škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

En iyi xenon kiti için yardım !!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkdaşlar 2007 model corolla aracımın xenon far ampülü yakınlarda ömrünü doldurdu, Ampül modeli; Philips 4300 K 4DR

Orjinal xenon kit var, bu yüzden kit beyinleri "Denso" marka ve farların altında sabitlenmiş, değişimi için farın değişmesi lazım diyorlar, yedek ampüller philips ve baya bir pahalı, bu nedenle bende nette gezerken "Sunpart " diye bir markanın ampülü kullandım, 6000 K,  yakınlarda Sunpart ampülde de pırpır yapma başladı, bende artık olursa komple yeni bir kit taktırmayı düşünüyorum, 4300 K istiyorum,

sizce en uygun en mantıklı xenon kiti ne olur ? piyasadaki ürünler :)

Hella, Philips, Cenmax, Cyclone, Mtec, Texon, Bosch, Monza, Twince, Sunpart vb.
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı harun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.opelcarclub.com

Çevrimdışı greghile

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim gorusum madem uzerinde orjinal bence ampulu pahali dahi olsa buna deger diye dusunuyorum cunku ayni verimi alacaginiz xenon kit 800 tlden asagi yok
Skoda fabia 1.4 TDİ ambiante 2008 gök mavisi

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben philips kullanıyorum seneyi geçti renk tonlaması en iyi mtecle phlipste var. yedek parça pahalı ama bozulmuyorki meret:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Orijinal xenon varsa kitler sana olmaz (yuvaya uymaz), kit dediğin H harfi ile başlayan, plastik dipli ampullere sahiptir.

Orijinal ampulün kodu da soketi de farklı, D1S gibi

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet benim ampülün kodu D4R veya D4S, ama piyada bu ampüller çok pahalı, adet fiyatı 250-350 tl arası rakamlarda, bende o yüzden kiti komple değiştireyim dedim, demek uymaz diyorsunuz İrfan hocam :(
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Orjinal sistem varken diğer kitlere geçmeyin derim hem olmaz diye biliyorum ampül yuvası vs herşey farklı hatta sizn ki bi-xenon değil mi ?
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
300-300 ampüle verin derim hiç diğerleriyle uğraşmayın TR deki markaların alayı çin arada 1-2 istisna hariç :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal ampülü almak daha mantıklı bence de..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;316413
Orjinal sistem varken diğer kitlere geçmeyin derim hem olmaz diye biliyorum ampül yuvası vs herşey farklı hatta sizn ki bi-xenon değil mi ?

Bi-xenon değil, hatta mercekte yok, ama orjinal xenon var :)

Alıntı yapılan: kadir_;316417
300-300 ampüle verin derim hiç diğerleriyle uğraşmayın TR deki markaların alayı çin arada 1-2 istisna hariç :)

Alıntı yapılan: mygokhan;316434
Orjinal ampülü almak daha mantıklı bence de..

Arkadaşlar durum bu kadar vahim mi ya, çok para 600 tl :(
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2012, 20:24:24 Gönderen: osiiso »
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aldığınız ampüle servis 2 yıl garanti vermiyor mu?

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Serviste 1 adet ampül 550 tl idi, bende hemen kaçtım  :D ve servis şu ifadeyi kullandı, "her iki ampül ve her iki beyinde değişmeli, ve bunun yaklaşık fiyatı 2000 tl" dediler, bende 1 yıl garantili Sunpart ampül, bugün akşam baya bir pır pır yaptı, söndü yandı, bişeyler oldu,

acaba beyin mi bozuldu :(
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim laguna II aracımda da orj D2s xenon vardı ve beyinlerden bir tanesinde sorun çıktı servis 650 tl dedi. bende sizin gibi düşünüp D2S çin malı takmıştım. fakat sizin ampul türüne hiç denk gelmedim kit olarak

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osiiso;317124
Serviste 1 adet ampül 550 tl idi, bende hemen kaçtım  :D ve servis şu ifadeyi kullandı, "her iki ampül ve her iki beyinde değişmeli, ve bunun yaklaşık fiyatı 2000 tl" dediler, bende 1 yıl garantili Sunpart ampül, bugün akşam baya bir pır pır yaptı, söndü yandı, bişeyler oldu,

acaba beyin mi bozuldu :(

550 bir tanesi?? yani iki far için 1100?? ne diyo la bunlar? Tamam Xenon ampul pahallıdır da bu da direk su kaçırıyor yahu, ne bu fiyat. Gözünü sevdiğimin halojeni, patladı mı 10 lira al tak aynen devam.
Orjinal olarak kullanılan ampulun markasını öğrenip internet üzerinden almayı deneseniz, emimin yarı fiyatı civarına olacaktır tahminim. Balastlarda falan da sıkıntı varsa orası ayrı tabi, o zaman iş daha sıkıntı :( Araç üzerindeki fabrikasyon çıkışlılar kit olarak piyasada bulunamıyor kolay kolay benimde bildiğim, ya da çıkmacılara bakın, çıkma takım alın. Sıkıntılı bir durum, inşallah kısa zamanda çözülür, geçmiş olsun :(

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;317136
benim laguna II aracımda da orj D2s xenon vardı ve beyinlerden bir tanesinde sorun çıktı servis 650 tl dedi. bende sizin gibi düşünüp D2S çin malı takmıştım. fakat sizin ampul türüne hiç denk gelmedim kit olarak

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/sun-part-d4s-xenon-ampulu-garantili-tek-adet-45898353

bu satıcıdan almıştım bende, elinde diğer modeller de var, H serisi, D2S, D4S, ama sistemi yeni baştan kurayım dedim :(
.

[SIGPIC][/SIGPIC]