škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II arka koltuk için aydınlatma

lrfan · 40 · 28022

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Keza arkada ışık yoksa ama ihtiyaç varsa Roomster, Octavia ve Fabia için de mümkün bir şey.

Arkada bebe koltuğu var, ön ışık aydınlatmıyor orayı, kızı koltuğa bağlarken zorluk çekiyorduk.

Maliyet ucuz, sadece lamba parası aslında, ebay'de çok makul fiyata satanlar vardı.

Şimdi iç kabin lambası düğmesinden kontrolü de oluyor, kapı açıkken yandığı gibi, içeriden yolda giderken de düğmeden tüm ışıklarla beraber yanıyor istenirse. Ben tek tarafa yaptım, isteyen karşılıklı da yapabilir, daha iyi aydınlatma olur.

Ben bagajdaki lambayı söküp içeri taktırdım, bagaja da vRS'inkini çaldım, Serkan Ustam kendine sipariş verdi Yüce'den.

Ön aydınlatmadan hat çekildi, tavan döşemesi sökülmedi, kılavuz çelik çubukla yolu bulduk ;)

Şahkan oto'ya teşekkür ederim :ok:

Bagaj lambasını söktük

Yol buluyoruz, ucu görünen beyaz çelik şeritle sondaj yapıldı  :)

Yolu bulduk
Not: Fitillere tatlı tatlı asılın, hemen yerinden çıkıyorlar, alet edevatsız sökülüp takılıyor.

Tavan döşemesini ışık ebadında maket bıçağı ile kestim, dikkatli olun, tavan döşemesi 500 TL :D

Işık monte ettik

Ek olarak bagaj kancalarım da monte edildi, Roomster'dan alıştım, el altında olsun ;)

Aracımın far ayarlarını da kontrol ettik, o kadar kurcalamaya rağmen far ayarı bozulmamış :ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;322943
Orjinal gibi olmuş abi :ok:

Valla öyle oldu, hem ucuz hem de düzgün, işimi çok görecek, ön yolcu koltuğu yüzünden sağ ve sol arka koltuğa ışık gitmiyordu. Minnoş kızım yere bir şey düşürse ara bul karanlıkta  :)

İcabında sola da hat ve ışık çekilebilir, çift isteyen olursa.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Güle güle kullan.
Alıntı yapılan: lrfan;322924

Çok orijinal olmuş.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;322946
Güle güle kullan.

Çok orijinal olmuş.

Serkan Ustam "döşemeyi ben kesmem" dedi  :D Sıfırı 500 küsür TL imiş, bana "sen okulda kurbağa falan kesmişsindir elin alışık, sen kes" dedi, aldım elime falçatayı, doğradım döşemeyi  :ok:

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda git gide malzemeden çalmaya başlamış bizim octilerde orada lamba var keşke onlardan sipariş verseydin irfan abi daha estetik dururdu hem manuel olarakta elinle aç kapa yapardın ama gende güzel maliyeti düşük bir iş olmuş :)

Birde anlamadığım bir nokta var bizim octide okuma lambası 45-46 mm iken bagaj aydınlatmadaki ampül 39-40mm skoda neden böyle bi kıllık yapmış? :D

Son sorunda tavan lambasındaki sofitin yerine 12 smd ledli sofit sığar mı? He birde unutmadan aynı şekilde bagaj aydınlatma içinde 9 smd li sofit.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Düğmeli lamba şart değildi, bana lazım olan kapı açıkken yansın, kızı bağlarken kemerin tokasını birleştirip kilide takmak lazım, işimi gördü.

Kabin ışıklarını önde elle yakarsam yine yanıyor. Elde bagaj lambası vardı, gitmişken spontan karar verdik, yaptık :)

Bagaj lambası kısadır onun kodu farklı, ama alacağın ampul sığacaktır, çevreden payı var zira...

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel olmuş abi ellerinize sağlık :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı ozbaha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10 nomre olmuş, güle güle kullan İrfan'cığım :ok::)
Benim arka bagaj amaçlı kullanmaktan başka bir işe yaramadığı için vazgeçtiğim işlemlerden :D zaman içinde bir baktım sadece öteberiyi fırlatıp attığımı farkettim :D aynı zamanda çok amaçlı çöplük :D yolda giderken yediğim, içtiğim şeyi işi bitince fırtlatıyorum direk :D sonra birgün aklıma gelirse alıp atıyorum çöpe :D yeşillik olsun diye yapsam mı genede bilemedim :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia'mı aldığımda gözüme ilk çarpan eksiklik arka yolcu tavan tutacağı, ikincisi arka aydınlatmaydı...tutacağı servisten aldım, taktım ama lamba yerine şerit led bağladım, ama hiç içime sinmedi, hemmen servise gidip 2 adet bagaj lambası alıp, aynen yapıyorum.Teşekkürler...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;323004
Fabia'mı aldığımda gözüme ilk çarpan eksiklik arka yolcu tavan tutacağı, ikincisi arka aydınlatmaydı...tutacağı servisten aldım, taktım ama lamba yerine şerit led bağladım, ama hiç içime sinmedi, hemmen servise gidip 2 adet bagaj lambası alıp, aynen yapıyorum.Teşekkürler...

Bagaj lambası tanesi 30 TL + KDV. Zira onlar ampul içinde, açılmayan plastik kapsül gibi bir şeymiş, açınca gördüm, soketli falan.

Tavsiyem parçacılara sor, eski Octavia tiplerinde düğmeli de olanı var, veya ebay'de ucuz alternatifler var.

İlham kaynağım da budur, bağlantıyı alacağın yeri de gösteren foto var  ;)

http://www.pimpmyskoda.co.uk/RearInteriorLights.htm

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an aklıma atisan hurdacılar sitesi geldi, geçen sene gittiğimde içi boşaltılmış bir golf 4 görmüştüm, keşke arka tavan lambalarını alsaymışım.Zaten mercek montajı için far tasına ihtiyacım var,  hafta sonu tekrar oradayım, yine çıkar bu tür bir tavan lambası umarım...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle