škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sonradan takılan xenon farlar ağır kusur olacakmış

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;314291
Otomatik ayar dediği Mercekli far.

Orjinal fabrikasyon Mercekli fara sahip tüm araçlarda Otomatik ayar zaten var yani.

Alıntı yapılan: Duratec;314299
Ha anladım şimdi..

Fiat Mareanın da bazı modellerinde mercek var ama AFS dediğiniz şey yok.. O araçlar geçemiycek e şu durumda Çakma zenonlarında geçmemesi lazım.

anlatacaktım ama gerek kalmamış zaten çözmüşsün işi :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;314289
Benim farlarda mercek var,zaten merceksiz fara xenon uygulamasına kesinlikle kaşrıyım.
Kullandığım apul 4300 K,sarımtırak yanıyor yani. Önümü çok net görüyorum,yüküme göre manuel oalrak far ayarımı içerdeki düğmeyle yapıyorum,bu güne kadar tek kez selektör atanı görmedim çünkü halojenden farkı yok karşıdan bakıldığında parlaklık açısından..
Madem böyle bir şey çıktı,muayeneye girerken sökeriz ampuü halojenleri takarız. İrfan abinin dediği gibi 10 dklık iş sonuçta..

bir de şöyle bir şey var can,
senin aracı bilmiyorum ama şayet fabrika çıkışı xenon değilde halıjen ampülse araç, ki yazdıklarından bunu anladım, bu durumda aracındaki mercek de xenon mercek değil halojen mercek oluyor, yani mercekler de xenon mercek ve halojen mercek olarak farklı üretiliyor. gerçi zaten biliyorsundur bunu belki de yazayım dedim... şu hali de eminim ki çok güzel aydınlatıyordur ama xenon mercekli olsaydı farlar çok daha fazla ışık verecekti yola, halojen mercekler biraz kırıyor xenon ışığını...

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.kugm.gov.tr/

Yukarıdaki linki acınca solda ara muayeneye tıklıyorsunuz.15,01,2012 de güncellenen kusur tablosuna ulaşıyorsunuz.Biraz uzun ama bır bakmakta fayda var.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;314310
bir de şöyle bir şey var can,
senin aracı bilmiyorum ama şayet fabrika çıkışı xenon değilde halıjen ampülse araç, ki yazdıklarından bunu anladım, bu durumda aracındaki mercek de xenon mercek değil halojen mercek oluyor, yani mercekler de xenon mercek ve halojen mercek olarak farklı üretiliyor. gerçi zaten biliyorsundur bunu belki de yazayım dedim... şu hali de eminim ki çok güzel aydınlatıyordur ama xenon mercekli olsaydı farlar çok daha fazla ışık verecekti yola, halojen mercekler biraz kırıyor xenon ışığını...

Aynen öyle abi ;)
Bizim merceklerin geçirgenliği ve ışığı kırış güçleri Halojen ampullere göre yapıldığından ışıkta bir miktar dalgalanma oluyor.Onuda ekstrem bir şekilde ayarla düzeltebiliyorsun. Yalnız karşıdan baktığında kesinlikle göz almıyor,net olarak fara bakabiliyorsun,florasan ampul gibi duruyor.
Ben arabaı alırken opsiyon olarak Bi-Xenon ekletecektim ama hem fiyatı çok uçuktu (2800 lira ) hemde 5 ay bekleme süresi verdiler. O yüzden halojen alıp xenon kit taktık. Başkalarını bilmem ama farlarla ilgili ne benim sıkıntım oldu nede karşıdan gelenin.. Kendimden çok karşıdakini düşünüyorum bu tür işler yaparken.
Halojen ampul+mercek olunca önünü görmek çok zor oluyor makesef :(
Birde babam gece yolculuklarında pek dikkat toplayamıyor aydınlatmayınca. O yüzden taktık. Zaten görünüm düşünsem 6000-8000 vs takardım. 4300 taktım,sarımtırak yanıyor ama gündüz gibi :)

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Alıntı yapılan: gmmert;314312
http://www.kugm.gov.tr/

Yukarıdaki linki acınca solda ara muayeneye tıklıyorsunuz.15,01,2012 de güncellenen kusur tablosuna ulaşıyorsunuz.Biraz uzun ama bır bakmakta fayda var.

Bu listede otomatik olarak belirtilmemiş ama.

Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı yok
Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben mesela benim araçtaki far dizaynından xenon açısından memnun değilim halojene geçeceğim. Roomster'da farklı bir far tipi vardı, çok memnundum aydınlatmasından, bu farda aradığımı bulamadım.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan abi hemen pes etme ;)
Birde 4300 lerle bak,farkı anlarsın. 6000lerde bende verim alamadım tekrar 4300lere döndüm. Şuan çok memnunum :)
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2012, 20:00:15 Gönderen: Can »

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Seronet;314346
Bu listede otomatik olarak belirtilmemiş ama.

Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı yok
Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor

Far yükseklik ayarlayıcısı yuk duruma göre çalıştıgı için otomatik yazmasına gerek yoktur.Bu yukseklık ayarlayıcısı eskı sahınlerın arkasında bulunan torsıyon cubugu gıbıdır.Şahıınlerde arka yuke gore kampanalara uygulanan fren gucu değişiyordu.

Db1

• Ziyaretçi
Octavia a5de var midir acaba? Eski aracim ford fusionda vardi oto far yukseklik. Hatta sag taraf motoru bozulmustu otup dururdu hep.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;314362
İrfan abi hemen pes etme ;)
Birde 4300 lerle bak,farkı anlarsın. 6000lerde bende verim alamadım tekrar 4300lere döndüm. Şuan çok memnunum :)

Elimde 4300K H7 ampullerim var, deneyeceğim kar bitince, ama bu farın tasarımıyla ilgili bir şey sanırım.

Diğer farda 6000K bu kadar kötü değildi, şimdi körlemesine gidiyorum yağışlı havada 6 bin ile.

Aklımda Halojen Philips X-treme vision var

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;314429
Abi yine memnun kalmazsan 4300lerden onlara talibim :D

Akldımdasın ama takım olarak satarım sanırım.

Bir çift yeni nesil silindirik balast + 2 adet 6000K ampul + 2 adet 4300K (hepsi Space marka, ampuller H7), Şahkan Oto'dan garantili, şu an ki aracıma almıştım 3 ay önce, gece pek araba kullanmadık, 2-3 saatten fazla yanmamıştır, bu tümünü takım olarak satacağım, ilan gibi oldu  :D

100 TL hepsi, değerinin yarı fiyatına

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sattığında ilk önce benim haberim olsun abi lütfen :) Ampulleri bulmak iyice zorlaştı çünkü. Sırf ampuller için alınır o set :D yeni silindirleri vs satarım bende :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;314438
Sattığında ilk önce benim haberim olsun abi lütfen :) Ampulleri bulmak iyice zorlaştı çünkü. Sırf ampuller için alınır o set :D yeni silindirleri vs satarım bende :D

Şu kar erisin hemen sökeceğim, satış amacım sadece aracımdaki farımda istediğim verimi alamadım, ilk sana haber ederim. Ürüne kefilim, herhangi bir kusuru yok, yoksa asla satmam.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sana ürün iyi durumda mı diye sormadım zaten abi,kime yamuğun olmuşta bana olacak :)
Dışarda 4300 k ampullerin çifti 150 lira civarı. Ve rengi Spacelerden daha sarı. Ben spacelerin renginden çok memnunum :)
6bin k seti ihtiyacı olan birine satarım bende,ampulleride kutusuna koyup kenara kaldırırm,yedekte dursun :)