škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bilgisayardan anlayan yeğenlerim, abilerim..

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ağalar "project c.a.r.s." isimli deli manyak simulasyon için sistem önerilerinizi bekliyorum.

önerilen minimum sistem;

CPU – 3.0GHz Dual-Core, 2.4GHz Quad-Core
GRAPHICS – nVidia 9600 GT 512Mb, ATI Radeon HD 4750 512Mb
MEMORY – 2Gb RAM
CONNECTION – Continuous Internet

minimum sistem buysa oyunu full grafikte çalıştırabilmek için nasıl bir sistem dizmeliyim?
monitör ihtiyacım yok. bütçe: ~1500tl
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2012, 11:59:19 Gönderen: G.Antep Şubesi »

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi bir power almanda şart .. o tip performanslı ekran kartlarını ve cift cekirdek i$lemciyi stabil  ve verimli kullanmak icin power en az 800 watt olmalı gerçek 800 watt örnek olarak bu : http://www.hepsiburada.com/Liste/high-power-direct12-850w-135cm-fanli-moduler-80plus-bronze-single-rail-sertifikali-power-supply-hp-dp850-br/productDetails.aspx?productId=bd131029&categoryId=1012&SKU=BD131029 bu olmazsa kuracagın sistemin hic bir verimi olmaz ..

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde bilgisayar donanim isi, almak istediginiz urunun markasina/paraya bakar. Yani 300 dolar verip 512 mb lik bir ekran karti almak var, 900 dolar verip 3gb lik ekran karti almak var.Aslnda butceyi biraz belirleseniz, bu konuda daha uzman arkadaslar yardimci olurlar.Ben bilgisayarda oyun oynadigim donemlerde, MEMORY icin 2Gb RAM gerekiyorsa mesela, 4GB lik alirdim.Ekran kartinin da bir ust hacimdekini.512Mb lik gerekiyorsa mesela 768Mb lik.Islemci keza oyle.Derya deniz cunku urunler. Marka olarak da ASUS genel tercihimdir yillardir.Dedigim gibi, sektorun daha icinde olan arkadaslar detayli bilgi vereceklerdir.

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kısaca $unuda belirteyim oyunlarda iyi performans icin extreme performan ürünlerine bakmak lazım power ve ramlerde özellikle ..

06lkn66

• Ziyaretçi
bu konuda sana en iyi kadir yardımcı olacaktır abi uzmanlık alanı çünkü :)

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
konsolu bu yüzden seviyorum aslında bluray ı tak ve oyna, pc'de yok ekran kartı kaldırmadı yok directx güncelle vay efendim overclock yap..

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
PC'ye oyun için yatırılan paraya acıyorum :) aynı paranın yarısına git konsol al çiçek gibi :) bugün aldığın parçalar en geç 2 yıl sonra çöp :) PlayStation Forever :adm::adm::adm:
Oynayacağın oyun konsola çıkacaksa veya varsa konsolu al derim, yazık o tıkılan paralara :)

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef konsola çıkmayacak abi bu oyun :(  yoksa bende aynı senin kafadayım ama..

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim şöyle bir hesabım vardır :)
İşlemci için 100-150$
Anakart 100-150$
Ekran kartı(fiyat/performans açısından) 200-250$
Geri kalanlada alabildiği kadar RAM :)
Bu belirttiğim değerler fiyat/performans çizigisinde parçaları verir sana :) fazlası ziyandır çünkü :)
İşlemci için AMD, anakart içinde Asus veya MSi, ekran kartı o dönemin hangisi iyiyse(genelde ATi biraz daha iyi fiyat/performansı sunar) 2-3 seferdir ATi tercih ediyorum, ondan önce NVidia kullandım mesela :) daha öncesinde 3DFx :)
RAM içinde Kingston, Corsair, Twinmos gibi markalar tercihim :)
Ama gene belirteyim yazık valla paralara :)

Çevrimdışı lastdkilly

• Zetec-S
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Abi şuraya bir konu aç derim. Fiyat aralığına göre en iyi bilgisayarı söylerler ona göre toplarsın ;)

http://forum.donanimhaber.com/forumid_475/tt.htm

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;324063
Benim şöyle bir hesabım vardır :)
İşlemci için 100-150$
Anakart 100-150$
Ekran kartı(fiyat/performans açısından) 200-250$
Geri kalanlada alabildiği kadar RAM :)
Bu belirttiğim değerler fiyat/performans çizigisinde parçaları verir sana :) fazlası ziyandır çünkü :)
İşlemci için AMD, anakart içinde Asus veya MSi, ekran kartı o dönemin hangisi iyiyse(genelde ATi biraz daha iyi fiyat/performansı sunar) 2-3 seferdir ATi tercih ediyorum, ondan önce NVidia kullandım mesela :) daha öncesinde 3DFx :)
RAM içinde Kingston, Corsair, Twinmos gibi markalar tercihim :)
Ama gene belirteyim yazık valla paralara :)
Bu paralara kaç set yay+egsoz alınır yahu!:huh::kiki::gach::ddd:

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk yazanlar minimum, ikinci yazanlar önerilen değil mi zaten? Simülasyonlar işlemciye yüklenen oyunlardır, grafiğe pek önem vermezler. Bu durumda elde mevcut bir sistem varsa, buna işlemci güncellemesi yapıp, oynamaya devam derim. Yazık 1500 TL'ye. Yok ben başka oyunlarda oynıyacam ya da illa yeni bilgisayar isterim dersen o zaman bir sistem tavsiyesi yazayım.

Ama ben bu paranın bir kısmını işlemci alıp, kalanına da PS3 alırdım :) Bende uzun zamandır tutuyordum kendimi almıyım diye, 2.5 ay önce aldım, şimdi oyun oynamak için bilgisayarın yüzüne bakmıyorum. Yattığın yerden oyun oynaması çok zevkli oluyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;324079
Bu paralara kaç set yay+egsoz alınır yahu!:huh::kiki::gach::ddd:

O kısmısını heç kurcalama zati :rm::rm::rm:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oyunlara hiç bakmıyorum bende, bakarsam ekran kartını falan değiştirmem gerekiyor :) oyun için önerilen sistem dediği zaten benim bilgisayarı anlatmış.Bende iyi sanardım bilgisayarımı :D
-------------------------------------------------