škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hyundai İ30 kaza sonrası problem ?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Arkadaşımın C5 i arka lastiğini kaldırıma vurduğu için bütün airbag leri açmıştı.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hava yastıkları nerde açılır nasıl açılır bunu bence kimse çözemez. Sonuçta bakıldığında aracın kabininde hasar yok gibi bir şey. Sürücüsü hala hayatta.O zaman sıkıntı yok..
O taklalar sırasında hava yastığı açılsa belkide şöförün boynunu kıracaktı,ya da parmağını koparacaktı ?

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Seronet;318192
Arkadaşımın C5 i arka lastiğini kaldırıma vurduğu için bütün airbag leri açmıştı.

Bu bir hatadır.Aynı şey araç hareket halınde ıken olsa sonucu cok vahım olabılır.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;318206
Nereden alıntı?

İrfan abi önce facebook ta gördüm ve pek inanasım gelmedi sonra googlede aradım taradım donanımhaberde buldum..

http://forum.donanimhaber.com/m_55157165/tm.htm

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ne derece doğru bilmiyorum  ama can kaybı olmuş diyor ordakiler.. Tabi insallah yoktur.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bu kadar ağır kaza yapıldığı halde açılmadıysa ne zaman açılacak o zaman,aracın ortadan ayrılmasımı gerekir,neden hava yastığı varıdr bir araçta,sadece öldürmemek içinmidr,darbelere,yaralanmalara karşı değilmidir?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

ali baba

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mariachi;318216
İrfan abi önce facebook ta gördüm ve pek inanasım gelmedi sonra googlede aradım taradım donanımhaberde buldum..

http://forum.donanimhaber.com/m_55157165/tm.htm

verdiğiniz linkdeki yazılanların tamamını okudum...
haberin yayıldığı facebook sayfasını ise bir türlü açamadım..
konu kaldırılmış galiba..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Airbag konusu tam bir muamma.İşin içinden çıkılmaz bence.

24metre boyunca takla atıp sağ çıktıysan şükretmek lazım..

Alıntı yapılan: mariachi;318139
Emniyet kemeri takılı değilse hava yastıkları açılmazmı peki ?

SRS airbagler kemere bağlı bildiğim kadarı ile.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
önden acılmadı madem takladayken yan taraflar acılması gerek bence.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba dağılmış ama yine de kabin içi çok kötü görünmüyor...
Adam emniyet kemeri takmadıktan sonra Airbag açılsa da belki daha kötü bir sonuç doğurabilir, adamın kaza esnasında yerinde sabit kalması da çok önemli...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can ve Doğan'ın belirttiği gibi, bende benzerini yazacaktım. Bu Airbag konusunu dışardan yorumlamak çok hatalı ve yanlıştır. Hani insanlar hava yastığı oldumu her durum şartta pamuktan yatak hesabı sarıp sarmalayacak sanıyor. Her marka ve modelde sistemde farklılıklar bulunuyor, önce üreticinin matematiğini öğrenmek gerekiyor sonrada olayın tüm detaylarının bilinmesi. Yoksa takla attı aha açılmadı demek çok yanlış. Yastıkların açılması için gereken şartlar birebir örtüşüyor mu bilmek lazım. Sadece emniyet kemeri değil, bazı sistemlerde ağırlık sensörüde var mesela, koltukta biri var mı yok mu bunun tespitini yapıyor. İşin içine çok parametre giriyor öyle böyle değil kısaca.

Çevrimdışı RC Burakcarisma

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu i30 u daha önce görmüştüm. Hyundai bu kaza hakkında bilgilendirme yapmıştı hatta. Arabanın ön ve arkasında hiçbir hasar yokmuş resimleride vardı hatırladığım kadarıyla ön tampon bile hala yerinde duruyordu. Takla sırasında orta direklere darbe gelmediği için yan hava yastıkları da açılmamış. Arka sol kapıyı da yamultarak açmışlar o yüzden araba biraz daha harap duruyor. Yani uzun lafın kısası araba ön arka ve yan direklerden darbe almadığı için airbagler patlamamış.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
leon ile takla attığımda tüm hava yastıklarım perdeler dahil açılmıştı.
kemerim takılıydı

böyle kazalarda ne olursa olsun açılması lazım

Çevrimdışı paliow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_emrah;318578
leon ile takla attığımda tüm hava yastıklarım perdeler dahil açılmıştı.
kemerim takılıydı

böyle kazalarda ne olursa olsun açılması lazım

Bencede yani açılması lazım.. Sonuçta bu kazada ölümlü olmuş. Allah korusun kazaya maruz kalma esnasında  " dur arabanın airbag sensörlerine darbe aldıralım"
 bunumu hesaplıcaz. ne alaka yaa yok ön direk vurmamış yok yandan yok arkada hasar yok... Açılmalı yani  hava yastıkları.. Tabi emniyet kemeriyle entegre olup olmaması muamma.