škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Denizli-Karahayıt yolculuğu var

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yarın bir arkadaşla ailecek 2 aile yani karahayıt ve Pamukkale gezisi yapmayı planladık.Yol ve hava şartlarına baktık yarın çok bulutlu,ertesi günü parçalı bulutlu,perşembe ise karla karışık yağmur,başka bir hava durumu sayfasındaysa dolu görünüyor.
Denizli'li arkadaşların yorumlarını ve tavsiyelerini bekliyorum.Yol güzergahımız
Ortaca-Muğla
Muğla-kale-tavas-Denizli olacak.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bugün sabah biraz kar atıştırdı Denizli'de. Ama sonra durdu. Yarın çok bulutlu diyorsa öyledir. kale-tavas arası kar yağmış olabilir. ama kapalı yol yok bildiğim kadarı ile. yine de tedbiren zincir alın kar lastiği yoksa. olur da kar yağarsa polis göndermiyor çünkü, CANKURTARAN denilen mevkiiden...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha bu yaz Denizli'deydim. Hanımın çocukluğun bir kısmı orada geçmiş, bi gezelim dedik. Pamukkale ve Karahayıt'a da gittik. Daha önce gittiniz mi bilmiyorum ama kapalı hiç bir yer yok oralarda. Nasıl gezmeyi planlıyorsunuz bu havalarda? Pamukkale'nin bir ucundan diğer ucuna gidip gelmesi 2.5-3 saati buluyor zaten.

İlla gidecez diyorsanız yan kapılardan girin, daha müsait oluyor. Çünkü orta kapının orada bedava park yerleri var. Millet oraya buraya koyacaz diye uğraşıyor. Yan kapılardaki park yerleri paralı, onun için boş oluyor. 5 lira park yeri ücreti, 20 lirada adam başı giriş ücreti vardı en son.

Yol konusunu bilemiyecem. O tarafları kullanmadım çünkü. Yol harici başka soru varsa cevaplıyım :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tabteam;313519
bugün sabah biraz kar atıştırdı Denizli'de. Ama sonra durdu. Yarın çok bulutlu diyorsa öyledir. kale-tavas arası kar yağmış olabilir. ama kapalı yol yok bildiğim kadarı ile. yine de tedbiren zincir alın kar lastiği yoksa. olur da kar yağarsa polis göndermiyor çünkü, CANKURTARAN denilen mevkiiden...
zincir araçta sürekli duruyor ama şu ana kadar araca hiç takmadım yarın öğreniriz.inş.takacak bi durum olmaz herhalde.

Alıntı yapılan: ailotana;313526
Daha bu yaz Denizli'deydim. Hanımın çocukluğun bir kısmı orada geçmiş, bi gezelim dedik. Pamukkale ve Karahayıt'a da gittik. Daha önce gittiniz mi bilmiyorum ama kapalı hiç bir yer yok oralarda. Nasıl gezmeyi planlıyorsunuz bu havalarda? Pamukkale'nin bir ucundan diğer ucuna gidip gelmesi 2.5-3 saati buluyor zaten.

İlla gidecez diyorsanız yan kapılardan girin, daha müsait oluyor. Çünkü orta kapının orada bedava park yerleri var. Millet oraya buraya koyacaz diye uğraşıyor. Yan kapılardaki park yerleri paralı, onun için boş oluyor. 5 lira park yeri ücreti, 20 lirada adam başı giriş ücreti vardı en son.

Yol konusunu bilemiyecem. O tarafları kullanmadım çünkü. Yol harici başka soru varsa cevaplıyım :)
daha hiç gitmediğim için bişi bilmiyorum.nerden girilir nereden çıkılır.bakarsınız duruma göre değişir.şehre ne kadar uzaklıkta pamukkale?
Birde karahayıta gitmeden termal sudan faydalanamazmıyız denizli merkezde?
karahayıt otelleri gayet ucuz geldi bana.

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende geçtiğimiz yaz ilk defa gezdim Denizliyi Pamukkaleyi çok beğendim ama hava kötü olursa çok keyifli bir gezi olmaz,  travertenler bu havada çıplak ayakla gezilmez sanırım.

Bu zamanda otellerin fiyatı oldukça uygundur pamuksu hotel kalmıştım memnun kalmıştım içerisinde termal huvuzu vardı bu havada keyifli olabilir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar şayet değmez derseniz iptal edebilirim.yarın sabah 08.00 civarlarına kadar gelen cevapları değerlendirmeye alacağım kısmetse.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz şehrin diğer ucundan yarım saatte falan gitmiştik. Ama şehre hiç girmeyip çevre yolundan giderseniz 10-15 dk da gidilir herhalde. Zaten çok büyük bi yerde değil Denizli, her tarafta tabelalar var rahat rahat gidersiniz.

Karahayıt'ta pansiyon tarzı yerlerde var köyün içinde. 30 liraydı günlüğü, kaç kişi kalırsan kal.  Kalmadığımdan nasıl olduğunu bilmiyorum. Otelleri de bilmiyorum tam, bizim bi arkadaş gitmiş güzeldi diyor.

Termal su sadece Karahayıt'ta var benim bildiğim.

Eşim hiç beğenmedi son halini Pamukkale'nin. Her yerin suyunu kesmişler bu ne böyle, benim çocukluğumda cıvıl cıvıldı buralar dedi. Sadece bir iki yerde su var, diğer yerlerde indirmiyorlar zaten travertenlere, bekçi hemen basıyor düdüğü.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ahmet en iyisi dediğin gibi oyalanmadan direkt karahayıt veya şehir içinde kısa bi gezinti alışveriş olabilir daha sonra ver elini karahayıt.zira perşembe günü hava sakat gibi.dolu yağma ihtimali var.octiyi doluya yakalatmamak gerek.giderken battaniye ve araç kılıfınıda almam gerek.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende eskiden gitmiştim pamukkale ardndan geceyi karahayıtta bi otelde geçirmiştim, karahayıtta kırmızı suyu ziyaret edin güzel sıcak su falan :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;313552
bende eskiden gitmiştim pamukkale ardndan geceyi karahayıtta bi otelde geçirmiştim, karahayıtta kırmızı suyu ziyaret edin güzel sıcak su falan :D
eyvallah inş.zaman buluruz.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben eski halini bilmediğimden beğendim sizde beğenirsiniz büyük ihtimalle. Hanım eski halini bildiğinden beğenmedi.

Çevrimdışı harun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.opelcarclub.com
Karahayıt mı (:

2010 da gitmiştim ailemle.Güzel yerdir.Köy girişinde bunula karışaşacaksınız ;)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yarm saat önce eve geldim,yani iznim bitti.karahayıt,seyahat,otel izlenimlerimi yarın anlatırım inşellah.sağ salim döndüğüm için Rabbime şükürler olsun diyorum.resimleride inş.aksilik çıkmazsa eklerim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar salı sabahı saat 10.00 cıvarlarında bir arkadaşla beraber onun corollası ve ben octiyle yola çıktık muğla-kale-tavas-Denizli-karahayıt istikametinde otele vardık.Giderken kale tavas hattında epey kar yağmıştı.Arkadaş genelde 60 km yi geçmediği için yer yer beklemek zorunda kaldık.Denizli'nin içinde alışveriş yaptık.Saat 19.00 cıvarlarında karahayıt'a vardık.Beklediğim kadar çıkmadı hem otel hem yollar.Pamukkale karahayıt yolu yamalı bohçada farksızdı.O bölgelere hiç yakıştıramadım.Kaplıca beni o kadar etkilemedi.Afyon gazlıgöl kaplıcaları kalite açısından çok daha etkiliydi.

Karahayıt Lokantaları da o kadar temiz değildi.Otelde kablosuz internet vardı ama bağlantı yokmuş forumla diyalog kuramadım.Günlüğü 30 tl.ısıtma sistemleri alttan kaplıca suyuyla ısıtılıyormuş.
Dönüşte kar yağışının hızlanması nedeniyle Denizli-Aydın-çine-muğla hattını kullandık.Araç 2 defa kaydı ve esp'nin aktifleştiğini gördüm.Muğla yatağan da akraba ziyaretlerini de bu arada yapmış olduk.Yakıt ortalaması 6.7lt ile bitirdim.toplamda 650 km yol yapmış olduk.Denizli-Aydın arasında ciddi kar yağışı vardı.Sonuçta bir daha gidermisin diye sorsanız kesinlikle hayır derim.Bundan böyle Termal kaplıca için hedefim Gazlıgöl kaplıcaları.
Fotoğraflar akşama doğru inşellah.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende fazla beğenmemiştim Karahayıt'ı. Turizm olarak daha yeni yeni gelişen bir yer gördüğüm kadarıyla. Yukarıda milletin içine girdiği, eline-ayağına çamur sürdüğü bir yer vardı. İçinde sigara izmariti, kıl, yün her türlü pislik mevcuttu. Gelenlerin çoğu şifa için geliyor, ama başka hastalık kapmazsan iyi.