škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ne okuyoruz?

fenomen · 87 · 20902

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SUMA:);322724
İmam Gazali-Dil Belası.Kitap Fuarından kitaplarımın arasında İmam Gazali olması gerektiğini düşünüp aldım.
Bugün de bu siteyi buldum http://dilbelasi.cobanmedya.com/start.html
Gazali'ni önemli eserlerinde biriside 'el mun'kızu mineddalal' adlı eseridir.Tavsiye ederim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tam benlik konu. Çok severim kitap okumayı. Abim alıştırdı sağolsun. Kocaman bir odanın, bir duvarı komple kitaplık abimin. Benim ev müsait değil şu an ama kendi evime geçtiğimde yapacam bende aynısını. Ufak bir kitaplıkta yığılı kitaplarım. Bazıları da çekyatların altında.

Benim hatunda edebiyat öğretmeni, okuma saati yapıyoruz evde her gün. Her ay 2'şer 3'er kitap alıyoruz eve. Kitaplığımız genişliyor git gide. Çocuklarımız şanslı olacak :)

Şu aralar Stephen King'in Kara Kule serisini okuyorum. 3.kitap Çorak Kitaplar bitti dün, bugün 4.kitaba geçecem. 7 kitaplık bir seri.(Çok tutunca 8.kitabı da çıkaracakmış sanırım). King amca 70'li yılların sonunda sinema da İyi,Kötü ve Çirkin'i izlerken aklına gelmiş bu kitabı yazmak. O sıralar deli gibi J.R.R. Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi kitaplarını okuyormuş. İşte demiş benim kahramanım Orta Dünya gibi bir dünya da yaşayan bir silahşör olacak. Gillead'lı Roland'ın hikayesi bu. İlk kitabı 1980'de son kitabı 2004'te yazmış King amca. Bu süreçte yazarlığının ne kadar geliştiğini de görüyoruz.

Alıntı yapılan: fastbreak79;319645
Ben bu sıralar sadece forumu okuyorum ama özellikle Clive Cussler hayranıyım. Aksiyonun hiç bitmediği insanın nefessiz okuduğu bu yazarın 20'den fazla kitabını okudum, tavsiye ederim.
Clive Cussler'a bayılırım. Bende aynı, 20'den fazla kitabını okumuşumdur. Dirk Pitt ve Al Giordino'lu serileri en güzeli bence. Yine bu tarz bir yazar Wilbur Smith vardır. Onunda 20'ye yakın kitabını okumuşumdur. En sevdiğim kitabı Nehir Tanrısı, eski mısırda geçen bir macera.

Alıntı yapılan: 06lkn66;319659
hep okumak isteyipte bi türlü fırsat bulamadığım alamut kalesini okumaya başlamıştım kitabı erzincanda unuttum gidince devam edecem
Bu kitapta çok güzel. Hasan Sabbah'ı ve Haşşaşin tarikatının nasıl doğduğunu anlatıyor. Herkese tavsiye ederim.

Alıntı yapılan: fenomen;322219
Tolstoy'un diriliş var sırada.bu adam peygamber gibi adam yahu gerçekten kitapları harika.daha sonra Narzis ve goldmund var Alman ekolunden....3 kitap siparişi sepete koydum kitapyurdu.com'dan...
Tolstoy'un sadece Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır kitabını okudum. Çok hoşuma gitti.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;322902
Tam benlik konu. Çok severim kitap okumayı. Abim alıştırdı sağolsun. Kocaman bir odanın, bir duvarı komple kitaplık abimin. Benim ev müsait değil şu an ama kendi evime geçtiğimde yapacam bende aynısını. Ufak bir kitaplıkta yığılı kitaplarım. Bazıları da çekyatların altında.

Benim hatunda edebiyat öğretmeni, okuma saati yapıyoruz evde her gün. Her ay 2'şer 3'er kitap alıyoruz eve. Kitaplığımız genişliyor git gide. Çocuklarımız şanslı olacak :)

Şu aralar Stephen King'in Kara Kule serisini okuyorum. 3.kitap Çorak Kitaplar bitti dün, bugün 4.kitaba geçecem. 7 kitaplık bir seri.(Çok tutunca 8.kitabı da çıkaracakmış sanırım). King amca 70'li yılların sonunda sinema da İyi,Kötü ve Çirkin'i izlerken aklına gelmiş bu kitabı yazmak. O sıralar deli gibi J.R.R. Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi kitaplarını okuyormuş. İşte demiş benim kahramanım Orta Dünya gibi bir dünya da yaşayan bir silahşör olacak. Gillead'lı Roland'ın hikayesi bu. İlk kitabı 1980'de son kitabı 2004'te yazmış King amca. Bu süreçte yazarlığının ne kadar geliştiğini de görüyoruz.

Clive Cussler'a bayılırım. Bende aynı, 20'den fazla kitabını okumuşumdur. Dirk Pitt ve Al Giordino'lu serileri en güzeli bence. Yine bu tarz bir yazar Wilbur Smith vardır. Onunda 20'ye yakın kitabını okumuşumdur. En sevdiğim kitabı Nehir Tanrısı, eski mısırda geçen bir macera.

Bu kitapta çok güzel. Hasan Sabbah'ı ve Haşşaşin tarikatının nasıl doğduğunu anlatıyor. Herkese tavsiye ederim.

Tolstoy'un sadece Sevgi Neredeyse Tanrı Oradadır kitabını okudum. Çok hoşuma gitti.
"insan ne ile yaşar"adlı eserinin konusuda hemen hemen aynı.insan sevgi ile yaşar mesajını mükemmel işlemiş üstad tolstoy.
Clıve cussler'in kitabını okumadım.ama herkesin merak sardığı eserler farklı tabii.Ama ST forumda kitap okuyanların sayısıın fazla olması gerçekten sevindirici.ST Oto forumda bilgi ve kültüre önem verenlerin olması diğer forumların da kıskandırmasını isterim.
Okumak iptiladır mübtelalara selam olsun.

Çevrimdışı SUMA:)

• Seyirci
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen kitap fuarından

Hayranı olduğum Üstün Dökmen'in Kelebekler ve İnsanlar aldım

Belki de en büyük özrümüz önyargılarımızdır.

Üstün Dökmen, iki özürlü gencin aşk hikâyesini anlatırken okuru kendi özürlü yanlarıyla yüzleşmeye çağırıyor.

Romanın konusu:

Farklılıkları ve benzerlikleriyle iki kusursuz kelebeğin ve iki özürlü gencin aşk hikâyesi.

Romanın sorusu:

Uzun ama renksiz bir yaşam mı istersiniz, yoksa kısa ama renkli bir yaşam mı?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SUMA:);331171
Geçen kitap fuarından

Hayranı olduğum Üstün Dökmen'in Kelebekler ve İnsanlar aldım

Belki de en büyük özrümüz önyargılarımızdır.

Üstün Dökmen, iki özürlü gencin aşk hikâyesini anlatırken okuru kendi özürlü yanlarıyla yüzleşmeye çağırıyor.

Romanın konusu:

Farklılıkları ve benzerlikleriyle iki kusursuz kelebeğin ve iki özürlü gencin aşk hikâyesi.

Romanın sorusu:

Uzun ama renksiz bir yaşam mı istersiniz, yoksa kısa ama renkli bir yaşam mı?
kitapyurdu.com da varsa alayım merak ettim gerçekten.üstün dökmen gerçekten kalite bir adam.küçük şeyler'i seyrederim.Doğan cüceloğlu hakeza.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet Akif Ersoy - SAFAHAT

Osmanlıca orjinal eseri.

• Seyirci
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;331442
kitapyurdu.com da varsa alayım merak ettim gerçekten.üstün dökmen gerçekten kalite bir adam.küçük şeyler'i seyrederim.Doğan cüceloğlu hakeza.

Pazar günü kitap fuarında söyleşi ve imza günü var.Nasıl gidecem  kiminle gidecem derdi olmasa gitmek istiyorum ama.:(

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;319616
İlk emri "Oku" diye başlayan bir din'in okumayan müntesipleriyiz.Gerçekten bu bir acı gerçek.Arkadaşlar yinede okumaya gayret gösterelim az bi dayansak okumaya arkası geir,deneyin pişman olmazsıız.Kısa sürede alışkanlık haline gelecektir.

Bismillahirrrahmanirrahim

İkra bismi rabbike ellezî halaka ellezî halakal insâne min alak

Ve rabbükel ekrem ellezî alleme bil kalem allemel insâne mâlem ye’alem"

Meali :

Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla

Yaratan rabbinin adıyla oku, o insanı kan pıhtısından yarattı.

Oku, rabbin sonsuz kerem sahibidir.

O kalemle yazmayı öğretendir, insana bilmediğini öğretendir.

Not: Arapça yazılan ayette hata olabilir, hata varsa lütfen düzeltin, ayet alıntıdır.

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SUMA:);331498
Pazar günü kitap fuarında söyleşi ve imza günü var.Nasıl gidecem  kiminle gidecem derdi olmasa gitmek istiyorum ama.:(

Keşke gidebilsem bende :(

• Seyirci
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: *CEM*;331502
Keşke gidebilsem bende :(

Bursa kitap fuarı söyleşi 12-13:00 Uludağ salonu
İmza 13:00

İzmir kitap fuarı 14-22 nisan

İSTANBUL AUTOSHOW 2012

İstanbul Otomobil Fuarı

02 - 11 Kasım 2012

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cuneyt;331499
Bismillahirrrahmanirrahim

İkra bismi rabbike ellezî halaka ellezî halakal insâne min alak

Ve rabbükel ekrem ellezî alleme bil kalem allemel insâne mâlem ye’alem"

Meali :

Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla

Yaratan rabbinin adıyla oku, o insanı kan pıhtısından yarattı.

Oku, rabbin sonsuz kerem sahibidir.

O kalemle yazmayı öğretendir, insana bilmediğini öğretendir.

Not: Arapça yazılan ayette hata olabilir, hata varsa lütfen düzeltin, ayet alıntıdır.
:syg::syg:Aslında burada ki okuma bildiğimiz okumak değildir.Buradaki okumak Allah'ın adıyla evreni gezegeni,oun yarattğı herşeye O'nun nazarıyle bak,düşün,anla,tefekkür et,tezekkür et.O'nun bak dediği yerden bak anlamlarınada gelir.

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SUMA:);331506
Bursa kitap fuarı söyleşi 12-13:00 Uludağ salonu
İmza 13:00

İzmir kitap fuarı 14-22 nisan

İSTANBUL AUTOSHOW 2012

İstanbul Otomobil Fuarı

02 - 11 Kasım 2012

İzmir için tarihler gayet güzel inşallah gelirler dolu kitap var elimde :)

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
j.d. salinger - the catcher in the rye
joseph conrad - lord jim

lord jim'i tavsiye ederim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki devrin perde arkası;Semih Nafiz Tansu
(çöpten buldum)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;331619
:syg::syg:Aslında burada ki okuma bildiğimiz okumak değildir.Buradaki okumak Allah'ın adıyla evreni gezegeni,oun yarattğı herşeye O'nun nazarıyle bak,düşün,anla,tefekkür et,tezekkür et.O'nun bak dediği yerden bak anlamlarınada gelir.

Bu ayetin böyle bir anlam taşıdığını, böyle bir yönü olduğunu hiç düşünmemiştim.

Bu güzel ve değerli paylaşım için teşekkürler.