škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arkadaslar acill yardım lütfen

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
skoda fabia 1.4 101 hp 2002 model

arbamın anahtarına bastıgımda bazen almıyor sürekli basıyorum yinede almıyor sonra alıyor kafasına göre takılıyor benim anahtar bi alıyor bi almıyor.Pilleride değiştirdim kaç kez ama yinede olmadı ne yapmam gerekiyorr yardın edin kafayı yiyecem cok sinir bozucu birşey

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Temassızlık yapıyordur belki? Pili için açtığınızda temizlik yapsaydınız bir, zamanla olabiliyor. Basitten düşünelim önce, yoksa o ilk modellerin araba üzerindeki algılayıcısında sorun çıkabiliyor maalesef, umarım o değildir.

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
baki  bey elektronikten biraz anlıyorum onun için anahtarı actım temizledim elektronik temizleyici spreyden aldım ama yine olmadı

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yedek anahtar ile bir deneme yapın, diğer anahtar açarsa sorunun elinizdeki kumandadan olma ihtimali yükselir hatta yükselmez o olur sanırım. Baktınız diğer anahtarda da aynı şeyi yapıyor o zaman araba üzerindeki algılayıcıda sorun olabilir. Bir ihtimal kodlama sorunu olabilir (gerçi bazen açtığını belirtiyorsunuz) anahtar üzerindeki herhangi bir tuşa bir kere basın sonra kapıyı normal şekilde anahtar deliğine anahtarı sokarak açın, kodlama yapılır. Gene olmadı, anahtar üzerinde bu işlemi gören küçük kristal, kondansatör v.s denilen ufak minicik parça vardır, onda sorun olabilir. (gerçi bu da diğer anahtarı deneyerek anlaşılır, şansızlık olarak her ikisinde de aynı sorun olmazsa tabi)

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Her iki anahtarda da ayni sikinti var bazen ilk basmada aliyor bazende 4 yada 5 kez basmada aliyor kodlama olayini bi deneyecem bakalim.ilginiz için cok tesekkur ederim

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rica ederim :) deneyin bakalım bir, her iki anahtarda da aynı sorun varsa ve anahtarlarda sorun yoksa gerçekten, geriye tek ihtimal kalıyor doğal olarak araba üzerindeki sistem sanırım :(

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arac üzerindeki sistem nerdedir biliyormusun içini acip bakabilirmiyiz

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanılmıyorsam biraz ters ve zor bir yerde kalıyor kumandanın algılayıcısı. Ön göğüsün altında ortasında bulunuyordu sanırım. Teybi falan söküp ulaşmak gerekiyordu galiba. Bu şekilde aklımda kalmış durumda.

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ulaşması zor bi yerdeymiş bi ara teybi söktüğümde bakıyım