škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankarada Detailing Dükkanı açmak ?

Perfect · 70 · 20053

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onurs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
alper inş başarılı olursun cebecide güzel bir dükkan var ama mekan yer olarak merkezi biraz ara sokakta ama dükkan 2 araba rahat alır apartman altı elektrik suyu var

Çevrimdışı McOğuz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
01.01.2012 -  30.06.2012  tarihleri arasında (ASGARİ ÜCRET);

ASGARİ ÜCRET 16  YAŞINDAN BÜYÜKLER İÇİN BRÜT: 886,50 TL
ASGARİ ÜCRET 16  YAŞINDAN BÜYÜKLER İÇİN NET:  701,44 TL

ASGARİ ÜCRETİN NET HESABI VE İŞVERENE MALİYETİ
ÇALIŞMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / İSTATİSTİK DAİRESİ TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR.
Link: http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/cgm.portal?page=asgari

16 YAŞINI DOLDURMUŞ İŞÇİLER İÇİN        ASGARİ ÜCRETİN İŞVERENE MALİYETİ (TL/AY)        

ASGARİ ÜCRET     -- 886,5      
SSK PRİMİ    %14.5 (İşveren Payı)    -- 128,54     (***)
İŞVEREN İŞSİZLİK SİGORTA FONU % 2    -- 17,73    
İŞVERENE TOPLAM MALİYET     -- 1.032,77    

-------------------

16 YAŞINI DOLDURMAMIŞ İŞÇİLER İÇİN ASGARİ ÜCRETİN İŞVERENE MALİYETİ (TL/AY)    

ASGARİ ÜCRET     760,5
SSK PRİMİ % 14.5 ( İşveren Payı )     110,27
İŞVEREN İŞSİZLİK SİG.FONU % 2    15,21
İŞVERENE TOPLAM MALİYET     885,98

Not:   5083 Sayılı Kanunun 2. maddesi    yarınca; Türk Lirası değerlerin Yeni Türk Lirasına dönüşüm   işlemlerinin ve Yeni Türk Lirası cinsinden yapılan işlemlerin sonuçlarında ve   ödeme aşamalarında yarım Yeni Kuruş ve üzerindeki değerler bir Yeni Kuruşa   tamamlanır; yarım Yeni Kuruşun altındaki değerler dikkate alınmaz.      
      (**) Gelir Vergisi   Hesaplamasında; 193 Sayılı G. V. Kanununun 32 maddesi uyarınca işçinin, bekar   ve çocuksuz olduğu ve sadece kendisi dikkate alınarak, Asgari Geçim İndirimi   uygulanmıştır.      
      (***) Net ele geçen asgari   ücrete 66,49 TL asgari geçim indirimi ilave edilmiştir.      
      (***) 5510 sayılı Kanunun 81.   maddesinin (ı) bendine göre, bentde belirtilen şartları sağlayan işverenlere,   SGK primi işveren payında 5 puanlık indirim öngörüldüğünden hesaplamalar buna   göre yapılmıştır. Gerekli şartları sağlamayan işverenler için, SGK primi   işveren payı %19,5'dir.              
HESAPLAMALAR BİLGİ İÇİNDİR.   HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL EDİLMEZ

Bir araca boya koruma yaparken kullanacağınız işçilik ne kadar olacak?

Haftalık 45 saat çalışma saati. Günlük 8 saat çalışılsa (günlük 0,5 saat yemek molası) 6*7,5 saat=45 saat
Pazar günleri tatil verdik. Demek ki ayı 26 gün diyeceğiz.
O zaman işverenin maliyetini dikkate alırsak 1.033 TL/26 gün/7,5 saat
Bir çalışanın saatlik ücreti:5,30 TL (yuvarlamalar var)

Forumda iç dış bakım yapan arkadaşlar iki kişi olduklarında 4-5 saati aşan süreler veriyor.
2 kişi*5 saat= 10 saat ise işçilik 53 TL.

Kullanılacak enerji, su, malzeme maliyetini de belirlemeli ve boya bakım için vereceğiniz hizmete bedel biçmelisin.  Bu fiyat listesini de görünür yerde ilan edersen etkili olacaktır.
Kullanacağın malzemeleri şu an perakende olarak tedarik ediyoruz. Toplu ticari alımlardaki fiyatlara ulaşmalısın. Belki belli marka ürün kullanarak dükkan açarsan tanıtım için kullanarak avantaj sağlayabilirsin. 3M, Sonax rakip ise bu şekilde malzemelerin dağıtımcı ve uygulamacısı olabilirsin. Ya da müşterilere bu ürünlerden hizmet listeleri sunabilirsin.

Yeni işyeri açacak olanların bilmesi gerekenler

Link: http://www.selcukozturk.net/tr/index.php/makaleler/yeni-isyeri-acacak-olanlarin-bilmesi-gerekenler/

Eğer açılacak şirket ile yurtdışından malzeme getirme avantajı olabiliyor ise bunu araştırmış olmak gerekir. Böylece detay için önemli malzemeleri uygun fiyatla toptan vergi avantajlı getirtme imkanı olabilir (olmayabilir de)

Dükkan olmak, ciro miktarı ile LTD, AŞ olmak durumunda vergi indirimleri, teşvikler nelerdir öğrenmek lazımdır.

Şirket kurarsın, açacağın dükkan da şubesi olur. Alacağın cihazları masraf gösterirsin. Leasing yaparsın. Ama dükkanı açarken türünü de iyi belirlemelisin. Şehir içinde açılabilir mi, belediye ile mi valilikle mi muhtarla mı, sağlıkçılarla mı muhatap olacaksın bilmelisin. Türe göre alacağın belgeler değişiyordur. Türe göre yerine getirmen gereken zorunlulukların oluyordur ve bunların maliyeti yüksek oluyordur bunlar da nereden çıktı deme, deli cezalar verme. Herşeyin tam olursa şikayet edenin çok olsun dert olmaz.

Başlamadan kazanmayı garantilemek gerek.
Bir bakış açısı olması için yazdım. Yazarken dağıtmış olabilirim.
Dağıldı ise toplayanımız çıkacaktır.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapıya fiyatları yazarsınız, işinizi yine siz düzgün yaparsınız sahibi ne derse desin. Prosedürünüz neyse ona göre çalışırsınız, müşteri ilişkileri bakımından problemi kaldırmış olursunuz :) Bende düşünmüyor değilim.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aslında bi ankara buluşması falan olsa güzel olur. burada söyleyince havaya yazıyomuş gibi oluyor.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bloodmoney;322852
aslında bi ankara buluşması falan olsa güzel olur. burada söyleyince havaya yazıyomuş gibi oluyor.

denedik olmadı maalesef :)

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;322862
denedik olmadı maalesef :)

olur yav niye olmasın. havalar biraz ısınsın çok güzel yaparız gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var:ok:

:pkn:

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bloodmoney;322878
olur yav niye olmasın. havalar biraz ısınsın çok güzel yaparız gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var:ok:

:pkn:

Süphem yok yapilabilir tabikide biz denedik bi kac kisi gelirim dedi o yüzden dedim

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;322933
Süphem yok yapilabilir tabikide biz denedik bi kac kisi gelirim dedi o yüzden dedim

http://youtu.be/0v7LdH4cvF0?t=1m53s

:)yanlış anlaşılma olmasın.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araştırmalarım sürüyor..

Son gelişmeleri aktarayım..

Dekor,Kira ve çevresel giderleri fazla olucağından Dükkan tarzı bir yer açmaktan vaz geçtim..

Bunun yerine daha çok tavsiye edilen üzere bir Depo kiralamaya karar verdim.

Galerilere,Araç alım satım yapanlara ve Araç sahiplerine özel olarak bir hizmet sunmayı düşünüyorum.

Dükkana göre bazı giderlerin daha az olması sebebiyle Fiyatlarıda buna göre piyasanın altında,uygun şekilde belirlemeyi düşünüyorum.

Yapmayı düşündüğüm Uygulamalar şu şekilde ;

-Araç Boya yenileme (Polisaj İşlemi)
-Boya Koruma ve Cila (Müşterinin isteğine bağlı olarak En uygun fiyatlı ürünlerden,Nano ürünlere kadar hepsinin uygulaması mevcut olucak)
-Matlaşmış Tampon,Far yenileme
-İç döşeme,Tavan döşemesi temizliği
-Basit göçükleri düzeltme
-Ufak çaplı çiziklerin tamiri (Anahtar çizikleri,taş izleri vb.)

Bunlara ek olarak Önerisi,düşüncesi olanların yardımcı olmasını bekliyorum..

Düşünceleriniz benim için gerçekten çok önemli,her kafadan bir fikre ihtiyacım var.

Teşekkürler.

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Düşünceler güzel. Yalnız size en önemli tavsiyem, ne yapın ne edin, piyasayı fazla düşürmeyin. Elbette ki masrafınız az olacağı ve ilk başlarda büyük firmalara karşı işinizin zor olacağı için fiyatı biraz biraz düşük yazmanız normaldir. Ama bu fiyat çok az miktarlarda düşük olsun. Bu dediğimi işin içinde bizzat olduğunuzda daha iyi anlarsınız.

Kolay gelsin, şimdiden hayırlı işler dilerim.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer ''Galerilere,Araç alım satım yapanlara '' uygulama yapacaksanız fiyatları yüksek tutmanız anlamsız olur çünkü o zaman bu kişiler gelmez.Genelde ucuz yerlere uygulama yaptırır bu kişiler.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar son gelişmeleri tekrar aktarayım..

Esat Oto Garaj denilen bir Oto yıkama ile anlaşıp,onların bana kiralayacağı bir alanda uygulama yapıcam.

Böylece Ruhsat,Yüksek Kira,Dekor gibi bir giderim olmayacak ve Merkezi bir yerde,Esat Caddesi üzerinde bir yerde bu işi yapıyor olucam,en önemlisi bu Esat Oto Garaj dediğim yer bir Oto yıkama olduğundan su problemimde ortadan kalkmış olucak,iş yeri sahibine araç başına komisyon vererek çalışmayı düşünüyorum.. Bir nevi kira vericem yani.

Uygulamalar yine şu şekilde olucak bunlara ek olarak Park sensörü,cam filmi gibi ufak aksesuarlarda ekleyebilirim ilerleyen zamanlarda.

-Araç Boya yenileme (Polisaj İşlemi)
-Boya Koruma ve Cila (Müşterinin isteğine bağlı olarak En uygun fiyatlı ürünlerden,Nano ürünlere kadar hepsinin uygulaması mevcut olucak)
-Matlaşmış Tampon,Far yenileme
-İç döşeme,Tavan döşemesi temizliği
-Basit göçükleri düzeltme
-Ufak çaplı çiziklerin tamiri (Anahtar çizikleri,taş izleri vb.)

Hafta içi görüşmeye gidicem tekrardan,her şey netleşicek ve bir aksilik olmaz ise bu ayın 15 inden itibaren veya Nisan başı gibi uygulamalara başlayacağım.

Sanırım en uygun şekilde böyle olucak :)

Hepinize değerli görüşleri için teşekkür ederim..
« Son Düzenleme: 04 Mart 2012, 15:47:10 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce ank içi far temizlik yapmış biri olarak tek tavsiyem galericilere bulaşma kardesim, adamlar işi yaptırır istediğin parayı vermez, istediğin parayı vermemk içinde işi beğenmemiş gibi görünürlerr :D Tabe tanıdık galerici olursa sorun cıkmaz :)

Bu arada ank'ın neresindensin?
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)