škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Linea Nasıl Bir Arabadır?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;317312
Evet Albeadan ibaret değil ancak Albeada sonuçta Fiatın bir modeli.. Bravonun üretimi 2012 sonu itibariyle bitiriliyor artık..Doblo dediğiniz aracın nekadar kötü bir malzeme kalitesine sahip olduğunu inceleyipde bilmeyen yok..

Alfa Romeo,Ferrari ve Fiat sadece kağıt üzerinde beraberlikleri var.. Ferrari ile Fiat ın bunun dışında hiçbir ilişiği yok.. Alfa Romeo ya ise Motorları Fiat veriyor ancak yine genel anlamda Fiat ile ilgisi yok..Aynı Jaguar ile Tata gibi yani.. Fiat İle ortak Üretim yapan Lancianın ise ne durumlara düştüğü ortada.. Bravonun alt yapısını kullanarak Delta diye bir araç yaptılar,Bravo ile direksiyonu bile aynı olan arabaya 60 bin tl istiyorlar.. O arabayı her incelemeye gidende içinden Fiat a küfür ediyor.

Amacım marka karalamak,kötülemek değil sonuçta hiçbiri babamızın firması değil..Ben incelemelerim,tecrübelerim doğrultusunda görüşlerimi belirttim ha belki ileride aracım bir Fiat olabilir hiç belli olmaz ama dediğim gibi ileride.. Bana göre şuan alınabilinicek bir aracı yok çünkü fiat ın :)
Nasıl hiçbir alakası yok hepsi Fiat'ın markaları Aynı VW olduğu gibi, linea'nın kaputunu açtığımda fiat-alfa gibi birçok amblem gördüm, ortak parça kullanımı çok, ticari araçlar içinde doblonun gayet sağlam bir yeri varki yeni kasa doblo-fiorino bu konuda çok başarılar.

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2. elde uygun fiyata alınıp binilebilecek bir araba bence.

Abim 4 senede 2 tane linea eskitti. Şirket aracıydı ben acıyordum arabaya siz düşünün yani ne yolda kaldığını duydum nede arıza yaptığını. Çok cansız yalnız motoru tabi bir arabadan ne beklediğinde önemli ama alınacaksada 2.el uygun şirket aracı olmayan tercih edilmeli.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: sipartacus;317316
Nasıl hiçbir alakası yok hepsi Fiat'ın markaları Aynı VW olduğu gibi, linea'nın kaputunu açtığımda fiat-alfa gibi birçok amblem gördüm, ortak parça kullanımı çok, ticari araçlar içinde doblonun gayet sağlam bir yeri varki yeni kasa doblo-fiorino bu konuda çok başarılar.

Ne dedim ben ? Motorlar aynı Alfa ile dedim dimi ? Multiair,Mjet bunlar aynı.. Arabanın neresi aynı ? Guiletta Fiat platformu bir araçmı ?

Vw-Skoda-Seat ile hiçbir ilgisi yok söylediğiniz şeyin.

Aynı alt yapıyı kullanan araçları var VW AG nin.. Fiatın aynı alt yapıyı kullandırdığı bünyesindeki tek marka Lancia.. Ek olarak Corsa-Punto ve Doblo - Yeni Combo aynı platformun araçları.

Lambo Vw AG nin bünyesinde olan bir marka,Vw motorlarında Lamborghini amblemi göremeyeceğiniz gibi Fiat motorlarında Ferrariye ait bir parça görmeniz mümkün değil.

Doblo-Fiorinonun sağlam olduğunu söyleyen ilk sizi gördüm valla.. Arabanın içine bindiğinizde sanki bindiğiniz arabanın 90% ının plastik olduğunu hissediyorsunuz zaten.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2012, 15:20:55 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;317327
Ne dedim ben ? Motorlar aynı Alfa ile dedim dimi ? Multiair,Mjet bunlar aynı.. Arabanın neresi aynı ? Guiletta Fiat platformu bir araçmı ?

Vw-Skoda-Seat ile hiçbir ilgisi yok söylediğiniz şeyin.

Aynı alt yapıyı kullanan araçları var VW AG nin.. Fiatın aynı alt yapıyı kullandırdığı bünyesindeki tek marka Lancia.. Ek olarak Corsa-Punto ve Doblo - Yeni Combo aynı platformun araçları.

Lambo Vw AG nin bünyesinde olan bir marka,Vw motorlarında Lamborghini amblemi göremeyeceğiniz gibi Fiat motorlarında Ferrariye ait bir parça görmeniz mümkün değil.
Ferrari ile ilgili hiçbirşey söylemedim zaten, aracın kaputunu açtığımda birçok parçanın ortak olduğunu belirttim

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;317329
Ferrari ile ilgili hiçbirşey söylemedim zaten, aracın kaputunu açtığımda birçok parçanın ortak olduğunu belirttim

Tamam bende aksini söylemedim.

MJet ve MAir motorlar birçok araçta kullanılıyor :)

Benim demek istediğim Motorların aynı olması o araçları aynı üretim kalitesinde yapmıyor.

Volvo'nun şuan araçlarına kullanmakta olduğu Tüm Dizel (PSA) ve Benzinli motorlar hatta şanzımanlar Ford'a ait.. Ama Ford ve Volvonun yeri çok farklı :)
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2012, 15:46:31 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı Fsı Turbo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yav bu sitede artık böyle şu nasıl arabadır falan filan öyle konular açılmasın artık valla.millet kendi görüşlerini ortaya koyuyor ordan birisi çıkıp ters bi cevap veriyor,şudur budur yav kardeşim sanane herkes istediği yorumu yazar sen kimsinde bu arabaya nasıl böyle dersin gibisinden hesap soruyosun.Fiat doblo'ya gelirsek ise gerçekten çok az yakıyor,yedek parça bulmak kolay,eğer şöforlüğün çok iyi ise araba çok atak.Amcam şirketinin mallarını taşımak için 2010 doblo almıştı.araba işimi görüyor,motoru 1.3 motora göre çok iyi,çok atak fakat malzeme kalitesi kötü diyor.Araç kapalı kasa,camların olmadığı bölüm bi zaman sonra çok mal yüklerseniz delik deşik oluyor ve dışarıdan belli oluyor bu.O yüzden içeriden 2cm lik tahta kaplattı.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2012, 18:23:37 Gönderen: Fsı Turbo »

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;317199
2.5 yıldır tertemiz bir şekilde duruyor, keşke aracın kilometresine ve birde farların ne kadar kullanıldığını sorsaydınız.

Arac bize gelen pazarlamacının aracı özellikle ilgimi çektiği icin sordum, 2010 aralık ayında trafiğe çıktığını söyledi. Belki çok fazla güneş altında kaldı, ama antalya sıcağında bile olsa 1 senede solan far o malzemenin kalitesi hakkında bilgi verir. Bunun yanında, kasa olarak çok şık bi araba. Evde bi dergim vardı bulursam burayada resimleri tarayıp atarım, punto, yaris , fiesta , fabia , corsa, jazz , ibiza birde polo nun testleri vardı , en düşük puanla punto sonuncu gelmişti. Test yapan plotların herbiri aracın yol tutuşunun vasat olduğunu yazmıştı. (Fiat ın kalitesine dikkat cekmek icin Punto dan örnek verdim)

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar konuyu sonuna kadar okudum,

öncelikle sizlerden ricam kimse kimsenin görüşüne müdahale etmesin. sonucda araba zevk işidir. şu kaç kilodur dense tartılır sölenir ama araba için çok keskin şeyler söylemek sadece kişiyi bağlar bana hoş gelen diğerine gelmez.

lineayı acemilik zamanlarında sürdüm. cok güzel aracdı bence :) direksiyon tutma yerleri konsolu falan gayet güzeldi iç hacmide genişti, yakıtı cok uygundu sivas yapıp gelmişti dayım. Yakıt cok makul.

Şuan sürdüğüm lagunayla kıyaslayınca laguna daha hoşuma gidiyor ama karşılaştırırsam biraz acımasızlık olur. birisi 2.0 birisi 1.3 araba gidiş yonunden kıyas olmaz segment yonundende kıyas olmaz. yakıt olarak linea daha uygundur laguna biraz daha fazla yakar lpg de.

alınabilirmi? ney için alıcaksnz aracı herkesin arac alıs sebebi farklıdır. yakıt ekonomisi için alnabilir, parçaları makul alınabilir, görsel olarak modf. edicem dersen cok bişi yok gibi parça, gazlıcam dersen oda gereksiz olur.

model ve fiyat olarak bence gayet iyi.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
memur arabası orta halli bi aile için çok iyi bir araç

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ani çıkışlar yapmakta veya fevri davranmakta hata ederiz.
Piyasaya bakarsanız ferrariden ladaya veya tataya kadar her aracın taliplisi vardır :)
Herkesin kendi bütçesine veya zevklerine hitap eden alternatiflerdir bunlar.
Bana hoş ve mantıklı gelen araç diğerine göre saçma ve basittir.
Ama onun kendi fikridir bu,
Bu sebeple bütün fikirlere saygılı olmak lazım :ok:
Gerisi boş gücünün yettiği, beğendiğin araca binersin, kimin ne düşündüğü bence mantıksız. Boş yere stres yapmayın:ok:
Hee bu arada bende fiatı sevmiyorum:++::++::++:
Ama fiyatına da bakıp örn. passatmış gibi beklentilerde de olmamak lazım

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de ani çıkışlara gerek yok. Skoda'nın eksik yanları yok mu? Yalıtım diye bir şey yok paldır küldür gidiyoruz maşşallah. Benim bi arkadaşta benim Octi ile aynı ayar Golf Plus var. Bariz daha az ses alıyor içeri. Octi bizim gelin arabasıydı, arkadaş kırmadı sağolsun. Ondan gördüm aldım. Ama sadece otobanda kullandım. Bozuk satıhta gitmemiştik hiç. Böyle bir sorunu olduğunu bilmiyordum. Ha başka eksikliğini görmüyorum şu an. Fazlasıyla yetiyor bana. Linea alır mısın deseler yanına bile yanaşmam. Tipi hiç hoşuma gitmiyor bir kere. Benim için önce sağlamlık ve görünüş önemli. Donanım sonra gelir. Ha başkasına da Linea daha güzel görünüyordur.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Linea sahipleri kusuruma bakmasın ama şu arabaya ne şekilde bakarsam bakim dizayn anlamında 0

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tipi güzel bence,dar olması kötü :) Zevkler ve renkler tartışılmazki. Sen kırmızı seversin ben mavi :D (sözüm meclisten dışarı) :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet boşu biraz fazla boş duruyor ama dolusu bence gayet yeterli duruyor aracın,benim hoşuma gidiyor :)