škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ESP

drys · 35 · 10369

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;316501
Şuna benzer bir tuş var onu kapatıyorum
http://www.team-bhp.com/carpics/skodayeti/l/Interior/skoda-yeti-04.jpg
http://www.team-bhp.com/carpics/skodayeti/l/Interior/skoda-yeti-03.jpg
orada 2 tuş var biri kayan araç resmi biri ofroad hangi tuş hangi işe yarıyor bizim makinada sadece esp off/on var.Birde o tuşların yanında park tuşu var sanırım ön park sensörü tuşu sizin araçda varmı?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağdaki tuştan kapatmanız lazım

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
octavia'larda ESP'yi kesinlikle kapatamıyorsunuz ama ASR'yi kapatabiliyorsunuz. çok gevşek, karlı ve çamurlu yollarda kapatılması uygun olur.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;316599
octavia'larda ESP'yi kesinlikle kapatamıyorsunuz ama ASR'yi kapatabiliyorsunuz. çok gevşek, karlı ve çamurlu yollarda kapatılması uygun olur.

Benim 2010 FL octi elegancede ESP tuşu var. Geçen karda ben de bastım. Ekranda da ESP off yazdı. Kılavuzda da esp nin kapatıldığı, beraberinde ASR vs nin de kapandığı yazıyordu

Sizin bahsettğiniz daha eski veya yeni octiler mi? Benim 2010 da sadece esp kapatılıyor ve beraberinde asr vb. ne varsa kapanıyor..

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta kapının önünde 15-20 santim kar vardı. Çıkıştada da hafif meyil var, arabayı çıkaramadım ilk 1-2 denemede. Sonra ASR'yi kapatmak geldi aklıma, hemen çıktım. Araç kayıyor, kaydıkça patinaj çekiyor zannedip iyice yardırıyor ASR, yerinde sayıyorsun öylece :) Yalnız hızı alıp giderken çok yararlı bir sistem. Karda çok yararı oluyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;316599
iyide sadece esp tuşu var asr tuşu yok ki,onu nasıl halledeceğiz ki?
Alıntı yapılan: cnydn;316620
Benim 2010 FL octi elegancede ESP tuşu var. Geçen karda ben de bastım. Ekranda da ESP off yazdı. Kılavuzda da esp nin kapatıldığı, beraberinde ASR vs nin de kapandığı yazıyordu

Sizin bahsettğiniz daha eski veya yeni octiler mi? Benim 2010 da sadece esp kapatılıyor ve beraberinde asr vb. ne varsa kapanıyor..
ben bundan bişi anlamadım siz kendiniz kapatırsanız kanır diye biliyorum,eğer sadece esp tuşlu olan octavia dan bahsediyorsanız.zira bizimki öyle.

Alıntı yapılan: ailotana;316628
Geçen hafta kapının önünde 15-20 santim kar vardı. Çıkıştada da hafif meyil var, arabayı çıkaramadım ilk 1-2 denemede. Sonra ASR'yi kapatmak geldi aklıma, hemen çıktım. Araç kayıyor, kaydıkça patinaj çekiyor zannedip iyice yardırıyor ASR, yerinde sayıyorsun öylece :) Yalnız hızı alıp giderken çok yararlı bir sistem. Karda çok yararı oluyor.
Geçenlerde benimde başıma gelen mevzu bu olayın aynısı,eski taunus lar vardır ya hani o bir defada geçti gitti bizim ki pati yaptı durdu,asr ne iş dedim kendi kendime ama bu arada yandı durdu.demek ki olay buymuş.

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;316565
orada 2 tuş var biri kayan araç resmi biri ofroad hangi tuş hangi işe yarıyor bizim makinada sadece esp off/on var.Birde o tuşların yanında park tuşu var sanırım ön park sensörü tuşu sizin araçda varmı?
Hocam kendi fotolarımı yükleyemediğim için internetten başka aracın fotoğraflarının linkini kopyaladım.Benim araçta da o fotoğraflarda yer alan sadece en sağda ki kayan araç resmi bulunmaktadır.Diğer tuşlar yok yani.Açıkçası kayan araç remsimli tuşun adını da bilmiyorum,ESP tuşu zannediyordum.
İşte araç şehir içinde buzlu zeminde kayıp durunca o tuşa bastım ve off ettim sonra araç hiç buz yokmuş gibi çekiş sağladı.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: drys;316645
Hocam kendi fotolarımı yükleyemediğim için internetten başka aracın fotoğraflarının linkini kopyaladım.Benim araçta da o fotoğraflarda yer alan sadece en sağda ki kayan araç resmi bulunmaktadır.Diğer tuşlar yok yani.Açıkçası kayan araç remsimli tuşun adını da bilmiyorum,ESP tuşu zannediyordum.
İşte araç şehir içinde buzlu zeminde kayıp durunca o tuşa bastım ve off ettim sonra araç hiç buz yokmuş gibi çekiş sağladı.

Kayan araç tuşu ASR  ;) Senin araba yeni, yenilerde böyle, ESP erişim dışı, hep devrede

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;316645

Hocam daha önce yazdım ya en sağdaki tuşu kapatacaksın diye. ASR tuşu, kapatınca daha rahat panitaja kalkıyor, çekiş artıyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında bu sistemleri birbirlerinden ayırmamaları işgüzarlıktan başka birşey değil, hepsi ABS beynine bağlı sistemlerdir çünkü. Kabaca birbirine paralel bağlayıp bırakıyorlar kısa yoldan. ASR ayrı ESP ayrı kapanabilmeli. Bu şekilde kapanmayanlar için söylüyorum tabi.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;316814
Aslında bu sistemleri birbirlerinden ayırmamaları işgüzarlıktan başka birşey değil, hepsi ABS beynine bağlı sistemlerdir çünkü. Kabaca birbirine paralel bağlayıp bırakıyorlar kısa yoldan. ASR ayrı ESP ayrı kapanabilmeli. Bu şekilde kapanmayanlar için söylüyorum tabi.
aynen dediğin gibi ayrı ayrı olsa daha iyi olurdu,extra masraf diye yapmamışlardır herhalde.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün karda lazım oldu mesela kapatmak, ASRyi kapattım yoksa garajın yokuşunu çıkmazdı, hafif patiyle tırmandık karlı zeminde :)

06lkn66

• Ziyaretçi
bizim hiç öyle sistemlerimiz yok çıkmadığı yerde iman gücüne sığınıyoz :D gece ayazdı sabah arabanın altı buz tutmuş gaza bastıkça sağa sola oynuyo paspaslarım sağolsunlar attım tekerlerin altına ilk hareketten sonra kuru zemin gibi gidiyo zaten :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;317898
bizim hiç öyle sistemlerimiz yok çıkmadığı yerde iman gücüne sığınıyoz :D gece ayazdı sabah arabanın altı buz tutmuş gaza bastıkça sağa sola oynuyo paspaslarım sağolsunlar attım tekerlerin altına ilk hareketten sonra kuru zemin gibi gidiyo zaten :D

Benim de yeni oldu, yıllardır baz modeldeydim.

ASR'yi kapatınca baz oluyor zaten  :D

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;317903
Benim de yeni oldu, yıllardır baz modeldeydim.

ASR'yi kapatınca baz oluyor zaten  :D

sabah babamla birlikte çıktık evden ben arabayı yerinden çıkarmaya uğraşırken camı indirdi ben gidiyorum debelen sen debelen şoförlük bilmiyonki dedi kapattı camı gitti :D ben yanına vardığımda adam çayını almış içiyodu fabrikada :D