škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lpg ilk kez üzdü :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba sevgili arkadaşlar. mayıs ayında taktırdığımdan bu yana hiç sorun çıkarmayan ve gayet memnun olduğum lpg sistemi sabahları soğuktan dolayı mıdır bilmem gaza çok zor geçiyor. gaz donuyor mudur ya da artık ne oluyorsa lpg ye geçerken stop ediyor motor. bir kaç kez denedikten sonra anca geçiyor. ve bu gaza geçme sıkıntısından dolayı da ilk kez motor arıza ışığı yandı. bu yetmezmiş gibi akşam eve gelirken de EPC ışığı yandı. ışıklar belki bilgisayarla söndürülür ama gaza bu kadar zor geçmesi beni çok üzdü. acaba buna benzer bir durum yaşayan ve çözümünü bilen bir arkadaşımız varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. teşekkürler iyi günler.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar, soğuklardan dolayı sıralı sistemde lpg'ye geçişte sıkıntı yaşayan yok mu hiç?

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gaz basıncı düşük olabilir.Servislerde yükselttirip deneyin.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akşam eve 200 metre kala benzine al sabahlarıda motor sıcaklığı 60-70 dereceye gelmeden geçirme benzer sıkıntı bizdede var bu sorun havaların soğuk gitmesinden kaynaklanıyor :) Hatta ilk geçişte tekleme bile yapabilir..

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
koray bence ilk olarak radyatör suyunu ve sistemde hava olup olmadığını kontrol etmelisin,
daha sonra ayarlara bakılıp lpg şamandırası kontrol edilmeli,
motor suyunun sıcaklığını okuyan bir kablo vardır regülatöre girer, onda bir sorun olabilir...
benim aracın boğaz kelebeğinde problem olmasına rağmen - sıcaklıklarda bile geçişte sorun yaşamıyor. bir sıkıntı olduğu kesin ama kendi gideremeyeceğin bir sıkıntı gibi...
kolay gelsin...

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkür ederim. Bugün lpg' taktırdığım yere götüreceğim. Bakalım ne sonuş çıkacak. Dediğiniz noktalara da dikkat etmelerini sağlarım. Sonucu buradan paylaşırım. Sağolun tekrar.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burada yazdıklarına çare bulunur dert etme sen.Hadi bagalım geçmiş olsun.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar, lpg taktırdığım yer duruma bir teşhis koyamadı. hem arabanın bilgisayarına hem de lpg sisteminin belleğine baktı hata kodu aradı ama sonuç yok. soğutma sisteminin hava yapması ya da su azalması gibi durumların etki etmeyeceğini söyledi. (bence haksız ama) neyse ışıkları sildi eğer bir daha yaparsa sabahtan getir bırak biz bakalım dedi. ordan çıktım eve geldiyorum par edeceğim hop ışıklar yine yandı. korkarım ki  ışıksız, arızasız günler sona erdi sanırım :kork2:

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şey benimde başıma gelmişti, Ben romano kit montajı yaptırmıştım, ilk 1-2 ay arada hata verdi, çok defa arıza ışığı yandı, sonra usta güzel bir ayar yaptı sorun düzeldi...

bir dönem benzinden gaza geçince stop ediyordu, zengin karışım olmuştu, ayar yapıldı düzeldi, sistemin sorunsuz çalışması lazım, ama belki motor sıcaklık ayarı ile ilgili bişey olabilir, benimkisi 35 dereceye gelince gaza geçiyor, komşumun aracı 25 dereceye ayar yaptırmış, böyle bişey olabilir.
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle motor sıcaklığı ile ilgili.. Havalar biraz düzelsin o sorun gidecektir :)

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yardımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim. sağolun arkadaşlar. umuyorum ki aracımdaki sorunlar da geçicidir.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sabahları bizim aracta tüpe geçerken zorlanıyor, hatta bazen geçmiyor diit diit diit sürekli öterek benzinde gidiyor. İşyerim 8 km , işe geldikten sonra stop edip tekrar çalıştırdığımda tüpe geçiyor. Soğuklardan önce bu sorunlar yoktu, başka bi nedeni olduğundan şüpelenmiyorum. Bu arada araç toyota rav4

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şu an ki durumuyla idare etmeyi  sürdürürüm havalar ısınana kadar. ama yeter ki bu, tamircilerle mesaiye başlayacağımız bir sürecin başlangıcı olmasın :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kor_ay;320231
şu an ki durumuyla idare etmeyi  sürdürürüm havalar ısınana kadar. ama yeter ki bu, tamircilerle mesaiye başlayacağımız bir sürecin başlangıcı olmasın :)

Olmaz içiniz rahat olsun :)

Çok rahatsız oluyorsanız lpg ye geçiş derecesini 40 derece yaptırın o zaman büyük ihtimal düzelir ama lpg ye geçmesi biraz zaman alır :)

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
geçiş sıcaklığını artırmayı ben de düşündüm aslında (ki geciş sıcaklığı 39 dereceye ayarlı şu anda) ama öyle derece yükseltmeyle filan çözülecek gibi değil ne yazık ki. neyse ki gidişte, yakıt harcamada ve rolantide filan sıkıntı yok şimdilik. ışıkları görmezden geleceğim ve lpg'ye geç geçireceğim. teşekkür ederim :ok: