)
gidip bir test edin bayilerde her üç aracıda. içini dışını donanımını kıyaslayın iki araç arasındaki farkı çok daha iyi göreceksiniz. ;)

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cSKn;312577
Pardon orda bir yanlışlık olmuş Colt olacaksa 2011 olacak. O zaman değer mi fabia ile değiştirmeye ? Bagaj hacimleri nasıldır fabia'ya göre aynı gibi geliyor sanki. Focus düşünmememizin nedeni tamamen marka ile ilgili Ford markasına bir türlü ısınamadım. Kişisel olarak yani. Arkadaşta vardı 1.6 ghia. Kısa bir yolculuk yapmıştık. Araca diyecek birşeyim yok ama zevk tercih meselesi. Araca ısınamadıktan sonra kullanımda da zevk vermeyeceğini düşünüyorum.

Anladığım kadarıyla Fabiadan sıkılmışsınız biraz..

Ben yinede Focus yada Astra ikilisinden birinde ISRARCIYIM.. Akrabam olsanız zorla aldırırım bunlardan birini inanınki :)

Colt için şunları söyleyebilirim ;

Colt güzel bir araç fakat Fabia konforu bulamazsınız.. Fabiadan performanslıdır,sürüş özellikleri bir nebze daha iyidir,ses yalıtımı biraz daha kötüdür,Fabiadan kesinlikle daha geniştir. Motoru daha performanslıdır. Üstünde Mercedes in ürettiği bir motor var.. Performans ve Yakıt tüketimi açısından mükemmel.

Colt olucaksa kesinlikle ve kesinlikle AMT olanı tavsiye ediyorum.. Ömrü hayatımda gördüğüm,kullandığım en başarılı Yarı otomatik şanzıman.. Yakıt tüketimini ve Performansı etkilemiyor Manuel ile Amt colt arasındaki teknik verileri kıyaslarsanız görebilirsiniz.

Birde Mümkünse Siyah renk olsun. :ok:

Çevrimdışı jumanji

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada 1.6 115 beygirlik motoru övmüyorum yanlış anlamayın sakın... sadece diğer markalarda performanslı motorlar o kadar çoğaldıki Astra 1.6 115 elbette onların yanında vasat kalabilir bu anlamda. ama onada alternatif 1.4 140-1.6 180  HP turbo motoru varki bu motorlarda baya başarılılar performans anlamında :ok: opelin bu üç motorunuda test ettim. performans için düşünüyorsanız Astranın diğer turbo benzinlilerine bakın derim. ama yakıt ve performansı düşünüyorsanız Astranın 1.4 140lık motoru yeni İnsignialardada kullanılmış ve gayette başarılılar okuduğum ve gördüğüm kadarıyla :) ama Astrayı kullanıp gördüğüm için söylüyorum Astra gerçekten kaliteli işçilikli ve diğer markaların modellerine göre bana göre güzel tasarımı olan bir araba ve ben benim görüşüm olarak size Astra diyeceğim. ama Astraya alternatif eğer Focus düşünmüyorsanız 1.4 122 Golf veya 1.2 tsı Jettada düşünülebilir. :ok:
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2012, 16:34:37 Gönderen: jumanji »

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
@jumanji
Colt'u Astra ile kıyaslamaktan bahsetmiyorum. Farklı araçlar zaten. Lancer ile karşılaştırılabilir belki Astra. Bu üç aracı ayrı ayrı ele aldığımız zaman sonucu merak ediyorum. Astra olursa Lancer gibi 2008-2009 olacak. Colt 2011 olabilir. Ama dediğin gibi sanırım bayilere gidip bu araçları kendim görüp incelemem daha iyi olacak.

@Duratec
Fabia'dan sıkılmış değilim aslında sadece değişiklik için. Bahsettiğimiz araçlara Fabia'nın değip değmeyeceği merak ettiğim. Yoksa Fabia'da kalabilir memnunuz bagajdan yana sıkıntılıyız biraz. Mantıklı olanı bulmaya çalışıyorum. Gönlüm şuan için Lancer diyor ama mantığım Astra'dan yana bilemedim. Bir de sıfır bir aracı 2.el bir araca değişmek var ucunda kararsızım yani.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı jumanji

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bütçeniz ne kadar peki? eğer imkanınız varsa biraz daha üzerine koyup 2011 yada 2012 Astra Classic HB Cosmo yada bakabilirsiniz yada takasa falan girebilirsiniz üzerinede biraz koyup Astra alabilirsiniz :ok:

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bütçe 30-31 civarı. 2011-2012 aşar gibime geliyor. Classic'ten ziyade dediğim gibi 2008-2009 njoy ya da cosmo almak daha mantıklı gibi.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı SUMA:)

• Seyirci
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cSKn;312586
@jumanji
Colt'u Astra ile kıyaslamaktan bahsetmiyorum. Farklı araçlar zaten. Lancer ile karşılaştırılabilir belki Astra. Bu üç aracı ayrı ayrı ele aldığımız zaman sonucu merak ediyorum. Astra olursa Lancer gibi 2008-2009 olacak. Colt 2011 olabilir. Ama dediğin gibi sanırım bayilere gidip bu araçları kendim görüp incelemem daha iyi olacak.

@Duratec
Fabia'dan sıkılmış değilim aslında sadece değişiklik için. Bahsettiğimiz araçlara Fabia'nın değip değmeyeceği merak ettiğim. Yoksa Fabia'da kalabilir memnunuz bagajdan yana sıkıntılıyız biraz. Mantıklı olanı bulmaya çalışıyorum. Gönlüm şuan için Lancer diyor ama mantığım Astra'dan yana bilemedim. Bir de sıfır bir aracı 2.el bir araca değişmek var ucunda kararsızım yani.

Ozaman ısrarla söylüyorum Opel bayinede Ford bayinede gidip bakın.. Astra veya Focusdan hangisi içinize sinerse onu alın.

Bu arada Jumanji nin bahsettiği Yeni kasa Astra yani Astra J .. Bizim bahsettiğimiz bir önceki.

Çevrimdışı jumanji

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;312596
Ozaman ısrarla söylüyorum Opel bayinede Ford bayinede gidip bakın.. Astra veya Focusdan hangisi içinize sinerse onu alın.

Bu arada Jumanji nin bahsettiği Yeni kasa Astra yani Astra J .. Bizim bahsettiğimiz bir önceki.

evet ben ilk başta öyle anladım ama sonradan belirtti arkadaşımız düşündüğü model yıllarını :) ama ben arkadaşımın olan ve benimde zaman zaman bindiğim kullandığım Astra yeni kasadan örnek verdim. bahsettiği Classic Astra 1.6 115 de vardı başka bir arkadaşta performansı çok fena değildi. ama Astra düşünürseniz Enjoy değilde Cosmo olursa daha donanımlı bir aracınız olur benim görüşüm. Focustada titanium olsun eğer bütçeniz varsa. en azından model yılı farkını donanım zenginliğiyle amörti edersiniz :) bayilere gidip iki aracıda bir test edin inceleyin derim :ok: allah gönlünüze göre versin umarım düşündüğünüz gibi bir araca sahip olursunuz ;)