škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracınızla ilgili gıcık olduğunuz hayatınızdaki enstantaneler...

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06lkn66

• Ziyaretçi
akşam tam sekizde dışardaydım oturduğum yer ufak bi yer karlar temizlenmedi biraz ayaz yeyince yollar kayganlaşmış artık adamları ne kadar tanıdımki karşıdan gelen susurluk kasayı görünce hemen park ettim arabayı düşündüğüm gibide oldu virajda kontrolden çıktı tüm yolu kapattı orda bilmeyen biri olsa kaza olurdu :D hemen peşinden eve dönerken bi dönel kavşak var tersten giren öküzleriyle ünlüdür benim karşıdan geldiğimi gördüğü halde girdi yola bende ortaladım durdum çekil diye işaret ediyo çekilmedimde geldiği elli metre yolu geri geri gitmek zorunda kaldı :D

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önümde araba olmasına rağmen sağımdan geçim önüme girmelerine gıçık oluyorum. Eskiden sürekli tetikte giderdim böyle bir durumda dip gaz yapıp yol vermezdim ama şimdi çözümü buldum  sol şeride geçmiyorum orta şeritten yada sağ şeritte yavaş yavaş gidiyorum.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 - Arabanın boyası çok narin,en ufak taş vuruntusu boyayı oyuyor.
2 - Arabayı yıkadıktan sonra yağmur yağması ve kuş pislemesi.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim en gıcık olduğum ana mevzu, emniyet şeridine girip,önünde polis görünce veya arkadan ambulans gelince önüme girmeleri,o zaman şeytan aklıma neler getiriyor bir bilseniz deli bu çocuk dersiniz.

Diğerleri;

* Önümde bıraktığım takip mesafesine, AHA  boşluk ! dercesine atlamalar
* Şehir dışı yolda önümde 10la giden tırı görüp geçme şeridine kullanmak için sinyal verdiğimde 200mt arkadan gelen otomobilin gazı kökleyip burnunu kaldırıp deli gibi selektör atması.
* Sollama şeridini babasının yolu gibi kullananlar
* Otopark görevlisinin anahtarı istemesi
* Arabayı yıkarken bana tip tip bakan sokak sakinleri
* Sağına soluna bakmayıp ana yola giren, bir gözü toprağa bakan hayvanlar.(o an benim yerime 90la giden bir otobüs olmasını isterdim.biçsin geçsin farzdır. Tövbe Estağfurullah!)
* Yolda bir anda su birikintisi görmek.
* Herkesin bu araba kaç yakıyor sorusu
* Daha iyi bildiğini düşünüp yolcu koltuğunda sürekli talimat verenler.
* Telefonla konuşanların serhoş gibi kullanması,uyardığım halde konuşmaya devam etmesi
* Yolcu otobüslerinin kendi şeridini babasının yolu gibi kullanıp her önüne geçene selektör atması.
* Arabanın kaputuna oturmaya çalışanlar.
* Arka sisleri açanlar. vs. vs. hiç bitmez ya :D
-------------------------------------------------

06lkn66

• Ziyaretçi
gökçen sen bu konuda çok dertliymişsnde içini dökecek yer bulamıyomuşsn yaw :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mert;316319
Gökçen abi ne yaptın,destan yazmışsın :D
Alıntı yapılan: 06lkn66;316329
gökçen sen bu konuda çok dertliymişsnde içini dökecek yer bulamıyomuşsn yaw :)

Hepsi arabamı ilgilendirdiği için,gıcık oluyorum :)

* Birde içerdeki durumu söyliyim, araba yeni yıkandığında camı açmak zorunda kalmam.
* Ayna rezistansını açık unutmam
* Turbonun yağlanmasını bekleyince Gökçen in neyi bekliyosun olayı :D
* Silecek suyunu kullandıktan sonra yukardan akma yapıp iz bırakması
* Dönüşlerde kör noktaları görememek.
:hanz: Gazı aldım daha giderim böyle :hanz:

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;316330
* Silecek suyunu kullandıktan sonra yukardan akma yapıp iz bırakması

micra'da bunun için bir çözüm bulmuşlar. cam suyunu sıkıp silgeçler işini bitirdikten 2 saniye sonra bir kez daha çalışıp duruyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: baduruk;316491
micra'da bunun için bir çözüm bulmuşlar. cam suyunu sıkıp silgeçler işini bitirdikten 2 saniye sonra bir kez daha çalışıp duruyor.
Favorit' te de manueli var onun.:rm::hanz:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bizim arabalarda da var o özellik :) lakin genede yukardan o akmayı yapabiliyor tabi :) tek sefer yetmeyebiliyor duruma göre.

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;316513
Favorit' te de manueli var onun.:rm::hanz:
:++::++::++:

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ahdi bir tane daha yazayım ;)

6- Aracı hanıma verince topuklu ayakkabılarından mı dır bilmem, paspasın pedalların altında rulo kat olması :) Aracı paspassız gibi kullanmış haberi yok ığğğkkkkk :)

7- Arabayı yıkattığım yerin huyumu bilmelerine rağmen, araç içine ne yedüğünü bilmediğim bir koku sıkmaları.  Sonrasında sanki bambaşka birinin arabasına binmişim gibi dolaşmak zorunda kalmam :)

8- Araçta hiç olmayan bir çiziğin otoparkta aracımı alırken oluşması (Bu en ama en sinir olduğum) "Kardeş bu araca ne oldu , çizilmiş burası - Abi vallahi vardı sanki o biz görmedik" diyoloğu ve sonra cık cık cık diye biten gereksiz sohbet.

9- Aracın içinde seyahat halinde ters döndüğünü farkettiğim yolcu emniyet kemeri. Sonra onun iç stuna çarpıp tak tuk ses çıkarması. )

devamı gelecek...

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;316317

* Şehir dışı yolda önümde 10la giden tırı görüp geçme şeridine kullanmak için sinyal verdiğimde 200mt arkadan gelen otomobilin gazı kökleyip burnunu kaldırıp deli gibi selektör atması.
* Arabayı yıkarken bana tip tip bakan sokak sakinleri
* Daha iyi bildiğini düşünüp yolcu koltuğunda sürekli talimat verenler.
* Arabanın kaputuna oturmaya çalışanlar.

:+1::+1: Özellikle arabayı yıkarken gelen geçenin laf atmasına sinir oluyorum.

Çevrimdışı Aksel

• Johnny Bravo
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çakma xenonlara gıcık oluyorum.Uzun farlarla karşıdan gelenler ya da takıp edenler.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Silecek suyundan sonra kendi kendine 4 defa geçiyor ama,yinede akma oluyor. :)  şöyle bi 10sn sonra 1 kez daha yapsa iyi olurmuş,ben yapıyorumda arada unutuyorum işte :) Micra'daki ayrıntı güzelmiş ama.