škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vites koluna tespih...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06lkn66

• Ziyaretçi
arabayı ilk aldığımızda nazar boncuklu bi tespih takmıştı annem babam hiç çıkartmadı onu kaç yıldır dururdu geçen yıl erzincandan oltu tespihi getirdim iki gün durdu amcama kaptırdım yine nazar boncukluya geçtim erzincana erzurumdan getiren bi abi var tespihleri ondan alıyorum bi türlü denk gelemedim ilk fırsatta hem kendime hemde gökçene alacam :D

bide ben arabaya binince tespihi elime alır sabır çeke çeke giderim sıkışık trafikte faydası oluyo :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06lkn66;316119
...bide ben arabaya binince tespihi elime alır sabır çeke çeke giderim sıkışık trafikte faydası oluyo :D
Geçenlerde Fiesta dizel ile 5,3lt/100km ortalamayı tartışıyoruz Angara Davşanı' ynan
"Daha ne olsun abi?...İstanbul' da araba kullanıyorsun... Peygamber mertebesine az kalmış..." dedi.

Yazdığını okuyunca o geldi aklıma.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;316133
Geçenlerde Fiesta dizel ile 5,3lt/100km ortalamayı tartışıyoruz Angara Davşanı' ynan
"Daha ne olsun abi?...İstanbul' da araba kullanıyorsun... Peygamber mertebesine az kalmış..." dedi.

Yazdığını okuyunca o geldi aklıma.

abi benim sabır sebebim trafikteki öküzler :D ankarada hakkaten çileden çıkarmak için özel eğitim görüp trafiğe salınan tipler var :D

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim arabamda 2 tane var , bi tanesini annem verdi bir tanesini eşim aldı , hatırası var :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tesbih alışkanlığım yok fakat evde plastik olandan vardı,cumaya giderken falan kullanıyordum. Birgün kendime dedim adam akıllı tesbih almak lazım. Trafiktede stres atarım. Sonra Can ile konuştum,gülşen mülşen dinleyince elde sallarken otomatik körüğe gider zaten :D Eyübe gittik doğal taş tam istediğimiz tesbihden bulduk,şimdi ceketin cebinden eksik olmuyor,elimi cebime attığımdada kullanırım,arkadas ortamında masaya koyarım,içkide güzel oluyor kara kara düşünürken falan. Uzun yoldada sıkılınca körüğe koyuyorum,bazen orda kalıyor :D olay o :)
-------------------------------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06lkn66;316150
abi benim sabır sebebim trafikteki öküzler :D ankarada hakkaten çileden çıkarmak için özel eğitim görüp trafiğe salınan tipler var :D
E işte İstanbul' daki trafik sıkışıklığının %70 sebebi o öküzler.:wnk:

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;316166
E işte İstanbul' daki trafik sıkışıklığının %70 sebebi o öküzler.:wnk:

ben size zaten gıpta ile bakıyorum :D istanbul trafiğinde araba kullanmasamda yolcu koltuğunda oturmak bile yordu beni :D ama benim gibi henüz acemlik seviyesinde bi şoför içinde ankara trafiği ağır geliyo :D

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dışarıda asla elimde olmaz ama arabamda vites kolunda var uzun yolda arada sırada vitesteyken tesbih cekesim geliyor :)

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En son vardı arabada bitane sonra ne oldu bilmiyorum :D
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
leonda gül ağacından yapılma bi tespihim var hem güzel duruyor hemde arada sıkılınca sallıyorum seviyorum belkide o yüzden neden orda olduğunu hiç düşünmedim yani tespihim olmazsa bilekliğimi çıkarıp sallarım hani özellikle oraya koymam ordaysa o olur olmazsa bi başka bişey saatimi bile kolumdan çıkarıp salladığım olmuştu böyle garip şeyler yapmamak içindir belkide
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tesbih dahil araçta süs vb. tutmam. Birkaç tane Malatya'dan getirttiğim kuka tesbihim var. İş dışında akşamları ve haftasonları yanıma alırım. Ağaç tesbihe dokunuşta pozitif enerji alıyorum. :)

Çevrimdışı Aksel

• Johnny Bravo
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşımın geçen yaz aldığı passatın standart donanımında nazar boncuklarından oluşan tespih vardı ..

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aksel;316217
Arkadaşımın geçen yaz aldığı passatın standart donanımında nazar boncuklarından oluşan tespih vardı ..

Tesbihline stayla:++::++::++::++:

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nerden geldiğini hatırlamadığım bir tesbihim oldu bir zamanlar, baktım uzun yolda işe yarıyor, arabada herkes uyuyor gece, e yapacak da bişey yok, tesbih çekmeye başladım, uzun yol yapıyorum normalden fazla, o zamanlardan beri ben de her arabama koyarım bir tesbih, şehir içinde aklıma gelmiyor pek ama uzun yola çıkarken daha otobana bile girmeden hemen atarım elimi...

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Oltu taşı tespihler çok iyidir bildiğim kadarıyla.( nede olsa benim memleketim) :)

Ama daha kullanmadım, kullanmayı da düşünmem :)