škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sarı Musluk Işığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lorddemon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabamda bir anda yağ gösterge ışığı yandı 2-3 saniye sonra söndü. Araba çalışmaya ve yürümeye devam etti. 10km sonra ışıklarda beklerken araba stop etti. Çalıştırdığımda sarı musluk işareti yanmaya başladı. Neden olma ihtimali var arkadaşlar başına gelen var mı?

Çevrimdışı isosa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lorddemon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lorddemon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba henüz etmedim ama edecegim. simdi korkuyorum disari cikmaya arabaya bisiy olur mu diye. en kötü ne olabilir ben bu araba ile yol yapsam?

yol yapma ile ariza daha derinlesebilir mi? oksijen müşürü sıkıntısı olma ihtimali nedir?

ayrica ek bir bilgi :
Bakirkoy omur yolunda bir eleman bana arkadan carpti ama ne tamponda ne de baska bir yerde problem yoktu helallestik gitti arkadas. acaba onun carpmasinin etkisi olabilir mi? hos en az o carpmanin ustunden 20-30km sonra bu problem basima geldi.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2012, 14:59:54 Gönderen: lorddemon »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Darbeden dolayı sensörler etkilenip tetiklenebiliyor ve uyarı ışığı yanabiliyor. Yağ ışığıda yanabilir ama sebebi birden çok. Yağ seviyeniz iyi olur ama yoğun trafikte çok dur kalk yaptıysanız yağ depozitosu oluyor çalkalanmadan dolayı, ihtimal dahilinden bundan dolayı yağ uyarısını yakabiliyor araba. Önce yağ seviyesini kontrol edin, normalse büyük ihtimal bundan, ya da çok km yapmış ve kirlenmiş yağ ise seviye sensörünü yanıltmış olabilir anlık olarak. Fakat yağ seviyeniz olması gerekenden düşükse ve kullanırsanız çok ciddi sorun açar başınıza tabi. İçinizin rahat olması açısından genede bir servise gidip bilgisayara bağlatın, kontrol edilsin derim.

Çevrimdışı lorddemon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı servise bıraktım bakalım günahı neymiş aracın göreceğiz.  tırsıyorum. ben yakıt tüketiminden memnun değilim aslında. 1.2 motor 170  e doldu 40lt şuan 300km oldu ve yarım depodan daha az. ne kadar daha  gider kesitremiyorum. bu işin optimali nedir ? y egr valfi ne kadar fark ettirdi ve fiyat nedir acaba?

Çevrimdışı lorddemon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Serviste arabamı bilgisayara baglayip isigi sondurduler. Birsey gozukmuyor dediler bilgisayarda da. Tekrar yanarsa gel bakalim dediler. suan icin bir problem yok gibi duruyor. bakalim mevlam kayira.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 2001 Fabişim var.Triger değişinde söndü ama tekrar yandı.Şu anda hala yanıyor.Ve o şekilde kullanıyorum.Hiçbir sorun olmaz merak etme.Beyinle alakalı bir şey tüplü ise oda yapar.

Çevrimdışı Pacamann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lorddemon;325373
aracı servise bıraktım bakalım günahı neymiş aracın göreceğiz. tırsıyorum. ben yakıt tüketiminden memnun değilim aslında. 1.2 motor 170 e doldu 40lt şuan 300km oldu ve yarım depodan daha az. ne kadar daha gider kesitremiyorum. bu işin optimali nedir ? y egr valfi ne kadar fark ettirdi ve fiyat nedir acaba?
Bu tüketim değerleri çok fazla... Bende, depoyu tam doldurduğumda, 300km'de ibre kıpırdamamış oluyor... 370 - 380 km sonra inmeye başlıyor ve sonra çok çabuk inerek şehir içi 600 - 700, şehir dışı 900+ gidiyor... Rekorum 1038km :)
*** Çeşitli olasılıkların yanında, her şey yolunda görünüyorsa, lambda sensörünün gönderdiği yanlış sinyale bağlı olarak artan yakıt tüketimi sorunu olabilir. Şu anda zengin karışım yakıyor olabilirsin. Yani, mesela 12/1 ya da 10/1 karışım oranı yerine 6/1 ya da 7/1 gibi oranlarda yakıt harcıyorsundur. (12/1 = 12 hava 1 yakıt; karışım oranı ne kadar fakirse, benzin az ise o kadar iyidir.).
Hatta egzosttan yanmamış yakıt attığın için emisyon ölçümlerin de yüksek çıkabilir. Emisyon ölçümünde, yanmamış (çiğ) yakıt oranın yüksekse sorunun lambda sensöründe olma ihtimali de yüksektir.
Dolayısıyla, lambda sensörüne baktır. 01 kodlu motor elektrik donanımı arızalarından P041*** gibi bir uyarı çıkar O2 sensor*** (bank 1 veya 2) yazar. Türkçe kullanılan programlarda ".... zengin karışım" ibaresini de görebilirsin.
Pahalı bir parça ama uzun vadede düşününce değiştirmek gerekir bence.
:wsh: