škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

dumansız ve alkolsüz neden değil?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben bu dumansız hava sahası muhabbeti çok baydı,evet içmeyenler için içenlerin yanında rahatsız olmasından dolayı bunu haklı görüyorum.Bende maalesef günde 3-4 tane olarak( paket değil )içiyorum.Bu yasakdan dolayı bu gün biraz arttırdım.Neden alkole bu tavır olmuyorda sigaraya olur anlamış değilim.Ben sigara içipde tarfik kazası çok nadir duydum ama alkol yüzünden kaza yapan ve çok can kaybı duyuyorum sizlerde her gün duyuyorsunuz.Alkol alıpda kardeşini,karısını,çocuğunu eşini,velhasıl alkoun etkisiyle ortalığı dağıtan,insanları öldüren,ocakları söndüren bu alkolizme neden aynı tavır konamaz/konmaz/konabilemez anlamış değilimdir.Yani bir kimse gidecek bir resteronta açık havada ama üstü bişekilde örtülmüş bir ortamda kahvaltısını yapacak ama sigarasını tüttüremiyecek,kabul etmek zor.Alkolizme hayır diyorum.Başkalarını rahatsız etmemek koşuluyla sigaraya evet diyorum.Duman o evde insan yaşadığını ve ailesinin ocağını sönmediğinin işaretidir.şaka bir yana uyuz oldum bu abartılı yasağa.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
alkolün doğrudan etkisi yok, kapalı bir mekanda ben alkol alsam sizede bulaşmaz, ha dersiniz ki kafa olursun beni kesersin, ki bu da doğrudan alkolün size olan bir etkisi değildir, burada dolaylı etki vardır ve burada ben yasalar önünde kasten adam öldürmekten yargılanırım, alkol doğrudan bir sebep değil, içmesini bilmem gerekirdi, içerken alkol size dokunmadı, ben içtim ondan sonra sizi kestim. hata şişede değil, benim beynimde.

umarım anlatabildim. :)

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Mesela İran'da alkol tüm yasak malum..
Ama alkollü araç kullanıpta kaza yapıp,milleti ve kendini öldürenler var hala İran'da da.
Herşeyin başı eğitim ve okumak bilgilenmekten geçiyor..
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende zaten alkole suç bulmuyorum şişede duran alkun kimseye zararı olmuyor zaten ama alkol kullanıpda kendini kaybedip insanların canına kastedip,maddi ve manevi o kadar çok zarar gören var ki,ocak söndüren var ki buna rağmen çok komik cezaları var.alkollü birir kazaya sebebiyet verip bir sürü insanın ölümüne sebebiyet veriyor bir kaç yıl yatıp çıkıyor neden devlet bu kepazeliğe dur demiyor bunu anlamıyorum.yani demem o ki sigara içipde kaza yapan,kafa kafaya çarpışan ve bunada sigara neden oldu diye bir şey duymadım.alkolden ise sayılamıyacak kadar çoktur ve araba hurdalıkları bunlarla doludur.müeyyidesi ne kadardır peki,iyi halden 1-2 yıl hapis o kadar.ölen öldüğüyle kalıyor.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
demkki alkol alanda az veya çok ceza çekiyormuş.hapis bile yatabiliyormuş.o yüzden sigara içip başkalarına rahatsızlık verende ceza almalı ve başkalarına rahatsızlık vermelerine engel olunmalı.alkol ayrı bir konu onunda cezası var ve verilmeli ama sigara içip bu yasaya kızanlar çokta haklı degiller çünkü sigara içmek yasak degil başkalarını rahatsız edebilecek yerlerde içmek yasak.yani başkalarını rahatsız etmek yasak.açık havada kimseyi rahatsız etmeden istediginiz kadar için ve kendinizi zehirleyin bu serbest.Sigarayı içmenin ve dumanının etraftakilerinde saglıgına zararlı oldugunu artık herkes bildigine göre neden kızıyorsunuz ki.?
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: fenomen;25746
bende zaten alkole suç bulmuyorum şişede duran alkun kimseye zararı olmuyor zaten ama alkol kullanıpda kendini kaybedip insanların canına kastedip,maddi ve manevi o kadar çok zarar gören var ki,ocak söndüren var ki buna rağmen çok komik cezaları var.alkollü birir kazaya sebebiyet verip bir sürü insanın ölümüne sebebiyet veriyor bir kaç yıl yatıp çıkıyor neden devlet bu kepazeliğe dur demiyor bunu anlamıyorum.yani demem o ki sigara içipde kaza yapan,kafa kafaya çarpışan ve bunada sigara neden oldu diye bir şey duymadım.alkolden ise sayılamıyacak kadar çoktur ve araba hurdalıkları bunlarla doludur.müeyyidesi ne kadardır peki,iyi halden 1-2 yıl hapis o kadar.ölen öldüğüyle kalıyor.

:+1: Haklısın abi.

Cezalar caydırıcı olmalı.
Gerçi cezalar caydırıcı olmalı diyoruz ama,devlette bence bu olayları azaltmak için değil,cebini doldurmak için yapar gibime geliyor ;)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sigaranın kötü bir şey olduğunu zaten bilmiyen yoktur faydalı diyen zaten olacağınıda sanmam.ama alkol konusundaki vurdumduymazlık ve nemelazımcılık beni deli etmeye yetiyor.Ha birde anlaşılamamak,bu en kötüsü zaten.inşellah bu sinirle sigarayı arttırmam.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alkolde sınır çok önemli, zira az alınan alkolün (şarap mesela) faydası oldu tıbben kanıtlanmış bir durum (kalp, kolesterol, hazım, kan şekeri düzenlemesi vs için). Sigarada böyle bir durum yok, azı da çoğu da...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Benzinliklerin marketlerinde bira satılabilen bir ülkeden böyle bir atılım beklemek komik olur hocam.

İrfan ve Mesut' a,
Ikarus sağlığa sigaradan daha fazla zararlı.:hih::huh::hoh::hah::hh::hhh::bnn:
:kiki::++::kiki::++::kiki::++::kiki::++::kiki::++::kiki::++:

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ikarus veya alkol faydalı demedikki.sigaranın zararlı oldugunu ve toplu ile kapalı alanlarda içilmemesi gerektigini savunuyoruz.tabiki ikarusada karşıyız ama siz sigarayı kapalı alanda içilmesinin yasaklanmasına karşı çıkmayın önce daha sonra sorunlardan biri halledilmiş olur diger ikarus gibi sorunlarada sıra gelir.ama kabul edin artık.biz hepsinin zararlı oldugunu kabul ettigim gibi sizlerde kapalı alanda sigara içmenin diger insanlara zararlı oldugunu kabul edip itiraz etmeyi bırakın ki.hep beraber ikarus ve alkollede mücadele edelim
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sizinki ben adama tecavüz ettim ama bana karışmayın gidin adam öldürenle ugraşın demekle aynı gibi birşey.
O yüzden ilk önce yaptıgınızın yanlış oldugunu kabul edin ki ,diger yanlışlarıda tabiki düzeltme çabasında olunsun,diger yanlışlar görmezden gelinsiz demiyoruz.en azından bir yerden başlamak gerekiyor karşı çıkmayın ki tek tek yanlışlar düzeltilsin öyle degil mi?
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Ugur A.

• Ziyaretçi
Hava sahasını sadece sigara tiryakileri kirletmiyor. Topyekün bir şeyler yapılmalı. "Duman Avcıları" vardı bir ara. Rahmetlileri Ikarus ezmişti.:++:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kapalı alanlarda toplumun içinde için o zaman ne diyeyim.afiyet olsun.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mesut arkadaşım sanırım yanlış anlama devam ediyor,akşam bir kanalda sigara yasağının çok abartıldığından bahsediyordu.Bazı yasaklanan ülkelerde serbestiyet konusunda yumuşamalardan bahsediliyor,ingiltere,avusturalya'da,ispanya'da,bazı iskandinav ülkelerinde eskisi kadar yasakçılığın devam etmediğinden bahsediyordu nurseli idiz'in konuğuydu evet şimdi hatırladım.yani kapalı alanda sigara içmeyenlerin yanında içilmesi zaten kul hakkıdır insan hakkı ihlalidir onu anlıyorum zaten buna diyeceğimiz bişi olamaz.Hadi işe sigaradanda başlanılmasını kabul edelim ama bunun aşırı derecede abartıldığını tiryakinin de tüttürme hakkı olduğunu savunuyorum az içici olmamdan dolayı.kenarları açık olan üstü kapalı olan yerlerde bile yasak konulması bana garip geliyor.
----------------------------
not;ıkarus ne demek onu anlayamadım.izahlarınızı bekliyorum.