škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Linea Nasıl Bir Arabadır?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aksel

• Johnny Bravo
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Feridun;316948
2010 model lineamiz var. Dynamic plus. Yagmur sensoru, cruise control vs dolu bir arac birde otomatik. Cok memnunuz sahsen. Az yakiyor az kaciyor :D

Acaba 1.6  dizel daha iyi mi kacar :)ben de lineayı merak ediyorum.Donanımı ve tasarımı hosuma gidiyor ama genel bir önyargı var tr de.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lastdkilly;316968
Marka fanatikliği yapmadım hiç her arabanın güzel özellikleri vardır elbette. Sadece parasına göre alabileceğimiz en makul arabayı bulmaya çalışıyorum. Fransıza para verme aman fiat' a bulaşma, hyundai'nin sacı ince diyenlerin de zaten çoğu bu arabaları tanımadan yorumda bulunuyorlar canımı sıkan bu benim. Sanırım ford ile bir müddet daha devam hiç olmadı tdci trend ya da lpg li trende geçeriz diye düşünüyorum model yükseltip :)

Focus 2 Nin Yol Tutuşu VS Mükemmel Bir Araç , Özellikle HB Olanına Bayılıyorum. Focus 1 İnde Tek Kapı Olanını Kullanmıştım 17 İnç Jant Yay Falan Vardı Oda Oturaklı Güzel Bir Araçtı Birde LPG Li Olmasa Tam Anlayacaktık :D

Madem Focuscusunuz Bekleyip İlerde Focus 2 Almanızı Tavsiye Ederim :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Linea benim hoşuma giden bir araç. B sınıfı ancak C sınıfına daha yakın bir görünümü var,zaten çoğu insan C sınıfı sanıyor. Multijet motorları anlatmaya gerek yok zaten.
Alınabilir bir araç diye düşünüyorum :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Can;316978
Linea benim hoşuma giden bir araç. B sınıfı ancak C sınıfına daha yakın bir görünümü var,zaten çoğu insan C sınıfı sanıyor. Multijet motorları anlatmaya gerek yok zaten.

:+1:

3-4 kez uzun yol yaptık 1.3 MJ motorla, hiç fena değil

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lastdkilly;316930
Sahibinden'de rastlıyorum ikinci el ilanlarına active plus donanımlı 2010 - 2011 modelleri rahatlıkla 26000 e bulunabiliyor. Ama forumlarda hep bi ön yargı var bu arabalara. Kimi tasarımını beğenmiyor kimi motoru çekmiyor diyor kimi basık bir araba diyor. Bence fiyatına göre güzel araba tasarımı donanımı olsun. Siz neler düşünürsünüz linea için? :)
2.5 yaşında 40binde 2010 model 1.6mj emotion plus var, gayet memnunuz, active plus yerine emotion olanlarını tercih ederim çünki uygun rakama bulunanların büyük çoğunluğu şirket ya da kiralama arabalarıdır.
B sınıfı değil diyenler olmuş ama tam anlamıyla bir c sınıfıdır ama piyasa talepleri doğrultusunda active gibi baz doanımlı olanları bu izlenimi veriyor.
Tan anlamıyla fiyat/performans arabasıdır, 1.6mj en dolusu esp-6havayastığı vs 40bin liradır, bu sınıfta en baz donanımlı dizel aracı bu fiyata alamazsınız bile, onun için fiyatına göre değerlendirmek lazım.
Yüzü ve donanımları artık eskidi, 1-2 ay içinde önü ve arkası değişip içide muhtemelen punto evo gibi olacak, Motorlar yenilenecek, donanımlar artacak. Yeni nesil multijet ve multiair gibi motorlar gelecek.
Size tavsiyem 1.3 emotion aramanız, temizini bulursanız kesinlikle üzmez ama 1.3 düz viteslerde esp paketini bulunmaz, onun için 1.4t-jet ya da 1.6mj almanız lazım.
Varsa konu ile alakalı soru cevaplarım.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ilaç represanti olan bir çok arkadaşım var ve bircogunda linea mevcut

bir kez "bu araçta iyiymiş valla ben cok memnunum" diyen olmadı

ama yinede araç zevki kişiseldir her türlü fikre saygılıyım

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;316978
Eğer c sınıfı açısından eni dar diye değil diyorsanız, doğrudur sınıfındaki en dar araç ama uzunluk açısından bakıldığında 4.56cm ile gayet rahat karşılıyor, donanımları açısından zaten bir eksisi yok.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_emrah;316983
ilaç represanti olan bir çok arkadaşım var ve bircogunda linea mevcut

bir kez "bu araçta iyiymiş valla ben cok memnunum" diyen olmadı

ama yinede araç zevki kişiseldir her türlü fikre saygılıyım
Focus alamadıkları için kızmışlardır, 0km fiyatına bakarsanız fiyat/performans aracı olduğunu görebilirsiniz.

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;316981
2.5 yaşında 40binde 2010 model 1.6mj emotion plus var, gayet memnunuz, active plus yerine emotion olanlarını tercih ederim çünki uygun rakama bulunanların büyük çoğunluğu şirket ya da kiralama arabalarıdır.
B sınıfı değil diyenler olmuş ama tam anlamıyla bir c sınıfıdır ama piyasa talepleri doğrultusunda active gibi baz doanımlı olanları bu izlenimi veriyor.
Tan anlamıyla fiyat/performans arabasıdır, 1.6mj en dolusu esp-6havayastığı vs 40bin liradır, bu sınıfta en baz donanımlı dizel aracı bu fiyata alamazsınız bile, onun için fiyatına göre değerlendirmek lazım.
Yüzü ve donanımları artık eskidi, 1-2 ay içinde önü ve arkası değişip içide muhtemelen punto evo gibi olacak, Motorlar yenilenecek, donanımlar artacak. Yeni nesil multijet ve multiair gibi motorlar gelecek.
Size tavsiyem 1.3 emotion aramanız, temizini bulursanız kesinlikle üzmez ama 1.3 düz viteslerde esp paketini bulunmaz, onun için 1.4t-jet ya da 1.6mj almanız lazım.
Varsa konu ile alakalı soru cevaplarım.

Arka koltukta 3 kişi rahat seyahat eder mi bir de yol sesi nasıldır?
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2012, 20:50:51 Gönderen: lastdkilly »

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1,3 multijet 90 hp 6 ileri manuel Fıat grande puntoyu hazıran ayından berı kullanıyorum.Yakıt konusunda cımrı yakıtı ekonomık performansı ıyıdır.Bakımı cok dıyebılırım.Bızım arac 10 bınde yag değişimi 20 binde bakıma gıdıyor.Bakım malıyetı bırçok benzınlı aractan ucuzdur.Aracta esp vs var,bugune kadar yol tutus ıle ılgılı sorun yaşamadık.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;316987
Tahminimce Şöyle Bişeye Benzeyecek :)
Ne yazıkki muhtemeln bu şekilde olacak, resim taze taze bursadan çekilme

Çevrimdışı Fsı Turbo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;316959
Nedenini Söyleyinde Bizde Neden Bulaşdıgımızı Anlayalım ? Heryerde Bu Hyundaiye , Fiata , Renoya Bulaşmayın Diyenler Olmak Zorundamı Merak Ediyorum .. Görende Mercedes Falan Kullanıyor Sanacak.

Ben bu sözleri çok usta şöförlerin ağızlarından çıktıkları için buraya yazıyorum.Hyundai ile kaza yapan çok tanıdıgım var ve 2 kişinin hava yastığı açılmadı araba 2010 modeldi hemde.''görende mercedes kullanıyor sanacak'' lafı ne anlamda söylediniz anlamadım :S

Çevrimdışı Fsı Turbo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;316969
Bizimki bize itaat ediyor valla sıkıntı yok, bir mesaj okutmayı beceremedik oda telefonu beğenmedi yoksa karnını doyurdukmu hiç ikiletmiyor, önyargının da bu kadarına pes.

ben kullanmadım ki arabayı sadece kullananların söylediklerini yazıyorum buraya.kızmayın ya hemen :D

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lastdkilly;316991
Arka koltukta 3 kişi rahat seyahat eder mi bir de yol sesi nasıldır?
Edebilir, teknik verilerden bakabilirsiniz sınıfı için dar ama abartılacak kadar değil, bizimkinde sıkıntı yok, linea forumundan da yol sesinden şikayetçi görmedim ama 110km üstünden itibaren hem punto hem de linealar ayna bölgesinde rüzgar sesi alır ama rahatsız edici boyutta değildir.