škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia A5

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asiiaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hepinize merhaba, ben arabamı değiştirecem büyük ihtimallede octavia 1.6tdi elegant alacam çünkü 3,4 gündür yazdıklarınızı okuyorum başka araba düşünemiyorum. tek korkum dizele mazot ne almalıyım nereden almalıyım kafama o takılıyor eski arabamda golf 1,6 fsi burada yazanlardan ve fiyattan dolayı jetta dan soğdum .ilgilenip fikir verirseniz çok memnun olurum .
        Birde sabah hemen bayiye gittim octavia gerçekten mükemmel miş bilmiyordum öğrendim inşallah bu hafta bayii teste çağıracak. sonucunuda yazacam sizlere.

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O sınıfta size Octavia dışında tek önerebileceğim araç Chevrolet Cruze'dır. 60 küsüre 2.0 dizel 163 bg araç veriyorlar.(Gayet donanımlı.. ;) ) Onun dışında başkada mantıklı seçenek yok galiba.. :) Sonucu bekliyoruz. :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.Golf fsi motordan neden memnun kalmadınız anlayamadım.Aynı motoru bende kullanıyorum.son 10 içinde 1000km yol yaptım sorunsuz bi şekilde kullanıyorum bir yıldan bu yana.97 oktan kullanıyorum.
Gelelim octavia tdi konusuna,bence buna değer hem vag grubu bir araç hemde sağlam bi makina.benim ikici octi kullanmış olduğum a5 kasa.

Chevrolet Cruze araca binmedim,hakkında bilgim yok ama bir arkadaşım birde tanıdığım bir kişi fazla dayanamadılar çok sevdikleri (!)araçlarını hemen sattılar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;316018
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.Golf fsi motordan neden memnun kalmadınız anlayamadım.Aynı motoru bende kullanıyorum.son 10 içinde 1000km yol yaptım sorunsuz bi şekilde kullanıyorum bir yıldan bu yana.97 oktan kullanıyorum.
Gelelim octavia tdi konusuna,bence buna değer hem vag grubu bir araç hemde sağlam bi makina.benim ikici octi kullanmış olduğum a5 kasa.

Chevrolet Cruze araca binmedim,hakkında bilgim yok ama bir arkadaşım birde tanıdığım bir kişi fazla dayanamadılar çok sevdikleri (!)araçlarını hemen sattılar.

Hocam bizde 1 sene FSI kullandık. İyi güzelde gene de çok yakıyor. 100-110-120 ile giderken 6.5 - 7'nin altında yakmak mümkün değil. Anamur taraflarına hiç gittiniz mi bilmiyor Gülnar'a çıkarken o virajlı yollarda klima açık-kapalı o kasa çekmiyor. Ha dibine kadar basarsan her araç gibi gidiyorda yakıt oluyor 8-9 litre.. :++: Cruze için 2.0'ın onca vergisine rağmen 60.000 tl ye satıldığı için öneriyorum. :) Güvenli(euro ncap'ın en yüksek puanlı araçlarından), donanımlı(2.0 a ek birkaç donanım fazlası var normal benzinlilerine göre), güçlü( 163 bg ;) ) daha ne isteyebilirsiniz ki bir araçtan. :)

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vergisine 10 sene sonra araba alırsın yahu 2.0 araç alınır mı artık zamlardan haberiniz yok herhalde 1.6dan şaşmayın liütfen

Çevrimdışı ogulcanatmaca

• 1.6 TDI ELEGANCE
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozerakin;316076
Vergisine 10 sene sonra araba alırsın yahu 2.0 araç alınır mı artık zamlardan haberiniz yok herhalde 1.6dan şaşmayın liütfen
arkadaşa aynen katılıyorum 60.000 otomobile yılda 2000 tl den fazla vergi vermek pek mantıklı değil. Ayrıca kore malı chevrolet leri lamanında pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum. aracınızı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız octavia sizin için süper bir seçim olacaktır ancak 5 yıldan önce değiştirmeyi düşünürseniz vw serisine bakmanızı öneririm kolay gelsin.
OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI CR

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HasanK;316058
Hocam bizde 1 sene FSI kullandık. İyi güzelde gene de çok yakıyor. 100-110-120 ile giderken 6.5 - 7'nin altında yakmak mümkün değil. Anamur taraflarına hiç gittiniz mi bilmiyor Gülnar'a çıkarken o virajlı yollarda klima açık-kapalı o kasa çekmiyor. Ha dibine kadar basarsan her araç gibi gidiyorda yakıt oluyor 8-9 litre.. :++: Cruze için 2.0'ın onca vergisine rağmen 60.000 tl ye satıldığı için öneriyorum. :) Güvenli(euro ncap'ın en yüksek puanlı araçlarından), donanımlı(2.0 a ek birkaç donanım fazlası var normal benzinlilerine göre), güçlü( 163 bg ;) ) daha ne isteyebilirsiniz ki bir araçtan. :)
Hasan bey dediklerinize katılıyorum rampalarda klima açıkken zorlanıyor,ama ben sürekli rampa çıkacak hlimiz yok veya rampası bol olan yerde kullanılacaksa yine tamam derim.Yoksa ben de sürekli fethiye ortacaiseki yaylasına gidip geliyorum.Rampası bol ola yerlerdir bu dediklerim yerler.Ben fethiye ortaca arası yazın 6.2 lt civarını gördüm.salı günü de Muğla sakar rampası,kale tavas-denizli arasındaki rampası bol olan yerlerde yolculuk yaptım araç full 3 kişi ortalamam 30 krş.Bana göre gayet normal.Sakar rampasında 7 km dir 3.vites az geliyor 4 çok geliyor ben 4.vitesle bir çok aracı solladım.devir 3500-4000 aralığında seyrettim.bu esnada 17 lt gösteriyordu yol bilg.
2000cc motor bana göre değil tabii ki,5 tıldaki vergilerle ben araç yenilerim herhalde.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
C sınıfı araç alıcak olanlara şuan samimi olarak önerdiğim 3 araç var 4. sü promosyon.. C sınıfı hemen hemen bütün araçları test etmişimdir bugüne kadar kendi görüşüm ;

HB ; Manuel benzinli olucaksa ; Astra Cosmo 1.4 140 PS  

HB ; Dizel veya Benzinli Otomatik olucaksa : Golf 1.4 Tsi 122 PS DSG , Golf 1.6 TDİ 105 PS

Sedan ; Benzinli veya Dizel olucaksa : Focus 1.6 182 PS Manuel , Focus 1.6 115 PS TDCİ

HB-SW Fiyat/Performans Aracı aranıyorsa ; Renault Megane 1.5 110 PS DCİ , En son Expression donanım (Bayaa bi dolu) aracı bir arkadaşım fırsat araçlardan 45.000 TL ye almıştı.

Dediğim gibi yazdıklarım kendi düşüncelerim,kendime araba alıcak olsam bu şekilde yola çıkarım,hangisinin incelemelerime göre daha üstte gördüğümü tamamen samimi olarak yazdım umarım faydalı olur.

Çevrimdışı asiiaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar teşekkür ederim ben fsi den memnun olmadığım için satmıyorum golf artık küçük geliyor sedan araba alacam ondan dolayı birde dün teste çağırdılar gittim bayii bana hem octavia dizeli test ettirdi birde süperb dizeli test ettirdi tabi 1,6 sını eşimle gittim eşim superb diyor ben  ne yapayım sıfır dizel bir araba alacağız ikilemde kaldım ben ben şimdi aldığım arabayı allah kaza bela vermez ise 10 yıl kullanmak üzere düşünüyorum aceba ikinci el superb mi yoksa sıfır oktavia mı

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır araba her zaman farklıdır, imkanınız sıfıra yetiyorsa bir model altı olsun sıfır olsun. Kaldı ki burada sözü edilen arabada eften püften bir arabada değil üstelik, Octavia çok güzel seçeneklerden biri. Sıfır Octavia'dan yana tercihinizi kullanın derim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;316750
Sıfır araba her zaman farklıdır, imkanınız sıfıra yetiyorsa bir model altı olsun sıfır olsun. Kaldı ki burada sözü edilen arabada eften püften bir arabada değil üstelik, Octavia çok güzel seçeneklerden biri. Sıfır Octavia'dan yana tercihinizi kullanın derim.
aynen katılmakla beraber focus sedan dizel astra cosmo paket dizelde daha güçlü araçlar,onlarında testini yap derim.fiyat,kalite,konfor,donanım olarak düşün derim.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: asiiaslan;316661
arkadaşlar teşekkür ederim ben fsi den memnun olmadığım için satmıyorum golf artık küçük geliyor sedan araba alacam ondan dolayı birde dün teste çağırdılar gittim bayii bana hem octavia dizeli test ettirdi birde süperb dizeli test ettirdi tabi 1,6 sını eşimle gittim eşim superb diyor ben  ne yapayım sıfır dizel bir araba alacağız ikilemde kaldım ben ben şimdi aldığım arabayı allah kaza bela vermez ise 10 yıl kullanmak üzere düşünüyorum aceba ikinci el superb mi yoksa sıfır oktavia mı

10 yıl kullanılıcaksa superb :ok:

Çevrimdışı asiiaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende %90 oktavya 1,6 tdi elegans dan yana kullanacamgibi. dün bayiye gittim superb kullandırdı abi o motor o kasayı kaldırıyorsa octavia da beni tatmin eder bana yeter gibi geldi.FOCUS ben hiç düşünmüyorum işyerinde kullanan arkadaşlar hiç memnun değiller performansdan falan.240 tork var 1,6 dizelinde bildiğim kadarıyla broşürün de okumştum.

Çevrimdışı asiiaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
inşallah alah nasip edersede  sıfır düşünüyorum belki temiz ikinci el beyaz 2012 1,6 tdi az km de fiyattada 5,7 fark olursa ikinci elde olur arıyorum

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şunuda inceleyin derim 1.6 180 ps 230 tork ama yakıt verilerinide hesaba katmak gerek.insigna 1.6 cdti çıkarmıyor sanırım.1.4 140 ps gerçekten hız manyağı makinaya benziyor.

http://www.opel.com.tr/content/dam/Opel/Europe/turkey/nscwebsite/tr/11_Brochure_Library/insignia_specsheet_09_2011.pdf