škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Linea Nasıl Bir Arabadır?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.3 motor yakıt ve vergi yüzünden üretilen ve kaldırılmayacak bulunmaz bir cevherdir. 10. gününde satmak zorunda kaldığım 25.000 deki linea mın sadece cam açma düğmelerinin konumundan şikayetçiydim. çekişine laf yok, hızlanması ve gidişi de çok yeterliydi. bursa ya giderken net hatırlamıyorum ama beklemediğim kadar hızlanmıştı 190 200 civarı. kesinlikle fiyatı yüzünden tercih edilebilecek fiyat performans aracı bence.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fiyatına göre bana gerçekten ucuz olan araçlardan.o fiyata dizel bir araç.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ön farlarının 1 yılda sapsarı olacak şekilde solmuş olanını gördüm.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;317190
Ön farlarının 1 yılda sapsarı olacak şekilde solmuş olanını gördüm.
2.5 yıldır tertemiz bir şekilde duruyor, keşke aracın kilometresine ve birde farların ne kadar kullanıldığını sorsaydınız.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neden alınmasın canım, mis gibide alınır kullanılır. Az yakıyorlar ama gayet tatminkar gidiyorlar. Servisleri ve parçaları ucuz, Fiat piyasanın en temel oturmuş markalarından biri, köşebaşındaki dükkanda her parçasını bulursunuz. Hem biraz sedan olsun hem donanımı olsun bunun yanında ekonomik yaksın ve servisi uygun olsun deniyorsa tam karşılığı gelen arabalardan daha ne olsun. Tüm bu özellikleri bir arada sunan kaç marka ve model var daha? Alternatifi bir elin parmağı kadar yok.

Db1

• Ziyaretçi
1.5 yildir bizde sirket araci olarak var. uzun yolda adamin iflahini kesiyor. arabayi sirtinda tasimissin gibi yoruyor. ha az yakiyor, parcasi ucuz, sifir konfor ariyorsaniz alin gecin.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence alınabilir bir otomobil..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kuzenim punto almış. hoşuma gitti ama direksiyondaki fiat amblemi yok mu. aşılmıyor bu önyargılar işte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baduruk;317275
kuzenim punto almış. hoşuma gitti ama direksiyondaki fiat amblemi yok mu. aşılmıyor bu önyargılar işte.
Aynen skoda gibi değil mi?:++:

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;317280
Aynen skoda gibi değil mi?:++:
Ön yargıları yok etmek, atomun çekirdeğini parçalamaktan daha zordur. Albert Enistein

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Fiat'ın ön yargıyla bir ilgisi yok..

Skoda kendini değiştirdi,Vw bünyesine girdi ve o şekilde kaliteye kavuştu.. Şuanki Skodaların eski Skodalarla hiçbir ilgisi yok amblem dışında.

Fiat öyle değil ama.. Kendini yenilemedi daha düne kadar 15 sene önce ürettiği Sieanayı,Albea diye millete yutturmaya çalışıyordu.

Linea hakkında bildiklerimi yazayım..

Araç 120 den sonra şeritlerde geziniyor.. Aerodinamisi bozuk.. Yan rüzgarlardan bukadar etkilenen bir araba daha ömrü hayatımda görmedim.

Konfor 0,direksiyon hissi yok denilicek kadar kötü..Açtığı ıvır zıvır sorunlar okadar fazla ki bu arabadan kolayca soğuyabilirsiniz.

Koltuğun altında nerden geldiği bilinmeyen vidalarmı bulmadık,araba daha 10 bin km deyken teyp tuşları,cam açma tuşlarımı soyulmadı..Emotion donanım araçta kapı kollarında olan krom şeritmi soyulmadı,jant bijonlarımı paslanıp garantiden değiştirilmedi daha neler neler..

Ha bunların hepsi Tüm Linealarda olucak diye bir kuralda yok tabi.. Şans işi birazda ama benim Fiat markasından midem birkaç kere bulandı..Taksicilerinde çoğu Albeadan , Era ya geçti mesela.. Kendi aralarında Albeaya Albela derler hatta.

İster ön yargı diyin ister cahil diyin ama ben şuan 0 olarak satılmakta olan Fiat,Peugeot,Citroen markalarının hiçbir aracını almam. Çevremdekilerede aldırmamaya çalışırım.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiat'ın modelleri yalnızca albea modelinden ibaret değilki, artık üretilmiyecek oda ayrı bir konu, linea-punto-bravo-doblo yeni modellerden, markanın satış stratejisi böyle, daha iyi Fiat istiyorsanız Alfa dünyanın en iyi arabasını istiyorsanız yine bir Fiat olan Ferrrari alacaksınız.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;317300
Fiat'ın ön yargıyla bir ilgisi yok..

Skoda kendini değiştirdi,Vw bünyesine girdi ve o şekilde kaliteye kavuştu.. Şuanki Skodaların eski Skodalarla hiçbir ilgisi yok amblem dışında.

Fiat öyle değil ama.. Kendini yenilemedi daha düne kadar 15 sene önce ürettiği Sieanayı,Albea diye millete yutturmaya çalışıyordu.

Linea hakkında bildiklerimi yazayım..

Araç 120 den sonra şeritlerde geziniyor.. Aerodinamisi bozuk.. Yan rüzgarlardan bukadar etkilenen bir araba daha ömrü hayatımda görmedim.

Konfor 0,direksiyon hissi yok denilicek kadar kötü..Açtığı ıvır zıvır sorunlar okadar fazla ki bu arabadan kolayca soğuyabilirsiniz.

Koltuğun altında nerden geldiği bilinmeyen vidalarmı bulmadık,araba daha 10 bin km deyken teyp tuşları,cam açma tuşlarımı soyulmadı..Emotion donanım araçta kapı kollarında olan krom şeritmi soyulmadı,jant bijonlarımı paslanıp garantiden değiştirilmedi daha neler neler..

Ha bunların hepsi Tüm Linealarda olucak diye bir kuralda yok tabi.. Şans işi birazda ama benim Fiat markasından midem birkaç kere bulandı..Taksicilerinde çoğu Albeadan , Era ya geçti mesela.. Kendi aralarında Albeaya Albela derler hatta.

İster ön yargı diyin ister cahil diyin ama ben şuan 0 olarak satılmakta olan Fiat,Peugeot,Citroen markalarının hiçbir aracını almam. Çevremdekilerede aldırmamaya çalışırım.
:syg::syg2::gut::ok:eyvallah diyorum ama buna rağmen bugün pejo olsun cıtroen olsun satış rakamları ciddi oranda skoda'yı ona katlar vede böler.Ha bu şu anlamda skoda kalitesinden iyi demek değildir.Servis,bayii,satış staratejisi gibi faktörler önemli bi etken.Cıtroen mesela ciddi kalitede üst segmentte ciddi alternatifler sunuyor.Pejo hakeza.Biz almayabiliriz ama yakıt olarak mıdır yoksa fiyat politikasındanmıdır adamlar satıyor.Skoda ise belli marjınal kimselere hitap ediyor veya eski imajından sıyrılamıyor.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: sipartacus;317310
Fiat'ın modelleri yalnızca albea modelinden ibaret değilki, artık üretilmiyecek oda ayrı bir konu, linea-punto-bravo-doblo yeni modellerden, markanın satış stratejisi böyle, daha iyi Fiat istiyorsanız Alfa dünyanın en iyi arabasını istiyorsanız yine bir Fiat olan Ferrrari alacaksınız.

Evet Albeadan ibaret değil ancak Albeada sonuçta Fiatın bir modeli.. Bravonun üretimi 2012 sonu itibariyle bitiriliyor artık..Doblo dediğiniz aracın nekadar kötü bir malzeme kalitesine sahip olduğunu inceleyipde bilmeyen yok..

Alfa Romeo,Ferrari ve Fiat sadece kağıt üzerinde beraberlikleri var.. Ferrari ile Fiat ın bunun dışında hiçbir ilişiği yok.. Alfa Romeo ya ise Motorları Fiat veriyor ancak yine genel anlamda Fiat ile ilgisi yok..Aynı Jaguar ile Tata gibi yani.. Fiat İle ortak Üretim yapan Lancianın ise ne durumlara düştüğü ortada.. Bravonun alt yapısını kullanarak Delta diye bir araç yaptılar,Bravo ile direksiyonu bile aynı olan arabaya 60 bin tl istiyorlar.. O arabayı her incelemeye gidende içinden Fiat a küfür ediyor.

Amacım marka karalamak,kötülemek değil sonuçta hiçbiri babamızın firması değil..Ben incelemelerim,tecrübelerim doğrultusunda görüşlerimi belirttim ha belki ileride aracım bir Fiat olabilir hiç belli olmaz ama dediğim gibi ileride.. Bana göre şuan alınabilinicek bir aracı yok çünkü fiat ın :)
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2012, 15:00:32 Gönderen: Perfect »