škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cruze-Fluence arasında kaldık

paliow · 40 · 10239

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı paliow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dayım 1.6 araç almayı düşünüyor, bu iki araç arasında kaldık ancak gönlümüz Cruzeden yana. görsel olarak Cruze daha asil görünüyor.. performans olarak pek bilgi sahibi değiliz ancak Cruze daha dolu bir araç gibi... Yardımcı olurmusunuz..Arabadan bende nasipleneceğim.  Teşekkürler :)

CRUZE
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-cok-temiz-sifir-ayarinda-full-full-hatasiz-cruze-69893283/detay

FLUENCE
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2011-model-fluence-69913563/detay

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cruzelar yaktığının hakkını vermeyen araçlar.Yani yakıyor ama seleflerine göre gitmiyor denebilir.

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cruze fazla yakabilir ancak fluence'dan daha oturaklı bir araç olduğu gerçek. Yakıt sizin için fazla önemli değilse Cruze derim ancak fluence diğer yönlerden daha avantajlı gibi. Servis, ikinci el durumu v.s.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı paliow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakıtın pek önemi yok zira fazla km yapan birisi değil zaten.. Haftada en fazla 2 kere çıkartır aracı.. Ncap değerlendirmelerine görede Cruze daha başarılı sanki

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fluence hayatımda bindiğim en kalitesiz araba. Belki bize öyle denk gelmiştir ama, 24.000 km' de 2 defa debriyaj balatası yedi.
Ayrıca Fluence' ın çok kullanışsız bir bagajı var, güya 530 lt. bagaj var ama, kapağın direkleri ve bagajın üst tarafında aptal teller yüzünden doğru düzgün kullanamıyorsun bagajı.
2 defa kilitleri değişti. Koltuk yanındaki bel destek düğmeleri bile kırıldı. Çok kötü bir ses sistemi var(özel ses sistemi diye ittiriyorlar).

Bence bu paraları hak etmiyor.

Şu ana kadar gördüğüm tek artısı oldukça seri bir motoru olduğu.(1.5 dizel için söylüyorum)
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2012, 16:01:35 Gönderen: fastbreak79 »

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
İki araç arasında Cruze diyorum.. WTCC miş bide Cruze daha donanımlı..

Birde Motoru yeni olan 124 hp liklerden.. Eski 115 likler gitmiyor ve çok yakıyordu.

Bunlarda çok yakıyor denilebilir ama gidişi daha iyi.

Fluence in yol tutuşundan hiç memnun kalmamıştım,direksiyon tepkisi 0 arabanın.. Gereksiz şişirilmiş bir araba olarak geliyor bana Fluence.

Yerli üretim olması nedeniylede kalite düşük..Direkler falan hep düz kaynak.. İthal megane ler Lazer kaynak mesela.

Cruze da hiç değilse birazda tip var.. Fluence çok aptal bakıyor.

Çevrimdışı paliow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Duratec;320814
İki araç arasında Cruze diyorum.. WTCC miş bide Cruze daha donanımlı..

Birde Motoru yeni olan 124 hp liklerden.. Eski 115 likler gitmiyor ve çok yakıyordu.

Bunlarda çok yakıyor denilebilir ama gidişi daha iyi.

Fluence in yol tutuşundan hiç memnun kalmamıştım,direksiyon tepkisi 0 arabanın.. Gereksiz şişirilmiş bir araba olarak geliyor bana Fluence.

Yerli üretim olması nedeniylede kalite düşük..Direkler falan hep düz kaynak.. İthal megane ler Lazer kaynak mesela.

Cruze da hiç değilse birazda tip var.. Fluence çok aptal bakıyor.

İşin teknik konusunu bu kadar bilmiyorduk dediğiniz iyi oldu teşekkür ederim. Genel itibariyle cruze doğru bir tercih

Çevrimdışı Skodacı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aman dikkat. Fluencemidir nedir sakın bulaşmayın. Birkere kiralayıp ankaraya gittik. Aman allah bu ne bunalım bir arabadır, tavanı o kadar alçakki 1,50 boya sahip bir insan bile darlanır o derece.Hem zaten tipsizde bir araba. kaportasına dokununca hemen içeri göçüyor o derece. fabia bile bundan daha yüksek ve güven veren bir araç.  Bu iki araç arasında  kesinlikle cruze. Arkadaşında dediği gibi wtcc motor hemde. Fikir Bizden karar sizden.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende fluance'yi beğeniyor gibiydim son günlerde..:(

Demekki beğenilmemesi gereken bir otomobil!
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

06lkn66

• Ziyaretçi
İki dayimdada fluence var ikiside full donanim xenon navigasyon sunroof paketleriyle alindilar ankara konya yaptim yolcu koltugunda kendim tek basimada yozgattan ankaraya gelip gittim tek basima oldugumdan limitlerini ögrenme firsatim oldu yüksekligine aldanmayin yol tutusu mükemmel ses kalitesi fazlasiyla iyi 1.5 dci yle yakit gayet güzel sabredince iyi degerler görüyorsunuz yol bilgisayarinda cruze yerine 1.5 dci fluence tavsiye ederim

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fluence ların bold edition u çok güzel.Normalleri tipsiz geliyor bana.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cruze derim. Birtek yakıt kulvarında fluance ı geçemez :)
Kalite aramazsanız az yaksın derseniz fluance.Ama kesinlikle önermem fluance.

He birde bold edition berbat. Resimlerde güzel gözüküyor,yolda görseniz yok yok kalsın diyebilirsiniz :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fluance midir nedir oldum olası sevemedim,belkide reno olduğundandır.Tipsizliği kokpite de zaten yansımış.Crouze mudur nedir  görüntü olarak cüsseli bir yapısı var ama aracın gitmediğini parasınınkarşılığını vermediğinide çok duydum.Ama her iki araca bindimi derseniz hayır.Ben olsam ikisinide almazdım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence gidin kallavi bir focus alın son kasasından süper bir makina.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ