škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skodam yakmıyor içiyor...830 krş

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xhakkanx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yanı 93 sportline aldım amma velakın 25 liraya (30 km) tl  830 felan yakıyor arkadaşlar mercedes oldu mubarek.bakıma sokacam nelerıne baktırayım.bu araç normalde benzınde ne kadar yakar.çok gezmıyorum ama lpg taktırcam en sonunda.benzınde 300-350 yakıyorsa normalde lpg takmıcam..cevap için şimdiden tşk ler...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bakımdan ziyade tüm ayarlarının (karbüratör, distribütör, supap, ...vs.) titizlikle yapılmalı; baskı-balata kontrol edilmeli, ... işin özeti Favorit' i iyi bilen bir ustaya götürmelisiniz.

Çevrimdışı mus10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.boyakoruma.org
vay maşallah ıyı bi kontrol ettırın o kadar yakması anormal sanki

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracın durumu hakında bilgi verirsen yardımcı olunabilir.çekişi kullandıgın yağ vb.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mus10;319307
vay maşallah ıyı bi kontrol ettırın o kadar yakması anormal sanki
Bakımları gelip geçmiş, baskı-balatası perçin styla giden Favorit' im bile 50 Krş civarı tüketirken, bu gerçekten aşmış bir durumda.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
830 kuruş = 8.3 TL Kilometreyi 10 TL'ye gidiyor neredeyse

Sıkı tüketim  :)

Ya da 83 kuruş olacak  ;)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;319378
830 kuruş = 8.3 TL Kilometreyi 10 TL'ye gidiyor neredeyse

Sıkı tüketim :)

Ya da 83 kuruş olacak ;)
:++::++::++:hocam naptın yaw adamı öldüreceksin az daha kalpten.83 krş demek istemiştir herhalde.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
anlaşılan 100 km 83 tl yapıyor.araçta yakıt kaçağı olabilir depo hortumlar vb.bu araçlar nekadar bakımsız olsalarda bukadar yakması imkansız ötesi bişey.kaputu aç hortumları felen kontrol et deponun altına baktır.yada senin depodan benzin çalıyorlardır.birader.başkada akılıma bişey gelmiyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin otomatiğinin ordaki hortum patlar o motorlarda, patlar dediğim ufacık delinir böyle kuş gözünden de minik, siz marşı basıp motoru çalıştırdınız mı ordan fışkıye gibi benzin atmaya başlar, motor dururken farkedilmez bu anca çalıştırınca onada kolay kolay denk gelmezsiniz ve farketmezsiniz, sonra o ufacık kaçırma size litrelerce ziyan edilmiş benzine mal olur. Kısacık minicik hortumdur, bahçe hortumundan bile kesip takabilirsiniz, hemen motorun önündedir görülür. Dikkatliyseniz hafif benzin kokusundan anlarsınız, bu kadar fazla yakmaya aklıma ilk o geldi valla :)

Çevrimdışı xhakkanx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kaçak olayı aklıma yattı ama ilk benzın alırken aldıktansonra koku geliyo benzin kokusu yani...artı yağını suyunu bilmiyorum daha deişmedim amma zamanı gelmiş..çekiş olayını karşılaştıramıycam normal gibi...83kuruş :)) yaw biyere gidip gelemıyorum....
normalde bakım makımdan sonran normalde nekadar yakar ......
lpg taktırınca nekadar yakar...tşkler...

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xhakkanx;319443
kaçak olayı aklıma yattı ama ilk benzın alırken aldıktansonra koku geliyo benzin kokusu yani...artı yağını suyunu bilmiyorum daha deişmedim amma zamanı gelmiş..çekiş olayını karşılaştıramıycam normal gibi...83kuruş :)) yaw biyere gidip gelemıyorum....

arkadaş lpg senin iyliğine olcaktır.hemen taktır.ben yazın şehiriçi 100 km 9.5 lt
kışın 12,5 lt- 13 lt arası değişiyor.

Çevrimdışı xhakkanx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dostum lpg sistemi ayrı bir sistem olup yakıtı kendine özelmidir.yani benzinde 80 kuruş diyelim lpg  takınca 60kuruşa inerse pek esprisi yok ozaman haksızmıyım....lpg de 30 kuruşa   razıyım:))

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
4.2 motordan beklenilen değerdir sakin olu...

ne favorit mi ve 83 mü?
yok artık:P

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xhakkanx;319443
Tepride lpg ile %30-40 arası tasarruf sağlarsınızda sizin gidip iyi bir ustaya sorunun kaynağını bulmanız faydanıza olacaktır, teknik sıkıntınızı çözmeden lpg taktırmanız pek mantıklı değil.

Çevrimdışı xhakkanx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sızıntı yok baktım.....25 tl benzın aldım  en son 15km yol gittim.karlı  gunde yarım   saattte çalıştırdımbittibenzın :)))