škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ayarlanmayan ‘xenon far’ ağır kusur sayılacak

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
TÜVTURK İş Geliştirme ve  İletişim Direktörü Koray Özcan, xenon (gaz deşarjlı) farların daha iyi  görebilmek için gün ışığına yakın bir ışık veren aydınlatma sistemi  olduğunu söyledi. Bazı araçların, fabrika çıkışından itibaren bu tür  farlara sahip olduğunu anlatan Özcan,  şöyle konuştu: “Orijinal olmayan  ve daha sonra yedek parça  şeklinde alınarak monte edilen xenon farkların takıldığı araçlarda  otomatik far yükseklik ayarlayıcısı bulunmamaktadır. Bu durum, karşı  yönden gelen sürücülerin görüşünü engellediği için tehlike oluşturuyor.  Bu durum, 15 Ocak tarihine kadar hafif kusur olarak muayene raporuna  yansımaktaydı. Ancak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca  trafik güvenliği açısında tehlike yaratması nedeniyle gerekli değişiklik  yapıldı.” :hhh:

Alıntıdır (milliyet)
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. MONTAIGNE... :dede:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;315022
Abime laf yok :hoh::hoh::hih::hih:
Kankiyusum' la arama girme lam!:huh:

Lam fukara bir geldi, onda da ofsayta düştü he!:rm:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Söküyorum xenon kitimi, kampanya başlatıyorum, mercekli de olsa farım no xenon  :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;315070
Kankiyusum' la arama girme lam!:huh:

Lam fukara bir geldi, onda da ofsayta düştü he!:rm:

Asıl sen abimle arama girme lam :rm::rm::rm:
Aha girdim, bak gene girdim :rm::rm::rm:
Al giriyom nooolllaaacaakk hee nollaacakkk :rm::rm::rm:
Gaaveyi koy sen önce :rm::rm::rm:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;315168
Asıl sen abimle arama girme lam :rm::rm::rm:
Aha girdim, bak gene girdim :rm::rm::rm:
Al giriyom nooolllaaacaakk hee nollaacakkk :rm::rm::rm:
Gaaveyi koy sen önce :rm::rm::rm:
De get! Yok sana eksprekso falan. Ne geliyon ne gidiyon.:rm:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;315172
De get! Yok sana eksprekso falan. Ne geliyon ne gidiyon.:rm:

Harbi lam :o
Çok ters kaldın lam bana, öyle bir güzergah çizmem lazım ki:hmm: şu kar bir iyice yoluna girsinde senin başına ekşim ben bi :rm::rm::rm: çok boş bıraktık senin başını :rm::rm::rm:
Sekreterime söylimde haftaya seni randevu defterine eklesin :rm:

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Aliihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ihsan.web.tr
herkes xenon tak tak tak diye başımın etini yiyor bu hafta muayeneye giricem sonrasında mercek alıp montaj yapıcam foto moto eklerim ;)

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ulen o kadarda bakındım "açılmış mı konu" diye emme gözümden kaçmış...
Olsun tekrar hatırlatmak iyidir... :D

Kankiyus sen ebat itibariyle araya pek girecek gibi değilsin :D
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. MONTAIGNE... :dede:

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim farlar da su alıyor, benim de içini açıp bir temizleme niyetim var, açmışken mercek te takayım diyorum, detaylı olarak her aşamasını ama özellikle merceğin far tasına nasıl monte edildiğini ayrıntılı fotolarla anlatırsan çok işine yarayacak çıkar... yani farı açma kapatma bir şekilde olacak da işte kesme oturtma ve sabitleme işini detaylı anlatan hiç kaynak yok, işin marifeti de orda zaten...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;315264
benim farlar da su alıyor, benim de içini açıp bir temizleme niyetim var, açmışken mercek te takayım diyorum, detaylı olarak her aşamasını ama özellikle merceğin far tasına nasıl monte edildiğini ayrıntılı fotolarla anlatırsan çok işine yarayacak çıkar... yani farı açma kapatma bir şekilde olacak da işte kesme oturtma ve sabitleme işini detaylı anlatan hiç kaynak yok, işin marifeti de orda zaten...

http://www.geceucusu.com/
Kafayı farla bozanlar :D bu konuda pirler :ok: göz at mutlaka, faydası olacaktır inanıyorum :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;315268
http://www.geceucusu.com/
Kafayı farla bozanlar :D bu konuda pirler :ok: göz at mutlaka, faydası olacaktır inanıyorum :)
ya hocam oraya üyeyim ben de, okudum epeyce ama aynen "gerçi burda kesilmişi var" muhabbeti gibi hep konular :) "bu far tasımız, bu da mercek, burada da birleştirilmiş halini görüyoruz" :) adam bitiriyor ben elde far, mercek kalıyorum hep :) neye göre kestin be insan evladı, o mercek o tasa nasıl monte edildi? sıktın silikonu bıraktın mı, vida civata kullandın mı? yok... hep "bu da bitmiş hali" :)

bir de ilker kemal in sahibinden de 50 tl lik ilanları var aradım epey önce o ilan da yanlış olmuş, asıl fiyat 80 mi dedi 90 mı dedi çift mercek için... :)
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2012, 18:51:20 Gönderen: Sertan_c »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;315276
ya hocam oraya üyeyim ben de, okudum epeyce ama aynen "gerçi burda kesilmişi var" muhabbeti gibi hep konular :) "bu far tasımız, bu da mercek, burada da birleştirilmiş halini görüyoruz" :) adam bitiriyor ben elde far, mercek kalıyorum hep :) neye göre kestin be insan evladı, o mercek o tasa nasıl monte edildi? sıktın silikonu bıraktın mı, vida civata kullandın mı? yok... hep "bu da bitmiş hali" :)

bir de ilker kemal in sahibinden de 50 tl lik ilanları var aradım epey önce o ilan da yanlış olmuş, asıl fiyat 80 mi dedi 90 mı dedi çift mercek için... :)

Anlıyorum :) İlk zamanları aynı dediğin gibiydiler aslında ama sonra işin biraz daha pratiğine kaçarak anlatmaya başladılar. İnsanlarda artık fikir sahibidir diyerek biraz daha toparlanmış şekilde anlatıyorlar sanırım :) ilk kurulduklarında çok afedersin salağa anlatır gibi anlatılırdı :) Bir ara arşivliyorlardı eski konularıda, onlara erişim yok mu? Kendileride öyle yapa yapa öğrendi yoksa :) bu iş birazda deneme yanılma işidir, azıcık riski var, dikkat et kolay gelsin diyeyim şimdiden :):ok: