škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla koca altea xl bugün ilk sürüş keyfimi yaşadım mükemmel bir kalkışı gidişi var fakat ufak testimizde yaklaşık 6 km 9.2 litre yi gördük fakat motor tam değildi(45 derecede kalkışa geçmiştik) biraz çalıştırmıştık lambalara bakıyorduk :D fakat yakıt çok yüksek geldi. Arabanın bakımına 30000 bakımına 3000 km var acaba sadece yağını değiştirsem mi çoğu forumlarda yağı değişirse az yakar şeklinde söylentiler var ?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yağını kalite yağ ile değişsen bile 0,5-0.7 lt arası azalma olur ki değmez bu yakıtın ekonomisine.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlı olsun, 1.4 TSI motor mu?

Araca alışana kadar bir de soğuk motorla normal yüksek tüketim, TSI motorlar kat. kon. ısınana kadar çift kat benzin üflüyor - double injection  ;)

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tdi usta :) Tdi de benzinli gibi maşallah ok gibi fırlıyor :)

06lkn66

• Ziyaretçi
ısınana kadar yakar ısındıktan sonra arabaya da alıştığınızda yakıt dahada düşecektir

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yenibosna beylikdüzüne gittik trafik genelde açıktı 8 litrenin altına inemedik
beylikdüzü yenibosna yaptık 9 litre civarıydı

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürekli eko mod kullanmaya özen gösterin belli bir zamandan sonra düşecektir :) Birde sürekli devirli kullanmayın yolu düz bulduğunuzda direk üst vitese geçin düşük devirde daha az yakacaktır :)

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla hocam beylikdzü istanbul yolu artık bozukluktan çıkmış 100 m bir yamukluk var vites değiştirn göstergesine uyalım dedik araba kasılmaya başladı 2 de gidiyoruz orada araç 4 de gidiyor gösteriyor 3 e alıyoruz 4 e geçirin diyor 4 e koyuyoruz araba gitmiyor nasıl iş anlamadım :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vites göstergesine pek takılmayın çoğu zaman saçmalıyor :) Siz arabanın gideceği deviri kestirdiniz mi kafanıza göre vites seçmeye başlarsınız zaten :)

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla hocam pek kestiremedim taksiciyiz ama 1.3 multijet albea kullanıyorum 240 250 civarı yakıyor aynı kullanımda fakat bunda bayağı yüksek acaba deviri nerelerde tutmak lazım :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı motorlu octavia kullananlar var 6-7 litre arasında geziniyoruz diyorlardı onlara sormak lazım :)

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: WebKings;317006
valla hocam beylikdzü istanbul yolu artık bozukluktan çıkmış 100 m bir yamukluk var vites değiştirn göstergesine uyalım dedik araba kasılmaya başladı 2 de gidiyoruz orada araç 4 de gidiyor gösteriyor 3 e alıyoruz 4 e geçirin diyor 4 e koyuyoruz araba gitmiyor nasıl iş anlamadım :)
Daha önce de yazdım, tekrar edeyim.

Fiesta 1.4TDCi' de de var o vites yükselt uyarısı. Düz yoldaysanız ve çabuk hızlanmak gibi bir sıkıntınız yoksa, o uyarıya uyarsanız tüketim düşük seyredecektir. Yalnız o uyarı örneğin 2200d/d' de çıkacak şekilde ayarlanmış. Siz rampa tırmanırken veya arkadan gelen kamyondan kaçmaya çalışırken o uyarıya uyarsanız araç da sizin sürüşünüz de tabiidir ki saçmalayacaktır. Ben o uyarıya uydum, Fieasta' yı rampa yukarı stop ettiriyordum az kalsın.:D

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bizde düz yolda kafayı yedi 3. vitesteyiz 5 e koy dedi 5 e koydum araba öldü vitesi 3 e alana kadar devirden düştük :D Yaw birde çok stop ediyor araba 10 kere duruyorsam 2 kere stop ediyor şimdi hani acemiyim desem 35 yıllık taksiciyim :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: WebKings;317579
bizde düz yolda kafayı yedi 3. vitesteyiz 5 e koy dedi 5 e koydum araba öldü vitesi 3 e alana kadar devirden düştük :D Yaw birde çok stop ediyor araba 10 kere duruyorsam 2 kere stop ediyor şimdi hani acemiyim desem 35 yıllık taksiciyim :D
Tiguan' da da, Fieasta' da da Jetta DSG' de de devri kırmızıya dayamışsam sadece bir üst vitese atma işareti çıkıyor. 2 ile giderken direkt 4' e at demiyor. Devir kırmızı da olsa sadece bir üste at diyor. Ha bir üste atında hemen onun da bir üstünü söylüyor tabii.